February 27, 2021
|
St. Cloud - St. Cloud, FL
ICON KEY: FHSAA 1A FHSAA 2A FHSAA 3A FHSAA 4A

Boys' 800 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
1 Santos Aguilar JR South Lake 1:58.12 2:30.78 2:20.73 1:34.24 2:05.65 1:34.24 2:43.35 10
2 Noah Mcmann FR Sebastian River 2:32.45 1:29.68 1:59.15 1:34.81 2:08.11 1:50.18 1:33.52 8
3 Joel Jean SO Harmony 2:21.19 1:36.27 1:33.70 1:50.39 2:08.35 2:13.49 2:36.59 6
4 Dylan Rivera SR Mount Dora 2:00.10 2:26.21 1:32.69 2:04.02 2:10.54 2:48.40 1:43.13 5
5 Aidan Cuddy SR St. Cloud 1:56.49 2:50.15 2:10.88 1:44.71 2:10.88 2:30.52 2:21.35 4
6 Raiynel Acosta FR Cypress Creek 1:46.41 1:55.60 2:41.58 2:46.83 2:11.36 2:27.13 2:04.80 3
7 Antonio Caro SO Liberty 2:47.23 2:32.40 2:01.38 2:21.61 2:14.86 2:37.79 2:43.18 2
8 Conner Yi JR Harmony 1:50.64 1:47.94 1:39.84 2:12.23 2:14.92 1:42.54 2:25.72 1
9 Miguel Torres Plaza JR Cypress Creek 1:56.77 1:59.48 2:08.99 1:52.69 2:15.77 1:51.34 2:11.70 -
10 Essmal Reed SR Kathleen 1:53.96 2:47.51 2:40.65 2:39.27 2:17.30 1:52.59 1:52.59 -
11 Joshua Jimenez-Abreu JR Cypress Creek 2:06.45 2:14.70 2:44.93 2:44.93 2:17.44 2:00.95 2:33.94 -
12 Dylan Torres FR Lake Nona 2:45.09 2:03.82 1:45.93 2:20.33 2:17.57 2:13.45 2:49.22 -
13 Wydlerson Cius JR Liberty 2:27.33 1:58.42 1:41.89 2:38.35 2:17.69 1:59.79 2:01.17 -
14 Talon Richardson SR South Lake 1:39.18 1:41.93 2:13.61 1:52.95 2:17.74 1:52.95 2:30.14 -
15 Jayson Ramirez SR City of Life Christian 2:35.68 1:40.58 1:57.11 2:01.24 2:17.77 2:04.00 2:21.91 -
16 Caleb Wilkinson FR Sebastian River 2:48.61 2:09.91 1:58.86 2:34.79 2:18.20 2:11.29 2:37.55 -
17 Zachariah Mahdi JR Freedom (Orlando) 1:36.83 2:33.54 2:45.99 2:28.01 2:18.32 2:10.02 2:45.99 -
18 Ritchy Augustin JR Dr. Phillips 2:45.39 1:38.68 3:00.68 2:46.78 2:18.98 2:12.03 1:48.41 -
19 Carter Grace SO Lake Nona 2:19.38 1:52.90 2:41.68 2:12.42 2:19.38 2:48.65 2:06.84 -
20 Brucelee Tao JR Auburndale 2:53.29 2:30.93 1:47.61 2:47.70 2:19.75 2:33.73 2:29.54 -
21 Andres Soto JR St. Cloud 2:39.42 2:57.60 2:42.22 2:25.44 2:19.84 2:01.66 2:24.04 -
22 Sun Woo Lee SR Lakeland Christian 1:58.89 2:12.87 2:40.84 1:53.29 2:19.86 2:17.07 2:15.67 -
23 Xavier Rios SR New Dimensions 2:35.31 2:35.31 2:18.37 2:57.90 2:21.19 2:09.90 1:58.60 -
24 Eduardo Rojas JR Colonial 3:04.11 1:48.47 2:49.84 2:55.55 2:22.72 1:47.04 2:29.86 -
25 Hubert Pilichowski SO Strawberry Crest 2:13.64 2:10.76 2:15.07 2:09.33 2:23.69 1:42.02 2:33.75 -
26 Gregory Carpousis JR Dr. Phillips 1:48.58 3:05.31 2:11.74 2:47.94 2:24.77 1:54.37 1:57.27 -
27 Khoa Tran SR Colonial 1:58.49 2:04.34 1:55.57 1:48.25 2:26.28 2:01.42 2:24.82 -
28 Caleb Bell SO Mount Dora 3:02.06 3:00.59 2:16.55 1:58.93 2:26.82 2:38.57 2:10.67 -
29 Jasper Holland SO Lake Nona 2:29.00 1:50.64 2:27.52 2:43.75 2:27.52 2:34.90 2:54.08 -
30 Harrison Kline JR Mount Dora 2:02.20 1:59.22 1:48.79 2:05.18 2:29.02 3:00.32 2:29.02 -
31 Jeremiah Stabler SO Lakeland Christian 2:39.44 2:04.84 2:09.36 1:54.32 2:30.41 2:22.89 2:15.37 -
32 Anjel Trejo JR Osceola (Kissimmee) 3:17.97 1:57.26 2:58.17 1:49.65 2:32.28 2:58.17 2:07.92 -
33 Shaun Morgan SR Lakeland 3:06.13 2:16.90 2:12.29 1:55.37 2:33.82 2:19.98 2:56.90 -
34 John Carlo Lee SR Dr. Phillips 2:12.25 2:07.58 2:54.25 1:50.47 2:35.58 1:50.47 2:30.92 -
35 Ricardo Concepcion JR Lakeland 3:09.12 2:29.39 3:07.53 2:46.87 2:38.92 3:18.65 1:51.25 -
36 Derven Leon SO New Dimensions 2:59.05 1:55.10 3:02.24 2:43.06 2:39.86 3:27.82 3:11.84 -
37 Gregory Cobb FR Strawberry Crest 3:08.41 2:21.31 3:08.41 2:42.42 2:42.42 2:21.31 3:05.16 -
38 James Wonders SO Lakeland 3:04.94 2:42.03 2:10.93 2:10.93 2:43.66 2:04.39 3:03.30 -
39 Chris Trumble FR Sebastian River 2:15.82 3:01.09 2:51.03 2:22.52 2:47.67 2:32.58 3:01.09 -
40 Evens Antoine JR Liberty 3:14.67 3:45.03 3:25.38 2:08.59 2:58.59 2:10.37 3:12.88 -
41 Thomas Beier FR South Lake 4:01.59 2:51.38 3:38.87 2:26.60 3:26.48 4:13.97 3:40.94 -
Boys' 800 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
7 Antonio Caro SO Liberty 2:14.86 2
13 Wydlerson Cius JR Liberty 2:17.69 -
16 Caleb Wilkinson FR Sebastian River 2:18.20 -
25 Hubert Pilichowski SO Strawberry Crest 2:23.69 -
29 Jasper Holland SO Lake Nona 2:27.52 -
30 Harrison Kline JR Mount Dora 2:29.02 -
33 Shaun Morgan SR Lakeland 2:33.82 -
34 John Carlo Lee SR Dr. Phillips 2:35.58 -
39 Chris Trumble FR Sebastian River 2:47.67 -
40 Evens Antoine JR Liberty 2:58.59 -
Boys' 800 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME SC
12 Dylan Torres FR Lake Nona 1:43.18 2:17.57 -
26 Gregory Carpousis JR Dr. Phillips 2:20.43 2:24.77 -
27 Khoa Tran SR Colonial 2:10.19 2:26.28 -
36 Derven Leon SO New Dimensions 2:43.06 2:39.86 -
37 Gregory Cobb FR Strawberry Crest 3:26.28 2:42.42 -
38 James Wonders SO Lakeland 1:57.84 2:43.66 -
41 Thomas Beier FR South Lake 2:43.12 3:26.48 -
Boys' 800 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
10 Essmal Reed SR Kathleen 2:17.30 -
11 Joshua Jimenez-Abreu JR Cypress Creek 2:17.44 -
17 Zachariah Mahdi JR Freedom (Orlando) 2:18.32 -
19 Carter Grace SO Lake Nona 2:19.38 -
20 Brucelee Tao JR Auburndale 2:19.75 -
23 Xavier Rios SR New Dimensions 2:21.19 -
24 Eduardo Rojas JR Colonial 2:22.72 -
28 Caleb Bell SO Mount Dora 2:26.82 -
31 Jeremiah Stabler SO Lakeland Christian 2:30.41 -
32 Anjel Trejo JR Osceola (Kissimmee) 2:32.28 -
35 Ricardo Concepcion JR Lakeland 2:38.92 -
Boys' 800 Meters Section 4
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
1 Santos Aguilar JR South Lake 1:39.27 1:46.81 2:38.32 1:56.86 1:30.47 2:05.65 1:59.37 10
2 Noah Mcmann FR Sebastian River 1:54.02 2:20.93 1:56.58 2:20.93 2:27.33 2:08.11 2:05.55 8
3 Joel Jean SO Harmony 1:52.95 2:05.79 2:12.20 1:52.95 1:47.82 2:08.35 2:23.76 6
4 Dylan Rivera SR Mount Dora 2:41.87 2:15.77 2:31.43 2:36.65 2:37.96 2:10.54 1:56.18 5
5 Aidan Cuddy SR St. Cloud 2:27.90 2:08.27 2:20.05 2:33.13 2:46.22 2:10.88 2:33.13 4
6 Raiynel Acosta FR Cypress Creek 1:58.23 2:08.74 2:17.93 1:55.60 2:42.89 2:11.36 1:37.21 3
8 Conner Yi JR Harmony 2:51.35 2:54.05 2:28.42 2:13.57 2:54.05 2:14.92 1:56.04 1
9 Miguel Torres Plaza JR Cypress Creek 1:49.98 2:30.71 2:37.50 2:23.92 2:38.85 2:15.77 2:30.71 -
14 Talon Richardson SR South Lake 2:53.56 2:10.86 2:16.37 1:46.06 2:56.31 2:17.74 2:27.39 -
15 Jayson Ramirez SR City of Life Christian 2:43.95 2:20.53 2:57.73 2:21.91 1:46.09 2:17.77 1:43.33 -
18 Ritchy Augustin JR Dr. Phillips 2:44.00 2:39.83 1:56.75 2:10.65 1:49.80 2:18.98 2:09.26 -
21 Andres Soto JR St. Cloud 2:12.85 2:45.02 2:53.41 2:28.23 2:35.23 2:19.84 2:49.21 -
22 Sun Woo Lee SR Lakeland Christian 2:57.63 2:18.47 1:50.49 2:56.23 1:39.30 2:19.86 2:14.27 -