March 12-13, 2021
|
Osceola Kissimmee - Kissimmee, FL
ICON KEY: FHSAA 2A FHSAA 3A FHSAA 4A

Boys' 3200 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME SC
1 Robbie Naberhaus JR Viera 9:46.62 8:01.03 10:51.15 10:27.69 12:42.61 10
2 Sebastian Hernandez SR Wiregrass Ranch 10:02.30 9:20.14 7:25.71 10:02.30 12:26.86 8
3 Joel Jean SO Harmony 10:02.93 7:26.17 7:32.20 11:15.29 10:02.93 6
4 Wade LaRue JR Newsome 10:07.54 7:05.28 12:57.66 7:41.73 12:15.13 5
5 Sebastian Edwards SR Celebration 10:12.15 9:59.91 7:14.63 7:20.75 12:02.34 4
6 Alan Meriga JR Wharton 10:13.85 8:17.22 11:58.21 10:56.82 10:56.82 3
7 Cristian Calderon SO Rockledge 10:33.12 8:13.84 11:17.44 11:30.10 12:01.76 2
8 Stephen Romer SR Harmony 10:38.76 7:33.52 7:59.07 13:31.23 11:23.48 1
9 Jonathon MacNab JR St. Cloud 10:39.41 9:54.66 11:17.78 11:24.17 12:02.54 -
10 Ethan Kelly JR West Orange 10:39.51 8:25.22 13:38.58 12:41.02 8:18.82 -
11 Josiah Price SO Rockledge 10:41.60 12:05.01 10:03.11 12:49.92 13:22.00 -
12 Ilyas Semlali SR Dr. Phillips 10:46.82 12:04.44 11:06.23 9:03.33 9:35.67 -
13 Nicolas Alvarado JR West Orange 10:57.30 10:04.72 12:03.03 14:14.49 9:58.15 -
14 Zeniel Lizardo SO Tohopekaliga 10:58.37 11:57.63 8:40.12 13:49.55 8:00.61 -
15 James Campbell JR Apopka 10:59.67 12:32.03 9:27.32 10:26.69 7:54.97 -
16 Jack Webster SO Wiregrass Ranch 11:00.79 12:26.70 10:14.54 7:42.56 11:53.66 -
17 Trevor Connatser SO Newsome 11:02.60 13:41.63 12:15.49 10:55.98 13:41.63 -
18 Kane Brantley JR St. Cloud 11:05.26 8:52.21 11:18.57 13:51.58 9:32.13 -
19 Matthew Naberhaus FR Viera 11:07.32 8:47.19 11:47.36 12:00.71 10:33.96 -
20 Jayven Garcia JR Tohopekaliga 11:08.88 8:21.66 10:42.13 14:29.55 13:29.35 -
21 Denilson Roberlo SR West Orange 11:11.74 9:10.83 12:12.20 13:59.68 9:10.83 -
22 Donovan Petty FR Newsome 11:13.07 11:19.80 9:32.11 14:21.53 13:14.23 -
23 Ryan Winslow SO Alonso 11:17.44 14:40.68 7:54.21 14:06.80 12:11.64 -
24 Sebastian Velez FR Celebration 11:17.83 14:27.63 12:59.51 10:10.05 14:14.07 -
25 Finley Callaghan FR Alonso 11:29.34 11:22.45 13:19.64 14:42.36 11:36.24 -
26 Andy Cardona FR Dr. Phillips 11:39.62 13:45.56 9:19.70 14:55.52 10:08.67 -
27 Justin Roman SR New Dimensions 11:50.44 14:19.64 14:33.85 12:47.28 10:53.61 -
28 Jared Lopez FR Tohopekaliga 11:58.73 11:22.80 15:27.17 14:00.92 11:51.55 -
29 Zack Kremkau JR Alonso 11:59.03 10:39.94 8:52.09 9:42.42 13:03.75 -
30 Jon Brauman SO Palatka 12:03.33 10:51.00 13:22.90 15:11.40 15:04.17 -
31 Andrew Hill SR Rockledge 12:17.22 15:28.90 10:26.64 9:57.15 11:47.74 -
32 Anthony Anzalone SO Palatka 12:22.77 13:14.77 14:21.62 14:58.76 12:22.77 -
33 Zachary Smith FR Harmony 13:02.15 15:07.30 11:51.76 13:09.98 16:02.05 -
34 John Carlo Lee SR Dr. Phillips 13:11.87 14:23.14 15:10.65 14:15.22 11:36.85 -
35 Anthony Gonzalez SO Osceola (Kissimmee) 13:34.12 11:40.15 11:15.72 10:35.02 10:02.45 -
36 Owen Lewis JR Osceola (Kissimmee) 13:38.58 17:11.41 13:14.03 10:05.75 17:11.41 -
Boys' 3200 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
14 Zeniel Lizardo SO Tohopekaliga 10:58.37 10:38.62 12:37.13 14:02.72 12:23.96 9:45.95 7:40.86 -
19 Matthew Naberhaus FR Viera 11:07.32 13:47.48 8:40.51 9:07.21 10:13.94 9:20.55 8:13.82 -
24 Sebastian Velez FR Celebration 11:17.83 14:34.40 11:38.17 13:19.84 14:41.18 11:44.95 10:37.16 -
28 Jared Lopez FR Tohopekaliga 11:58.73 11:22.80 14:58.42 13:10.61 11:37.17 13:10.61 11:44.36 -
32 Anthony Anzalone SO Palatka 12:22.77 9:31.94 15:50.75 11:53.06 12:15.35 9:39.36 11:15.92 -
34 John Carlo Lee SR Dr. Phillips 13:11.87 15:26.49 13:19.79 9:22.23 11:28.93 17:01.52 11:05.17 -
Boys' 3200 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME SC
15 James Campbell JR Apopka 10:59.67 13:18.20 10:59.67 -
16 Jack Webster SO Wiregrass Ranch 13:19.56 10:14.54 11:00.79 -
17 Trevor Connatser SO Newsome 10:55.98 9:03.34 11:02.60 -
18 Kane Brantley JR St. Cloud 11:51.83 11:58.48 11:05.26 -
21 Denilson Roberlo SR West Orange 11:05.03 11:18.46 11:11.74 -
22 Donovan Petty FR Newsome 10:52.88 12:40.57 11:13.07 -
25 Finley Callaghan FR Alonso 12:38.28 14:07.89 11:29.34 -
26 Andy Cardona FR Dr. Phillips 11:04.64 11:18.64 11:39.62 -
27 Justin Roman SR New Dimensions 14:55.16 9:07.04 11:50.44 -
29 Zack Kremkau JR Alonso 11:08.70 13:54.08 11:59.03 -
30 Jon Brauman SO Palatka 14:56.93 13:44.60 12:03.33 -
31 Andrew Hill SR Rockledge 12:46.71 13:38.32 12:17.22 -
33 Zachary Smith FR Harmony 10:41.37 10:49.19 13:02.15 -
35 Anthony Gonzalez SO Osceola (Kissimmee) 10:10.59 9:54.31 13:34.12 -
36 Owen Lewis JR Osceola (Kissimmee) 14:11.33 17:11.41 13:38.58 -
Boys' 3200 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Robbie Naberhaus JR Viera 9:46.62 10
2 Sebastian Hernandez SR Wiregrass Ranch 10:02.30 8
3 Joel Jean SO Harmony 10:02.93 6
4 Wade LaRue JR Newsome 10:07.54 5
5 Sebastian Edwards SR Celebration 10:12.15 4
6 Alan Meriga JR Wharton 10:13.85 3
7 Cristian Calderon SO Rockledge 10:33.12 2
8 Stephen Romer SR Harmony 10:38.76 1
9 Jonathon MacNab JR St. Cloud 10:39.41 -
10 Ethan Kelly JR West Orange 10:39.51 -
11 Josiah Price SO Rockledge 10:41.60 -
12 Ilyas Semlali SR Dr. Phillips 10:46.82 -
13 Nicolas Alvarado JR West Orange 10:57.30 -
20 Jayven Garcia JR Tohopekaliga 11:08.88 -
23 Ryan Winslow SO Alonso 11:17.44 -