April 30, 2021
|
Grace College - Winona Lake, IN
|
Timing: www.crossroadstiming.com
ICON KEY: NCCAA NAIA A NAIA B

Women's 800 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME SC
1 Summer Cooper FR-1 Goshen 2:46.89 2:20.24 2:39.88 2:53.90 10
2 Hannah Wappes SR-4 Huntington 2:47.20 2:21.69 2:58.53 3:04.20 8
3 Jessica Chojnacki SR-4 Huntington 1:58.73 2:23.04 1:41.56 2:53.08 6
4 Makenzie Adams JR-3 Grace 2:44.82 2:23.32 2:16.16 2:04.69 5
5 Elizabeth Moore SO-2 Grace 3:02.39 2:24.75 2:03.04 2:53.70 4
6 Annika Alderfer Fisher FR-1 Goshen 2:18.21 2:25.48 3:07.67 2:41.49 3
7 Anna Hulstedt FR-1 Grace 3:06.76 2:27.05 1:44.41 3:08.23 2
8 Haley Wimmer SO-2 Bethel (Ind.) 1:51.85 2:27.17 2:31.59 3:05.44 1
9 Sydney Lambert FR-1 Huntington 2:03.90 2:27.49 2:12.75 1:53.57 -
10 Hailley O'Neill JR-3 St. Francis (Ind.) 2:53.06 2:27.91 2:02.77 1:45.02 -
11 Aliya Stevens FR-1 Indiana Wesleyan 2:51.06 2:28.74 3:07.42 2:01.97 -
12 Sterling Simek JR-3 Indiana Wesleyan 3:06.07 2:28.85 2:57.14 1:56.11 -
13 Tara Friesen SO-2 Grace 2:16.83 2:30.36 2:42.39 2:15.33 -
14 Emma Lingenfelter FR-1 Grace 2:31.41 2:31.41 1:47.51 2:13.24 -
15 Yami Diaz FR-1 St. Francis (Ind.) 2:25.73 2:31.80 2:43.95 2:39.39 -
16 Kaitlyn Mack JR-3 Grace 2:13.99 2:32.26 3:11.85 2:39.88 -
17 Kaitlin Meade SO-2 Mount Vernon Nazarene 2:52.68 2:35.56 2:16.90 2:49.56 -
18 Diamond Taher SO-2 Bethel (Ind.) 3:08.14 2:36.78 3:01.87 2:30.51 -
19 Madelyn Skidmore FR-1 Grace 3:00.36 2:36.83 2:02.33 2:38.40 -
20 Megan Cooper FR-1 Bethel (Ind.) 2:36.97 2:36.97 2:08.72 3:13.08 -
21 Ashley Brown JR-3 Mount Vernon Nazarene 2:59.07 2:44.28 3:25.35 3:08.93 -
22 Ellie Wagoner JR-3 Grace 2:36.76 2:45.01 3:31.22 2:36.76 -
23 Kayla Quimby FR-1 St. Francis (Ind.) 1:59.04 2:45.33 2:08.96 2:35.41 -
24 Celeste Arroyo FR-1 Goshen 1:56.90 2:47.00 2:57.02 2:50.34 -
25 Shaylynn Reyes FR-1 Huntington 3:25.98 2:48.83 2:04.94 3:07.41 -
26 Lydia Holsopple SO-2 Goshen 2:35.49 2:50.86 2:47.45 2:37.20 -
27 Yadira Sanchez FR-1 Goshen 3:15.87 2:53.33 3:15.87 2:34.27 -
28 Lauren Marsh FR-1 Huntington 2:14.45 3:01.69 2:38.07 3:43.48 -
29 Emily Yeakley SR-4 Grace 2:28.52 3:18.02 3:18.02 2:20.60 -
30 Madison Schneiderwind FR-1 Grace 2:39.43 3:19.28 3:27.26 4:07.11 -
31 Lauren Jones FR-1 Mount Vernon Nazarene 2:36.21 3:22.87 4:21.71 2:40.27 -
  Morgan Farr SO-2 Indiana Wesleyan DNS DNS DNS DNS   
  Meg McDonald FR-1 Huntington DNS DNS DNS DNS   
  Kaylin Shackelford JR-3 Mount Vernon Nazarene DNS DNS DNS DNS   
Women's 800 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
1 Summer Cooper FR-1 Goshen 1:56.40 2:52.50 2:07.62 2:25.85 2:20.24 2:46.89 10
2 Hannah Wappes SR-4 Huntington 2:48.62 2:27.36 2:50.03 2:57.12 2:21.69 2:37.28 8
3 Jessica Chojnacki SR-4 Huntington 2:05.88 2:47.36 2:55.94 2:54.51 2:23.04 2:51.65 6
4 Makenzie Adams JR-3 Grace 2:08.99 3:00.59 2:39.09 2:08.99 2:23.32 2:51.99 5
5 Elizabeth Moore SO-2 Grace 2:56.60 2:18.96 2:23.31 2:08.83 2:24.75 1:41.33 4
6 Annika Alderfer Fisher FR-1 Goshen 2:28.39 1:56.39 2:05.12 2:15.30 2:25.48 3:04.76 3
7 Anna Hulstedt FR-1 Grace 2:15.29 3:09.70 3:02.35 2:50.58 2:27.05 2:25.58 2
8 Haley Wimmer SO-2 Bethel (Ind.) 2:47.78 1:56.27 3:01.02 2:09.51 2:27.17 1:54.80 1
9 Sydney Lambert FR-1 Huntington 3:02.89 1:46.20 2:59.94 2:42.24 2:27.49 1:56.52 -
10 Hailley O'Neill JR-3 St. Francis (Ind.) 2:58.98 3:01.93 3:06.37 2:35.31 2:27.91 1:56.85 -
11 Aliya Stevens FR-1 Indiana Wesleyan 1:54.53 2:04.95 2:12.38 2:58.49 2:28.74 2:13.87 -
12 Sterling Simek JR-3 Indiana Wesleyan 2:49.69 2:25.88 2:19.92 2:28.85 2:28.85 2:58.62 -
13 Tara Friesen SO-2 Grace 2:22.85 1:58.79 2:48.41 2:16.83 2:30.36 3:10.96 -
16 Kaitlyn Mack JR-3 Grace 2:23.13 2:03.33 2:24.65 2:12.47 2:32.26 2:01.81 -
17 Kaitlin Meade SO-2 Mount Vernon Nazarene 2:06.01 2:24.67 2:40.23 2:55.79 2:35.56 2:57.34 -
  Morgan Farr SO-2 Indiana Wesleyan DNS DNS DNS DNS DNS DNS   
  Kaylin Shackelford JR-3 Mount Vernon Nazarene DNS DNS DNS DNS DNS DNS   
Women's 800 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME SC
14 Emma Lingenfelter FR-1 Grace 2:10.22 2:31.41 2:20.82 3:10.78 -
15 Yami Diaz FR-1 St. Francis (Ind.) 2:36.36 2:31.80 2:12.07 3:12.79 -
18 Diamond Taher SO-2 Bethel (Ind.) 2:14.83 2:36.78 2:19.54 3:20.68 -
19 Madelyn Skidmore FR-1 Grace 2:18.01 2:36.83 2:49.38 2:27.42 -
20 Megan Cooper FR-1 Bethel (Ind.) 2:18.14 2:36.97 2:24.42 2:19.71 -
21 Ashley Brown JR-3 Mount Vernon Nazarene 3:23.71 2:44.28 2:21.28 2:29.50 -
22 Ellie Wagoner JR-3 Grace 3:09.77 2:45.01 2:02.11 3:18.02 -
23 Kayla Quimby FR-1 St. Francis (Ind.) 2:04.00 2:45.33 3:33.28 2:33.76 -
24 Celeste Arroyo FR-1 Goshen 2:58.69 2:47.00 2:35.31 2:00.24 -
25 Shaylynn Reyes FR-1 Huntington 3:10.78 2:48.83 3:20.91 3:37.79 -
26 Lydia Holsopple SO-2 Goshen 3:04.53 2:50.86 2:23.53 3:07.95 -
27 Yadira Sanchez FR-1 Goshen 2:10.00 2:53.33 3:38.40 3:00.27 -
28 Lauren Marsh FR-1 Huntington 2:19.91 3:01.69 3:38.03 2:58.06 -
29 Emily Yeakley SR-4 Grace 3:25.94 3:18.02 4:15.45 3:47.73 -
30 Madison Schneiderwind FR-1 Grace 3:29.25 3:19.28 4:11.10 2:33.45 -
31 Lauren Jones FR-1 Mount Vernon Nazarene 2:52.44 3:22.87 3:33.02 3:12.73 -
  Meg McDonald FR-1 Huntington DNS DNS DNS DNS