February 27, 2021
|
St. Cloud - St. Cloud, FL
ICON KEY: FHSAA 1A FHSAA 2A FHSAA 3A FHSAA 4A

Boys' 1600 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME SC
1 Joel Jean SO Harmony 4:42.26 5:58.47 10
2 Nolan Wood SO Winter Park 4:45.25 5:05.22 8
3 Joel McConnell SO Dr. Phillips 4:47.26 5:07.37 6
4 Adam Berriz SR Dr. Phillips 4:48.10 5:42.84 5
5 Jake Kramer JR Sebastian River 4:52.96 3:36.79 4
6 Santos Aguilar JR South Lake 4:52.96 5:16.40 3
7 Daniel Manzella JR Dr. Phillips 4:56.52 5:52.86 2
8 Jonathon MacNab JR St. Cloud 5:01.72 4:58.71 1
9 Antonio Caro SO Liberty 5:04.15 6:08.03 -
10 Stephen Romer SR Harmony 5:04.20 5:01.16 -
11 Cooper Krug SR South Lake 5:06.08 4:56.90 -
12 Colin Mcadams SO Sebastian River 5:07.18 5:13.33 -
13 Milan Davich SR Winter Park 5:09.47 3:49.01 -
14 Jacob Pare JR St. Cloud 5:15.63 4:03.04 -
15 Jason Lespier JR Freedom (Orlando) 5:16.88 4:32.52 -
16 Alexander Aparicio SR Lake Nona 5:19.89 6:23.87 -
17 Hubert Pilichowski SO Strawberry Crest 5:20.79 6:40.99 -
18 Skylar Waechter SR Harmony 5:21.12 4:00.84 -
19 Aaron McClure SR Colonial 5:24.60 3:53.72 -
20 Talon Tharp SO Edgewater 5:25.06 6:23.57 -
21 Joshua Pack SR Lake Nona 5:27.07 4:38.01 -
22 Kane Brantley JR St. Cloud 5:30.29 4:27.54 -
23 Courtney Bodie FR Liberty 5:30.65 6:43.40 -
24 Griffin Hallemeier JR Winter Park 5:32.58 4:06.11 -
25 Joseph Fernandez JR Osceola (Kissimmee) 5:34.97 4:11.23 -
26 Anjel Trejo JR Osceola (Kissimmee) 5:35.49 5:42.20 -
27 Zachary Wilson FR Strawberry Crest 5:36.10 5:29.38 -
28 Eduardo Rojas JR Colonial 5:37.61 5:40.99 -
29 Nile Myers JR Mount Dora 5:37.62 6:28.27 -
30 Ben Gearhart JR Viera 5:39.73 4:04.61 -
31 Austin Myers JR Lakeland 5:44.27 4:49.19 -
32 Jason Romero FR Osceola (Kissimmee) 5:48.09 5:13.29 -
33 Cesar Mercado Maldonado JR Lake Nona 5:51.86 4:52.05 -
34 Isaac Pinto SR Cypress Creek 5:52.32 5:52.32 -
35 Anthony Quarnoccio SO Mount Dora 5:52.64 6:24.38 -
36 Dwayne Jones SO Strawberry Crest 5:55.03 6:44.74 -
37 Jose Gil SO Cypress Creek 6:01.80 7:06.93 -
38 Ethan DeAngelis SO Lakeland 6:12.64 5:46.56 -
39 Rahebat Tedla JR Liberty 6:14.30 4:25.76 -
40 Zaid Barrera SR Colonial 6:15.51 7:04.33 -
41 Caleb Bell SO Mount Dora 6:29.83 6:29.83 -
42 Brady Almeida 7 City of Life Christian 7:20.04 5:25.63 -
43 Jacob Krug FR South Lake 8:09.87 7:45.38 -
44 Malachi Cherry JR Osceola (Kissimmee) 9:36.95 7:53.10 -
Boys' 1600 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME SC
9 Antonio Caro SO Liberty 5:58.90 5:13.28 5:04.15 6:20.19 4:27.66 -
14 Jacob Pare JR St. Cloud 6:06.13 5:12.48 5:15.63 6:34.54 3:40.94 -
17 Hubert Pilichowski SO Strawberry Crest 6:12.12 5:07.96 5:20.79 5:07.96 4:00.60 -
20 Talon Tharp SO Edgewater 6:43.08 5:25.06 5:25.06 5:15.31 6:26.83 -
23 Courtney Bodie FR Liberty 5:37.27 7:06.54 5:30.65 4:31.14 5:10.82 -
25 Joseph Fernandez JR Osceola (Kissimmee) 5:38.32 4:31.33 5:34.97 4:54.78 4:07.88 -
31 Austin Myers JR Lakeland 5:27.06 4:35.42 5:44.27 6:53.13 5:54.60 -
33 Cesar Mercado Maldonado JR Lake Nona 7:26.87 4:41.49 5:51.86 4:13.34 6:44.64 -
38 Ethan DeAngelis SO Lakeland 6:35.00 7:01.09 6:12.64 5:05.57 6:01.46 -
39 Rahebat Tedla JR Liberty 6:06.82 6:55.48 6:14.30 6:44.25 6:29.28 -
42 Brady Almeida 7 City of Life Christian 6:18.44 7:42.05 7:20.04 5:52.04 6:09.64 -
43 Jacob Krug FR South Lake 7:45.38 8:29.47 8:09.87 10:31.94 10:27.04 -
44 Malachi Cherry JR Osceola (Kissimmee) 8:50.80 10:34.65 9:36.95 8:04.64 11:03.50 -
Boys' 1600 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
3 Joel McConnell SO Dr. Phillips 4:47.26 6
13 Milan Davich SR Winter Park 5:09.47 -
18 Skylar Waechter SR Harmony 5:21.12 -
21 Joshua Pack SR Lake Nona 5:27.07 -
22 Kane Brantley JR St. Cloud 5:30.29 -
24 Griffin Hallemeier JR Winter Park 5:32.58 -
26 Anjel Trejo JR Osceola (Kissimmee) 5:35.49 -
27 Zachary Wilson FR Strawberry Crest 5:36.10 -
29 Nile Myers JR Mount Dora 5:37.62 -
30 Ben Gearhart JR Viera 5:39.73 -
32 Jason Romero FR Osceola (Kissimmee) 5:48.09 -
34 Isaac Pinto SR Cypress Creek 5:52.32 -
35 Anthony Quarnoccio SO Mount Dora 5:52.64 -
36 Dwayne Jones SO Strawberry Crest 5:55.03 -
37 Jose Gil SO Cypress Creek 6:01.80 -
40 Zaid Barrera SR Colonial 6:15.51 -
41 Caleb Bell SO Mount Dora 6:29.83 -
Boys' 1600 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME SC
1 Joel Jean SO Harmony 4:42.26 3:59.93 10
2 Nolan Wood SO Winter Park 4:45.25 5:42.30 8
4 Adam Berriz SR Dr. Phillips 4:48.10 5:45.72 5
5 Jake Kramer JR Sebastian River 4:52.96 4:32.46 4
6 Santos Aguilar JR South Lake 4:52.96 5:19.33 3
7 Daniel Manzella JR Dr. Phillips 4:56.52 4:56.52 2
8 Jonathon MacNab JR St. Cloud 5:01.72 6:11.12 1
10 Stephen Romer SR Harmony 5:04.20 4:15.53 -
11 Cooper Krug SR South Lake 5:06.08 5:33.63 -
12 Colin Mcadams SO Sebastian River 5:07.18 5:01.04 -
15 Jason Lespier JR Freedom (Orlando) 5:16.88 6:42.44 -
16 Alexander Aparicio SR Lake Nona 5:19.89 5:51.88 -
19 Aaron McClure SR Colonial 5:24.60 4:06.70 -
28 Eduardo Rojas JR Colonial 5:37.61 6:28.26 -