April 30, 2021
|
Grace College - Winona Lake, IN
|
Timing: www.crossroadstiming.com
ICON KEY: NCCAA NAIA A NAIA B

Women's 1500 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME SC
1 Emma Mott JR-3 Bethel (Ind.) 4:42.24 6:06.92 4:59.18 3:57.09 10
2 Alex Ebetino FR-1 St. Francis (Ind.) 4:46.55 4:40.82 3:20.59 5:26.67 8
3 Heather Plastow JR-3 Grace 4:47.11 6:04.63 4:12.66 4:44.24 6
4 Sydney Lambert FR-1 Huntington 4:57.14 4:30.40 5:00.12 4:39.32 5
5 Leah Hall FR-1 St. Francis (Ind.) 4:57.81 3:52.30 6:06.31 5:24.62 4
6 Morgan Forney SO-2 Mount Vernon Nazarene 4:59.27 3:29.49 4:56.28 5:32.19 3
7 Saige Norris JR-3 Huntington 5:02.08 6:14.58 6:14.58 4:22.81 2
8 Mallory Hiatt FR-1 Grace 5:11.63 6:04.61 5:58.38 4:43.59 1
9 Emma Cougill FR-1 Bethel (Ind.) 5:15.65 3:53.59 5:34.59 4:50.40 -
10 Ashlyn Hastings SO-2 Indiana Wesleyan 5:16.99 6:36.24 3:48.24 4:54.80 -
11 Olivia Von Gunten JR-3 Huntington 5:17.85 6:24.60 4:33.36 6:50.03 -
12 Madelyn Skidmore FR-1 Grace 5:18.45 4:33.87 5:43.93 5:28.01 -
13 Zoe Trausch Sophomore St. Mary-of-the-Woods 5:23.08 4:08.78 4:31.39 5:00.47 -
14 Raegan Tippey FR-1 Indiana Wesleyan 5:23.26 7:00.24 5:03.87 6:50.54 -
15 Ashley Brown JR-3 Mount Vernon Nazarene 5:23.84 6:25.37 4:48.22 5:07.65 -
16 Ariana Moran SO-2 St. Francis (Ind.) 5:30.97 4:54.57 7:00.34 7:06.96 -
17 Celeste Arroyo FR-1 Goshen 5:34.77 4:01.04 3:54.34 5:11.34 -
18 Katie Kearns JR-3 Mount Vernon Nazarene 5:35.08 6:55.50 6:32.05 4:01.26 -
19 Ellie Wagoner JR-3 Grace 5:37.18 5:54.04 6:47.99 6:14.27 -
20 Lydia Holsopple SO-2 Goshen 5:43.52 6:35.05 7:05.97 4:45.13 -
21 Brisa Martinez Freshman St. Mary-of-the-Woods 5:44.44 6:32.67 4:18.33 6:01.67 -
22 Emerson Hamsher FR-1 Mount Vernon Nazarene 5:47.72 7:25.09 5:09.47 6:32.93 -
23 Clara Burdette JR-3 St. Francis (Ind.) 5:55.83 6:20.74 6:10.07 7:14.12 -
24 Olivia Lushin FR-1 Indiana Kokomo 5:58.14 4:57.26 7:02.61 6:01.73 -
25 Kadie Spoor SO-2 Goshen 6:27.52 7:06.28 4:46.77 8:12.15 -
26 Madison Schneiderwind FR-1 Grace 6:37.50 8:20.85 7:05.33 8:32.78 -
27 Emily Yeakley SR-4 Grace 6:42.40 8:02.88 5:05.83 8:06.91 -
  Carmen Trier SO-2 Huntington DNS DNS DNS DNS   
  Ariana Perez Diener SR-4 Goshen DNS DNS DNS DNS   
Women's 1500 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
1 Emma Mott JR-3 Bethel (Ind.) 5:33.05 4:33.78 5:55.63 4:05.55 4:42.24 4:05.55 10
2 Alex Ebetino FR-1 St. Francis (Ind.) 4:32.23 3:20.59 3:37.78 3:37.78 4:46.55 3:46.38 8
3 Heather Plastow JR-3 Grace 3:29.59 6:01.76 4:41.37 4:29.89 4:47.11 3:55.43 6
4 Sydney Lambert FR-1 Huntington 6:05.49 4:30.40 4:54.17 3:54.74 4:57.14 3:42.86 5
5 Leah Hall FR-1 St. Francis (Ind.) 5:42.49 5:36.53 4:39.95 4:13.14 4:57.81 4:36.97 4
6 Morgan Forney SO-2 Mount Vernon Nazarene 5:02.27 3:59.42 4:53.29 4:23.36 4:59.27 4:50.30 3
7 Saige Norris JR-3 Huntington 5:44.38 6:23.65 4:10.73 6:23.65 5:02.08 4:22.81 2
8 Mallory Hiatt FR-1 Grace 5:42.80 4:40.47 6:32.66 4:18.66 5:11.63 5:52.15 1
9 Emma Cougill FR-1 Bethel (Ind.) 6:50.35 6:15.63 6:40.88 3:44.12 5:15.65 4:06.21 -
11 Olivia Von Gunten JR-3 Huntington 4:11.11 6:24.60 4:30.18 4:04.75 5:17.85 3:42.50 -
12 Madelyn Skidmore FR-1 Grace 3:52.47 5:50.30 5:28.01 5:47.11 5:18.45 6:15.77 -
13 Zoe Trausch Sophomore St. Mary-of-the-Woods 4:15.24 4:57.24 4:08.78 4:28.16 5:23.08 4:34.62 -
  Carmen Trier SO-2 Huntington DNS DNS DNS DNS DNS DNS   
  Ariana Perez Diener SR-4 Goshen DNS DNS DNS DNS DNS DNS   
Women's 1500 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME SC
10 Ashlyn Hastings SO-2 Indiana Wesleyan 4:48.46 5:16.99 4:07.26 -
14 Raegan Tippey FR-1 Indiana Wesleyan 4:47.71 5:23.26 5:49.12 -
15 Ashley Brown JR-3 Mount Vernon Nazarene 6:15.66 5:23.84 5:30.32 -
16 Ariana Moran SO-2 St. Francis (Ind.) 4:47.95 5:30.97 4:24.78 -
17 Celeste Arroyo FR-1 Goshen 4:34.52 5:34.77 6:58.47 -
18 Katie Kearns JR-3 Mount Vernon Nazarene 5:04.93 5:35.08 4:11.31 -
19 Ellie Wagoner JR-3 Grace 7:08.22 5:37.18 5:03.47 -
20 Lydia Holsopple SO-2 Goshen 7:23.14 5:43.52 4:17.64 -
21 Brisa Martinez Freshman St. Mary-of-the-Woods 6:43.00 5:44.44 4:45.89 -
22 Emerson Hamsher FR-1 Mount Vernon Nazarene 5:37.29 5:47.72 7:11.18 -
23 Clara Burdette JR-3 St. Francis (Ind.) 5:52.28 5:55.83 6:31.42 -
24 Olivia Lushin FR-1 Indiana Kokomo 5:08.00 5:58.14 5:08.00 -
25 Kadie Spoor SO-2 Goshen 7:52.78 6:27.52 8:04.40 -
26 Madison Schneiderwind FR-1 Grace 5:53.78 6:37.50 5:25.95 -
27 Emily Yeakley SR-4 Grace 4:57.78 6:42.40 7:06.55 -