March 26, 2021
|
St. Augustine HS - St. Augustine, FL
ICON KEY: FHSAA 1A FHSAA 2A FHSAA 3A FHSAA 4A

Boys' 1600 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
1 Grant Doherty SO Ponte Vedra 3:30.11 5:26.23 5:17.93 4:36.46 4:47.52 3:19.06 10
2 Luke Kaelin JR Creekside 4:05.03 3:48.32 3:45.54 4:38.44 5:59.19 5:56.41 8
3 Ryan Jones SO Menendez 5:08.91 3:36.24 3:27.81 4:40.82 5:39.80 3:55.89 6
4 Sean Gilliam JR Flagler Palm Coast 6:05.59 3:18.38 5:11.74 4:43.40 6:08.42 3:49.56 5
5 Colin Lytle SR Ponte Vedra 4:24.24 5:35.28 3:50.15 4:44.13 3:33.10 3:41.63 4
6 Jacob Harvey SO Creekside 3:50.29 3:33.23 3:41.76 4:44.30 5:21.26 4:10.19 3
7 Hunter Monson SR Providence 5:52.76 4:52.53 4:06.64 4:46.79 4:46.79 6:01.36 2
8 Joshua Cills SR Ponte Vedra 3:44.90 3:30.48 3:44.90 4:48.33 5:25.82 5:17.17 1
9 Hudson Finocchio SO Creekside 4:02.49 5:43.52 4:40.01 4:48.67 3:22.07 6:03.73 -
10 Peter Hopfe JR First Baptist (Bunnell) 4:08.54 5:46.80 4:46.11 4:49.00 3:36.75 4:43.22 -
11 Garret Hacking SO St. Augustine 4:07.22 4:10.16 5:59.05 4:54.30 6:04.94 5:59.05 -
12 Luke Noce FR Creekside 3:32.71 6:09.29 4:46.57 4:55.43 4:19.98 3:29.76 -
13 Michael Holbrook SR Ed White 5:02.55 4:06.19 5:52.97 4:56.61 5:08.48 4:06.19 -
14 Jack Gilvary FR Flagler Palm Coast 4:58.32 6:00.97 4:19.54 4:58.32 4:37.44 5:04.29 -
15 Peyton Woodward SO Flagler Palm Coast 5:33.91 4:00.66 4:36.76 5:00.82 6:16.03 4:24.73 -
16 Caden Smith JR Ponte Vedra 5:05.84 4:02.25 5:27.04 5:02.81 5:14.93 5:14.93 -
17 Jeffrey Cernese SO St. Augustine 5:36.90 4:33.16 5:49.04 5:03.51 4:24.06 3:44.60 -
18 Jacob Chattin JR Mandarin 3:40.18 6:30.73 5:47.32 5:10.10 5:19.41 4:11.19 -
19 Logan Lanham FR St. Joseph 5:58.92 4:12.81 5:37.07 5:12.10 6:36.37 4:40.89 -
20 Justin Gilliam FR Flagler Palm Coast 4:58.18 3:58.55 4:42.49 5:13.87 4:23.65 6:44.90 -
21 Terrell Kinder SR Raines 5:13.15 5:41.62 5:16.31 5:16.31 4:47.85 4:41.52 -
22 Chris Murdock FR First Baptist (Bunnell) 5:47.96 4:19.39 4:13.06 5:16.32 6:10.10 3:47.75 -
23 John Purtill JR Menendez 6:08.66 4:51.72 6:34.31 5:20.57 6:24.69 5:14.16 -
24 Thomas Hebert JR Mandarin 4:27.13 4:27.13 6:03.68 5:21.84 4:14.26 5:37.94 -
25 Caleb Bost FR Providence 5:12.74 6:07.55 5:15.97 5:22.41 4:05.04 4:05.04 -
26 Sam lagassa JR St. Joseph 4:01.89 4:40.60 6:23.80 5:22.52 5:45.10 5:25.75 -
27 Jon Brauman SO Palatka 5:22.64 6:27.82 5:12.87 5:25.90 5:25.90 4:50.06 -
28 Tyler Price FR Interlachen 4:53.94 4:53.94 6:54.79 5:26.60 6:54.79 6:18.86 -
29 Luc Gillan SO Menendez 4:52.51 6:04.82 5:15.52 5:28.66 6:34.40 5:58.24 -
30 Richard Holmes SR Ed White 3:57.38 6:35.63 4:36.94 5:29.69 6:22.44 4:43.54 -
31 Jaden Griggs JR Raines 4:28.32 7:00.70 5:51.14 5:31.26 4:18.39 6:57.39 -
32 Ryan Beute JR St. Augustine 7:15.13 7:15.13 4:41.16 5:34.71 5:21.33 4:34.47 -
33 Adam Olalde JR Interlachen 4:47.00 6:35.04 4:13.23 5:37.64 4:53.75 5:41.02 -
34 Jacob Stisser SO St. Joseph 6:54.24 3:59.64 7:04.51 5:42.34 5:56.04 5:38.92 -
35 Anthony Anzalone SO Palatka 4:23.65 6:28.53 6:35.47 5:46.90 6:14.66 6:42.41 -
36 Adiel Almanzaenri FR St. Augustine 6:05.55 5:06.37 5:02.89 5:48.14 4:28.07 5:34.22 -
37 Quinn Larson FR Menendez 6:28.23 4:36.31 6:38.72 5:49.75 4:53.79 5:53.25 -
38 Andrew Toupin JR Mandarin 5:42.26 4:59.48 7:39.91 5:56.52 4:30.96 5:31.57 -
39 Livio Amato JR St. Joseph 6:53.99 5:59.04 6:24.68 6:06.36 4:20.12 5:37.06 -
40 Mekhi Wishop SO Raines 5:27.47 7:19.19 7:38.45 6:25.25 5:42.88 4:52.79 -
Boys' 1600 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME SC
23 John Purtill JR Menendez 5:20.57 4:10.05 -
25 Caleb Bost FR Providence 5:22.41 5:06.29 -
28 Tyler Price FR Interlachen 5:26.60 6:58.05 -
29 Luc Gillan SO Menendez 5:28.66 7:07.26 -
31 Jaden Griggs JR Raines 5:31.26 6:54.08 -
32 Ryan Beute JR St. Augustine 5:34.71 4:57.90 -
33 Adam Olalde JR Interlachen 5:37.64 4:43.62 -
34 Jacob Stisser SO St. Joseph 5:42.34 5:45.77 -
35 Anthony Anzalone SO Palatka 5:46.90 7:13.63 -
36 Adiel Almanzaenri FR St. Augustine 5:48.14 5:02.89 -
37 Quinn Larson FR Menendez 5:49.75 6:38.72 -
38 Andrew Toupin JR Mandarin 5:56.52 6:14.35 -
39 Livio Amato JR St. Joseph 6:06.36 6:10.03 -
40 Mekhi Wishop SO Raines 6:25.25 5:39.02 -
Boys' 1600 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME SC
17 Jeffrey Cernese SO St. Augustine 5:55.11 3:32.46 5:03.51 -
18 Jacob Chattin JR Mandarin 5:13.21 4:54.60 5:10.10 -
19 Logan Lanham FR St. Joseph 4:25.29 6:27.01 5:12.10 -
20 Justin Gilliam FR Flagler Palm Coast 5:04.46 4:58.18 5:13.87 -
21 Terrell Kinder SR Raines 6:32.23 5:51.11 5:16.31 -
22 Chris Murdock FR First Baptist (Bunnell) 5:22.65 6:38.57 5:16.32 -
24 Thomas Hebert JR Mandarin 5:47.59 6:06.90 5:21.84 -
26 Sam lagassa JR St. Joseph 4:56.72 5:16.07 5:22.52 -
27 Jon Brauman SO Palatka 6:40.86 5:09.61 5:25.90 -
30 Richard Holmes SR Ed White 6:19.15 6:19.15 5:29.69 -
Boys' 1600 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME SC
1 Grant Doherty SO Ponte Vedra 4:36.46 3:32.88 10
2 Luke Kaelin JR Creekside 4:38.44 5:22.99 8
3 Ryan Jones SO Menendez 4:40.82 5:48.22 6
4 Sean Gilliam JR Flagler Palm Coast 4:43.40 3:49.56 5
5 Colin Lytle SR Ponte Vedra 4:44.13 4:29.93 4
6 Jacob Harvey SO Creekside 4:44.30 5:32.64 3
7 Hunter Monson SR Providence 4:46.79 6:12.83 2
8 Joshua Cills SR Ponte Vedra 4:48.33 5:48.88 1
9 Hudson Finocchio SO Creekside 4:48.67 5:46.41 -
10 Peter Hopfe JR First Baptist (Bunnell) 4:49.00 5:55.47 -
11 Garret Hacking SO St. Augustine 4:54.30 4:10.16 -
12 Luke Noce FR Creekside 4:55.43 4:14.07 -
13 Michael Holbrook SR Ed White 4:56.61 5:23.31 -
14 Jack Gilvary FR Flagler Palm Coast 4:58.32 6:27.82 -
15 Peyton Woodward SO Flagler Palm Coast 5:00.82 5:54.97 -
16 Caden Smith JR Ponte Vedra 5:02.81 3:47.11 -