February 27, 2021
|
Ohio Northern-King Horn Sports Center - Ada, OH
|
200m (Flat)

Men's Mile

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
1 Hunter Moore JR-3 Otterbein 4:20.43 4:17.88 4:22.98 3:26.81 4:45.96 4:15.32 4:17.88 7
2 Ryan Estes JR-3 Otterbein 5:28.25 5:39.19 4:58.16 5:30.99 3:41.57 4:33.54 5:33.72 5
3 Breydan Hann SO-2 Ohio Northern 5:34.74 3:58.71 5:04.55 3:20.29 3:42.24 4:34.37 5:40.22 4
4 Jaden Watkins SO-2 Otterbein 3:51.35 4:49.18 3:56.86 5:58.04 4:07.87 4:35.41 3:12.79 -
5 Nathan Craft SO-2 Otterbein 4:32.70 3:34.86 5:49.83 5:41.56 3:12.82 4:35.45 3:43.12 -
6 Ian Ackenhausen FR-1 Ohio Northern 3:18.40 5:27.91 5:08.62 5:36.18 5:03.11 4:35.55 5:41.69 3
7 Braden Schaser FR-1 Ohio Northern 5:33.65 3:29.57 5:11.59 5:52.95 4:02.66 4:35.74 5:41.92 -
8 Brant Yocum FR-1 Otterbein 4:03.21 5:26.12 4:22.56 4:39.14 3:24.52 4:36.37 5:45.47 -
9 Dylan McKean SR-4 Ohio Northern 5:32.96 3:14.23 5:10.76 4:06.94 5:10.76 4:37.46 4:18.04 -
10 Spencer Strohm SR-4 Otterbein 3:14.39 5:55.46 5:22.14 4:32.15 4:54.37 4:37.70 4:51.59 -
11 Kyle Roth FR-1 Ohio Northern 4:55.22 5:42.57 5:31.43 5:09.15 3:17.75 4:38.51 3:59.52 -
12 Trevor Hawkins FR-1 Heidelberg 5:42.43 4:15.42 3:16.48 5:34.01 4:12.62 4:40.68 4:09.81 2
13 Ryan Bosworth JR-3 Otterbein 6:02.96 4:52.62 4:44.18 5:57.33 5:01.06 4:41.36 5:01.06 -
14 Nathan Jimenez FR-1 Heidelberg 4:23.97 4:12.49 4:23.97 5:35.70 4:49.79 4:46.92 5:44.31 1
15 Skylar Dawson SO-2 Ohio Northern 4:36.70 3:30.41 4:48.23 6:08.94 5:31.47 4:48.23 5:48.76 -
16 Jack Borden JR-3 Ohio Northern 5:11.71 3:56.67 4:05.33 5:57.89 3:42.24 4:48.62 4:45.74 -
Men's Mile Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME SC
6 Ian Ackenhausen FR-1 Ohio Northern 4:38.31 4:35.55 3
11 Kyle Roth FR-1 Ohio Northern 3:31.67 4:38.51 -
12 Trevor Hawkins FR-1 Heidelberg 5:08.75 4:40.68 2
13 Ryan Bosworth JR-3 Otterbein 3:47.91 4:41.36 -
14 Nathan Jimenez FR-1 Heidelberg 5:12.75 4:46.92 1
15 Skylar Dawson SO-2 Ohio Northern 5:11.29 4:48.23 -
16 Jack Borden JR-3 Ohio Northern 4:45.74 4:48.62 -
Men's Mile Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Hunter Moore JR-3 Otterbein 4:15.32 7
2 Ryan Estes JR-3 Otterbein 4:33.54 5
3 Breydan Hann SO-2 Ohio Northern 4:34.37 4
4 Jaden Watkins SO-2 Otterbein 4:35.41 -
5 Nathan Craft SO-2 Otterbein 4:35.45 -
7 Braden Schaser FR-1 Ohio Northern 4:35.74 -
8 Brant Yocum FR-1 Otterbein 4:36.37 -
9 Dylan McKean SR-4 Ohio Northern 4:37.46 -
10 Spencer Strohm SR-4 Otterbein 4:37.70 -