January 29, 2021
|
Turnstone Center - Fort Wayne, IN
|
230m (Flat)
|
Timing: www.crossroadstiming.com

Men's 1000 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME
1 Sam Kiser SR-4 Campbellsville 2:46.21 2:24.66 2:33.89 2:20.04 2:18.51 3:01.59 1:52.34
2 Logan Rufenacht SO-2 Grace 2:11.69 2:25.63 2:34.92 2:03.94 2:10.14 2:50.42 2:41.12
3 Phillip Selmer SR-4 Indiana Tech 2:55.31 2:08.77 2:35.14 2:44.45 1:56.36 2:36.70 3:07.72
4 Adam Gasaway JR-3 Marian (Ind.) 1:58.21 2:06.09 2:37.61 3:15.44 3:20.17 1:58.21 2:39.19
5 Caleb Beimfohr SO-2 Marian (Ind.) 2:02.22 2:02.22 2:40.81 2:39.21 2:02.22 2:35.99 2:05.44
6 Dan Kibet SO-2 Goshen 2:53.88 3:11.75 2:42.50 3:24.75 3:11.75 2:16.50 2:08.38
7 Jacob Maschino SO-2 Spring Arbor 2:10.38 2:29.94 2:42.97 2:16.90 3:13.94 3:12.31 1:54.08
8 Kyle Rummel SR-4 Spring Arbor 2:52.05 3:30.10 2:45.43 1:55.81 3:28.45 2:18.97 3:00.32
9 Devin Feldpausch SO-2 Spring Arbor 3:23.45 2:34.29 2:49.54 2:34.29 2:58.02 2:41.07 2:17.33
10 Avery Sanchez SO-2 Concordia (Mich.) 2:20.06 3:18.56 2:57.28 2:09.42 3:48.70 2:43.10 2:14.74
11 Adam DiMaggio JR-3 Concordia (Mich.) 3:24.31 2:40.14 3:04.06 2:56.70 3:24.31 3:26.15 2:23.57
12 Theodore Eising FR-1 Concordia (Mich.) 3:26.19 3:03.90 3:05.75 3:39.19 2:23.03 4:01.48 3:42.90
Men's 1000 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME
1 Sam Kiser SR-4 Campbellsville 2:24.66 2:13.89 2:30.82 2:41.59 2:33.89 3:18.52 3:18.52
2 Logan Rufenacht SO-2 Grace 2:56.61 2:25.63 2:59.71 2:08.59 2:34.92 3:16.75 2:42.67
3 Phillip Selmer SR-4 Indiana Tech 3:04.62 3:07.72 3:01.52 3:10.83 2:35.14 2:05.67 1:59.46
4 Adam Gasaway JR-3 Marian (Ind.) 2:01.36 2:28.16 2:15.55 2:02.94 2:37.61 2:50.22 3:09.14
5 Caleb Beimfohr SO-2 Marian (Ind.) 2:56.90 2:39.21 3:14.58 2:15.08 2:40.81 2:19.91 2:11.87
6 Dan Kibet SO-2 Goshen 2:00.25 3:05.25 2:55.50 2:52.25 2:42.50 2:08.38 2:55.50
Men's 1000 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME
7 Jacob Maschino SO-2 Spring Arbor 2:54.38 2:42.97 2:36.46 2:16.90 2:42.97 3:31.87
8 Kyle Rummel SR-4 Spring Arbor 3:20.17 2:45.43 3:26.79 3:13.56 1:59.11 2:23.93
9 Devin Feldpausch SO-2 Spring Arbor 3:03.11 2:49.54 2:41.07 3:37.02 3:14.97 3:11.58
10 Avery Sanchez SO-2 Concordia (Mich.) 2:20.06 2:57.28 2:39.56 2:30.69 2:46.65 2:32.46
11 Adam DiMaggio JR-3 Concordia (Mich.) 2:36.46 3:04.06 2:25.41 3:20.63 2:38.30 2:21.73
12 Theodore Eising FR-1 Concordia (Mich.) 2:30.46 3:05.75 2:41.61 2:37.89 3:02.04 2:34.18