March 12-13, 2021
|
Osceola Kissimmee - Kissimmee, FL
ICON KEY: FHSAA 2A FHSAA 3A FHSAA 4A

Girls' 200 Meters Finals

W: 1.8
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
1 Jenyia Burton SR Jones 28.49 20.76 30.18 29.94 24.14 24.63 10
2 Cydney Wright SR Mainland 27.72 26.25 19.87 19.63 24.53 24.04 8
3 I'Asia Wilson SR Kathleen 19.45 24.62 18.72 23.89 24.62 17.73 6
4 Ranecia Brown SR Jones 30.69 31.20 26.89 31.45 25.36 25.11 5
5 Tykira Glasco JR Rockledge 19.83 28.59 25.75 19.83 25.75 22.15 4
6 Serenity Brazell SO Wharton 25.22 31.53 18.39 28.38 26.27 19.97 3
7 Nyla McFayden SO Apopka 24.47 25.52 22.89 30.79 26.31 19.74 2
8 Paris Hart SO Kathleen 33.74 27.71 21.95 21.95 27.43 34.02 1

Girls' 200 Meters Preliminaries

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME WIND
1 Jenyia Burton SR Jones 27.57 24.18 2.1
2 Cydney Wright SR Mainland 24.17 24.91 1.0
3 I'Asia Wilson SR Kathleen 25.05 25.05 1.1
4 Ranecia Brown SR Jones 26.54 25.52 2.1
5 Tykira Glasco JR Rockledge 22.59 25.96 -0.6
6 Serenity Brazell SO Wharton 29.09 25.97 0.9
7 Nyla McFayden SO Apopka 28.22 26.62 1.8
8 Paris Hart SO Kathleen 18.93 27.03 0.8
9 Lourdes Safford JR Dr. Phillips 34.63 27.05 0.9
10 Destiny Caldwell SO Ocoee 23.40 27.20 0.9
11 Casandra Ramirez SR Viera 33.76 27.44 0.9
12 Mariama Kamara SO Evans 21.16 27.47 -0.6
13 Tamara Buckmaster SR Rockledge 22.30 27.52 0.9
14 Meridith Richemond SR Celebration 25.65 27.58 1.1
15 Tiana Roberts JR Apopka 30.49 27.71 0.8
16 Jayda Parrish FR Auburndale 30.27 27.77 1.1
17 Shelby Fertic FR Harmony 36.22 27.86 2.1
18 Ashari Beauford SR Wekiva 32.08 27.89 1.0
19 Kenzye Gainey SO Wiregrass Ranch 27.63 27.91 1.0
20 Jaedyn Smith SR Auburndale 19.58 27.97 0.9
21 Laylah Lara SO St. Cloud 20.18 28.02 1.8
22 Ruth Johnson FR Dr. Phillips 20.49 28.06 1.0
23 Faith Sidwell JR Wiregrass Ranch 21.35 28.09 0.8
24 Paige Lassiter SR Alonso 32.96 28.17 -0.6
25 Ja'Mese Heard FR Jones 23.69 28.20 1.1
26 Paris Jernigan SO Viera 31.49 28.37 0.8
27 Amaya Potter JR Wiregrass Ranch 36.46 28.48 0.9
28 Samiya Edwards SO Palatka 31.97 28.54 2.1
29 Douglas Jamya JR Palatka 27.43 28.57 -0.6
30 Caydence Collins FR Wekiva 24.38 28.68 1.1
31 Emily Flagg SR Viera 20.91 29.04 1.0
32 Evionna Baroulette FR Alonso 25.97 29.17 0.9
33 Carolyn Bradford SR Newsome 35.32 29.19 1.1
33 Jayla Sullivan FR Evans 26.28 29.19 0.8
35 Aniya Gantz SO Apopka 37.99 29.22 1.1
36 Lauren Sutton FR Wharton 35.36 29.22 1.8
37 Jayla Jones SO West Orange 34.50 29.23 2.1
38 Tatiana George FR Osceola (Kissimmee) 21.17 29.40 1.0
39 Reigan Pellegrino SR Harmony 27.64 29.40 0.8
40 Hannah Horne FR Dr. Phillips 29.59 29.59 1.8
41 Allyssa Bartolo JR Alonso 38.25 29.65 0.9
42 Leyshka Arroyo JR Tohopekaliga 29.79 29.79 1.0
43 Avery Heap JR Harmony 37.04 29.87 0.8
44 Gabrielle Schuldt JR Newsome 30.31 30.01 1.8
45 Mikah Harvey SO Palatka 22.49 30.38 2.1
46 Nadeysha Rodriguez SO Kathleen 36.51 30.94 0.9
47 Myla Pierce SO West Orange 34.35 31.80 2.1
48 Emily Vargas SO Tohopekaliga 30.56 32.16 0.9
49 Jenelle Courtney JR West Orange 32.77 32.44 -0.6
50 Kadreah Varnado FR Osceola (Kissimmee) 24.08 32.54 0.9
51 Tyarah Irving FR Osceola (Kissimmee) 37.15 33.17 1.8
52 Veronica Cardozo SO Celebration 26.21 34.48 0.8
53 An-nissa Patterson FR Tohopekaliga 32.26 35.45 0.9
54 Kemaj Moore SO Evans 36.67 52.38 0.9
Girls' 200 Meters Preliminaries Heat 1
W: 0.9
PL NAME YEAR TEAM TIME
9 Lourdes Safford JR Dr. Phillips 27.05
13 Tamara Buckmaster SR Rockledge 27.52
20 Jaedyn Smith SR Auburndale 27.97
32 Evionna Baroulette FR Alonso 29.17
46 Nadeysha Rodriguez SO Kathleen 30.94
48 Emily Vargas SO Tohopekaliga 32.16
54 Kemaj Moore SO Evans 52.38
Girls' 200 Meters Preliminaries Heat 2
W: 0.8
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME
8 Paris Hart SO Kathleen 23.25 27.03
15 Tiana Roberts JR Apopka 26.61 27.71
23 Faith Sidwell JR Wiregrass Ranch 33.43 28.09
26 Paris Jernigan SO Viera 23.83 28.37
33 Jayla Sullivan FR Evans 34.16 29.19
39 Reigan Pellegrino SR Harmony 31.17 29.40
43 Avery Heap JR Harmony 34.95 29.87
52 Veronica Cardozo SO Celebration 28.97 34.48
Girls' 200 Meters Preliminaries Heat 3
W: 0.9
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME
6 Serenity Brazell SO Wharton 25.97 20.26
10 Destiny Caldwell SO Ocoee 27.20 20.95
11 Casandra Ramirez SR Viera 27.44 31.29
27 Amaya Potter JR Wiregrass Ranch 28.48 29.05
41 Allyssa Bartolo JR Alonso 29.65 22.24
50 Kadreah Varnado FR Osceola (Kissimmee) 32.54 23.11
53 An-nissa Patterson FR Tohopekaliga 35.45 38.29
Girls' 200 Meters Preliminaries Heat 4
W: -0.6
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME
5 Tykira Glasco JR Rockledge 25.96 18.70 27.78 24.67
12 Mariama Kamara SO Evans 27.47 32.42 29.12 25.55
24 Paige Lassiter SR Alonso 28.17 34.93 29.58 32.12
29 Douglas Jamya JR Palatka 28.57 33.43 23.15 24.00
49 Jenelle Courtney JR West Orange 32.44 39.58 28.23 40.88
Girls' 200 Meters Preliminaries Heat 5
W: 1.8
PL NAME YEAR TEAM TIME
7 Nyla McFayden SO Apopka 26.62
21 Laylah Lara SO St. Cloud 28.02
36 Lauren Sutton FR Wharton 29.22
40 Hannah Horne FR Dr. Phillips 29.59
44 Gabrielle Schuldt JR Newsome 30.01
51 Tyarah Irving FR Osceola (Kissimmee) 33.17
Girls' 200 Meters Preliminaries Heat 6
W: 1.0
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME
2 Cydney Wright SR Mainland 22.42 21.68 17.94 25.91 24.91 28.40
18 Ashari Beauford SR Wekiva 32.08 25.11 25.38 33.75 27.89 21.76
19 Kenzye Gainey SO Wiregrass Ranch 29.31 35.73 28.75 35.73 27.91 25.96
22 Ruth Johnson FR Dr. Phillips 33.11 29.75 35.64 23.57 28.06 31.15
31 Emily Flagg SR Viera 29.92 29.62 35.43 37.47 29.04 25.27
38 Tatiana George FR Osceola (Kissimmee) 26.76 26.46 22.64 25.29 29.40 25.88
42 Leyshka Arroyo JR Tohopekaliga 25.62 21.75 38.43 36.35 29.79 37.54
Girls' 200 Meters Preliminaries Heat 7
W: 1.1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME
3 I'Asia Wilson SR Kathleen 25.05 18.79 25.05 20.55 21.05 32.07
14 Meridith Richemond SR Celebration 27.86 20.69 27.58 35.03 26.76 20.14
16 Jayda Parrish FR Auburndale 21.11 34.16 27.77 28.88 24.72 23.89
25 Ja'Mese Heard FR Jones 32.72 29.33 28.20 21.44 23.69 29.05
30 Caydence Collins FR Wekiva 31.84 34.42 28.68 27.54 32.13 22.95
33 Carolyn Bradford SR Newsome 23.65 31.24 29.19 26.57 24.23 36.49
35 Aniya Gantz SO Apopka 36.24 31.85 29.22 27.47 31.27 22.80
Girls' 200 Meters Preliminaries Heat 8
W: 2.1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME
1 Jenyia Burton SR Jones 24.18 31.20 21.77 22.98 22.25
4 Ranecia Brown SR Jones 25.52 25.27 23.99 23.74 22.21
17 Shelby Fertic FR Harmony 27.86 25.91 19.78 33.99 23.96
28 Samiya Edwards SO Palatka 28.54 23.69 35.39 26.55 37.11
37 Jayla Jones SO West Orange 29.23 33.91 26.02 30.11 37.42
45 Mikah Harvey SO Palatka 30.38 29.47 25.52 30.69 36.46
47 Myla Pierce SO West Orange 31.80 32.12 28.94 40.71 33.71