March 20, 2021
|
Raines - Jacksonville, FL
ICON KEY: FHSAA 1A FHSAA 2A FHSAA 3A FHSAA 4A

Boys' 100 Meters Finals

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME SC
1 Kevar Williams JR DeLand 8.09 10.78 9.60 11.65 13.80 10
2 Trimaine Brown SO Miami Northwestern 9.82 10.91 10.15 12.77 12.01 8
3 Brian Brown SR Mandarin 8.62 11.04 13.58 8.73 10.05 6
4 Aubrey Bryant SR Paxon 12.28 11.06 12.39 10.29 11.17 5
5 Diondre Johnson SR Mandarin 11.11 11.22 8.19 11.22 9.09 4
6 Camren Ware FR Lake Highland Prep 9.00 11.24 8.66 11.69 11.47 3
7 Noah Straley JR Bishop Kenny 14.27 11.41 13.01 9.02 9.70 2
Boys' 100 Meters Finals Section 1
W: -0.7
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
1 Kevar Williams JR DeLand 12.19 11.32 10.78 10.46 13.91 12.62 8.63 10
2 Trimaine Brown SO Miami Northwestern 13.75 12.88 10.91 9.93 8.62 8.40 12.11 8
3 Brian Brown SR Mandarin 10.71 7.95 11.04 13.91 7.73 12.04 7.95 6
4 Aubrey Bryant SR Paxon 8.96 8.41 11.06 12.94 10.18 14.05 8.19 5
Boys' 100 Meters Finals Section 2
W: -1.9
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME SC
5 Diondre Johnson SR Mandarin 13.13 11.22 4
6 Camren Ware FR Lake Highland Prep 13.38 11.24 3
7 Noah Straley JR Bishop Kenny 8.90 11.41 2

Boys' 100 Meters Preliminaries

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME
1 Kevar Williams JR DeLand 11.03 8.39 9.27 9.82 9.05
2 Aubrey Bryant SR Paxon 11.27 11.84 13.53 9.70 11.95
3 Trimaine Brown SO Miami Northwestern 11.32 11.32 12.91 9.29 8.72
4 Brian Brown SR Mandarin 11.32 9.51 8.04 10.31 13.36
5 Diondre Johnson SR Mandarin 11.38 10.70 11.38 8.65 10.93
6 Camren Ware FR Lake Highland Prep 11.39 14.36 9.12 8.77 7.98
7 Noah Straley JR Bishop Kenny 11.41 10.16 8.56 11.07 7.99
8 Samuel Singleton SO Fleming Island 11.47 14.69 8.03 10.67 14.57
9 Khalil Gunn JR Gadsden County 11.51 13.47 11.17 9.10 11.86
10 Domictress Robinson SR Ribault 11.57 11.34 12.73 13.77 9.72
11 Quincy Burroughs JR Raines 11.60 15.08 12.42 10.10 13.92
12 Jonathan Gaines JR First Coast 11.63 15.01 9.42 11.98 14.54
13 Tarvarish Dawson SR Lehigh 11.64 13.04 12.23 10.83 11.64
14 Tranaurd Folsom   Andrew Jackson 11.64 10.60 10.36 12.46 10.95
15 Jahron Williams SR Trinity Christian (Jax) 11.66 11.66 8.17 14.81 8.40
16 Jacolby Spells JR American Heritage 11.67 10.27 9.69 9.34 9.92
17 Nathaniel Davis JR Atlantic (PO) 11.68 9.70 13.67 15.07 10.17
18 Markez Sermons SR Orange Park 11.70 13.58 15.10 13.34 8.54
19 Cornelius Cooks   Andrew Jackson 11.77 9.42 10.95 9.77 11.54
20 Kendrick Scurry SR Ribault 11.78 9.78 13.79 10.25 8.37
20 Kareem Burke JR Raines 11.78 9.07 11.19 11.43 11.90
22 DeAndre Francis   Rickards 11.79 13.09 8.96 13.33 8.37
23 C'ontrae Clark JR Palatka 11.80 11.10 14.75 13.34 10.98
24 Solomon Miller JR Lake Highland Prep 11.81 11.22 13.23 15.00 11.11
25 James Resar FR Bishop Kenny 11.82 14.42 11.82 8.28 9.22
26 Dane Blake SR Atlantic Coast 11.83 10.06 13.85 9.35 11.12
27 Jackson Schrock JR Fletcher 11.87 12.11 10.33 13.54 11.28
28 Delvin Chambers   Jefferson County 11.88 9.63 11.53 11.77 12.24
29 TYler Azcano JR East Ridge 11.88 12.83 8.91 10.46 15.21
30 Amos Oruamabo SO Robert E. Lee 11.90 9.64 8.33 11.07 15.47
31 Q'juan Nelson JR Palatka 11.91 10.72 15.25 14.53 11.91
32 Jeremiah Williams   Rickards 11.92 12.16 13.24 9.78 8.94
33 Jakyli Johnson   Ed White 11.93 12.89 10.03 14.32 9.31
34 Lawrence Thomas SO Orange Park 12.00 14.40 11.28 15.60 10.56
35 Brian Golden SR Sandalwood 12.00 14.04 10.44 9.24 15.36
36 Khalil Ward JR Sandalwood 12.02 11.42 9.50 15.63 11.66
37 Robert Williams SR Ribault 12.02 15.03 10.70 11.42 13.35
38 Christian Ellis JR Trinity Christian (Jax) 12.02 8.66 11.78 11.78 8.90
39 Vinson Davis SR American Heritage 12.03 12.88 14.08 14.68 15.16
40 Crawford Olsen SO Seabreeze 12.04 10.96 9.76 9.76 14.69
41 Miles Andre SR Stanton 12.12 9.46 12.49 12.73 9.46
42 Da'von Patterson SO Nease 12.13 9.83 9.71 15.29 14.07
43 Leondre Stevenson SR Robert E. Lee 12.13 11.53 8.98 10.56 11.28
44 Darius Vason SR University Christian 12.16 12.77 11.56 9.00 13.99
45 Donovan Barnes SO Florida High 12.17 9.50 14.73 10.59 10.47
46 Malcom Seaborn SR Atlantic Coast 12.20 13.30 11.35 12.20 12.94
47 John-Lou Pena JR Middleburg 12.20 14.16 14.28 15.86 10.01
48 Denvantae Roberts SR Gadsden County 12.23 14.44 12.36 15.41 9.42
49 Phillip Miller SR P. K. Yonge 12.23 9.30 9.18 9.05 11.74
50 Sho'Marion Gaines FR Matanzas 12.26 13.24 15.70 14.96 11.04
51 Derrick Washington SR East Ridge 12.40 12.40 10.54 11.29 15.38
52 Zeyon Charles JR Bishop Kenny 12.40 12.03 10.79 9.18 16.12
53 Keiarryien Green SR Florida High 12.41 9.31 14.28 11.30 12.66
54 Nicholas Adams SR Lincoln 12.51 9.89 16.14 10.64 10.14
55 Latrell Whitehurst SR Fernandina Beach 12.52 16.15 12.90 12.40 9.27
56 Keveon Hodges JR Nease 12.59 14.86 14.86 15.74 14.36
57 Jalen Oliver JR Lincoln 12.69 15.49 16.50 10.41 13.33
58 Matthew Steen   Jefferson County 12.71 10.17 10.43 11.95 11.70
59 Jaquan Wiggins   Ed White 12.72 10.69 14.50 10.43 9.93
60 David Cooper JR Episcopal 12.77 9.96 11.62 11.37 15.20
61 Kirk Reed JR Episcopal 12.93 10.87 11.25 11.25 14.87
62 JAYLEN JACKSON SR Stanton 12.98 16.10 13.89 16.49 12.72
63 Mekhi Ellis FR University Christian 12.99 11.31 14.16 11.18 10.40
64 Carl Shular   Jefferson County 13.04 15.91 10.18 13.96 13.57
65 Tian Rice SR Baldwin 13.10 15.59 9.57 9.31 16.90
66 Tariq Riley JR Fletcher 13.73 15.93 17.17 13.73 13.05
67 Ahmad Walker   Jefferson County 14.52 16.99 11.62 13.80 16.85
  Timothy Jackson JR Zephyrhills FS FS FS FS FS
Boys' 100 Meters Preliminaries Heat 1
W: -1.0
PL NAME YEAR TEAM TIME
2 Aubrey Bryant SR Paxon 11.27
14 Tranaurd Folsom   Andrew Jackson 11.64
47 John-Lou Pena JR Middleburg 12.20
51 Derrick Washington SR East Ridge 12.40
Boys' 100 Meters Preliminaries Heat 2
W: -0.9
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME
1 Kevar Williams JR DeLand 11.70 11.03
33 Jakyli Johnson   Ed White 13.72 11.93
55 Latrell Whitehurst SR Fernandina Beach 10.52 12.52
Boys' 100 Meters Preliminaries Heat 3
W: -1.1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME
5 Diondre Johnson SR Mandarin 10.59 14.68 11.38 10.13 12.29
7 Noah Straley JR Bishop Kenny 8.79 8.56 11.41 13.47 12.21
12 Jonathan Gaines JR First Coast 11.05 8.38 11.63 11.63 14.77
Boys' 100 Meters Preliminaries Heat 4
W: -1.7
PL NAME YEAR TEAM TIME
6 Camren Ware FR Lake Highland Prep 11.39
9 Khalil Gunn JR Gadsden County 11.51
41 Miles Andre SR Stanton 12.12
49 Phillip Miller SR P. K. Yonge 12.23
Boys' 100 Meters Preliminaries Heat 5
W: -2.5
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME
16 Jacolby Spells JR American Heritage 15.06 11.67 10.62 8.99 8.87 12.84
27 Jackson Schrock JR Fletcher 9.26 11.87 12.11 15.32 14.60 10.33
45 Donovan Barnes SO Florida High 12.66 12.17 12.42 14.12 12.05 14.12
63 Mekhi Ellis FR University Christian 16.37 12.99 14.94 14.29 10.01 16.63
Boys' 100 Meters Preliminaries Heat 6
W: -4.8
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME
18 Markez Sermons SR Orange Park 11.12 11.70 10.30
59 Jaquan Wiggins   Ed White 14.38 12.72 12.72
67 Ahmad Walker   Jefferson County 14.23 14.52 14.96
  Timothy Jackson JR Zephyrhills FS FS FS
Boys' 100 Meters Preliminaries Heat 7
W: -2.7
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME
13 Tarvarish Dawson SR Lehigh 11.06 11.64 13.86 8.15 9.90 11.06 15.14
26 Dane Blake SR Atlantic Coast 11.24 11.83 15.38 11.36 8.40 9.59 12.54
34 Lawrence Thomas SO Orange Park 14.28 12.00 10.08 13.92 9.48 9.24 8.76
Boys' 100 Meters Preliminaries Heat 8
W: -2.8
PL NAME YEAR TEAM TIME
46 Malcom Seaborn SR Atlantic Coast 12.20
50 Sho'Marion Gaines FR Matanzas 12.26
58 Matthew Steen   Jefferson County 12.71
Boys' 100 Meters Preliminaries Heat 9
W: -2.3
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME
8 Samuel Singleton SO Fleming Island 8.49 11.47 8.61 11.24
24 Solomon Miller JR Lake Highland Prep 8.63 11.81 12.29 13.82
54 Nicholas Adams SR Lincoln 14.39 12.51 9.76 10.26
60 David Cooper JR Episcopal 11.75 12.77 12.77 16.09
Boys' 100 Meters Preliminaries Heat 10
W: -3.5
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME
20 Kendrick Scurry SR Ribault 14.14 13.90 8.25 11.78 12.61 12.02 14.26
36 Khalil Ward JR Sandalwood 10.10 12.26 12.38 12.02 13.59 11.18 11.78
56 Keveon Hodges JR Nease 10.96 13.10 13.85 12.59 12.22 10.71 11.71
66 Tariq Riley JR Fletcher 16.34 17.03 10.16 13.73 10.30 17.17 13.87
Boys' 100 Meters Preliminaries Heat 11
W: -1.9
PL NAME YEAR TEAM TIME
19 Cornelius Cooks   Andrew Jackson 11.77
35 Brian Golden SR Sandalwood 12.00
52 Zeyon Charles JR Bishop Kenny 12.40
65 Tian Rice SR Baldwin 13.10
Boys' 100 Meters Preliminaries Heat 12
W: -2.4
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME
10 Domictress Robinson SR Ribault 12.15 11.57 9.38
48 Denvantae Roberts SR Gadsden County 9.54 12.23 12.48
57 Jalen Oliver JR Lincoln 11.43 12.69 15.87
64 Carl Shular   Jefferson County 9.78 13.04 12.65
Boys' 100 Meters Preliminaries Heat 13
W: -2.1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME
3 Trimaine Brown SO Miami Northwestern 9.51 11.32
28 Delvin Chambers   Jefferson County 10.58 11.88
42 Da'von Patterson SO Nease 12.38 12.13
44 Darius Vason SR University Christian 15.08 12.16
Boys' 100 Meters Preliminaries Heat 14
W: -1.6
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME
17 Nathaniel Davis JR Atlantic (PO) 11.22 11.68
22 DeAndre Francis   Rickards 13.56 11.79
29 TYler Azcano JR East Ridge 9.03 11.88
40 Crawford Olsen SO Seabreeze 8.67 12.04
Boys' 100 Meters Preliminaries Heat 15
W: -4.3
PL NAME YEAR TEAM TIME
23 C'ontrae Clark JR Palatka 11.80
39 Vinson Davis SR American Heritage 12.03
53 Keiarryien Green SR Florida High 12.41
61 Kirk Reed JR Episcopal 12.93
Boys' 100 Meters Preliminaries Heat 16
W: -0.9
PL NAME YEAR TEAM TIME
20 Kareem Burke JR Raines 11.78
31 Q'juan Nelson JR Palatka 11.91
32 Jeremiah Williams   Rickards 11.92
43 Leondre Stevenson SR Robert E. Lee 12.13
Boys' 100 Meters Preliminaries Heat 17
W: -2.4
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME
11 Quincy Burroughs JR Raines 11.60 10.68 8.12 14.39
15 Jahron Williams SR Trinity Christian (Jax) 11.66 14.70 14.11 10.50
25 James Resar FR Bishop Kenny 11.82 13.60 14.78 12.06
38 Christian Ellis JR Trinity Christian (Jax) 12.02 11.54 15.03 13.11
Boys' 100 Meters Preliminaries Heat 18
W: -0.9
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME
4 Brian Brown SR Mandarin 11.55 14.15 12.57 13.93 11.32 14.72 13.70
30 Amos Oruamabo SO Robert E. Lee 11.67 9.17 14.05 9.52 11.90 8.81 9.17
37 Robert Williams SR Ribault 9.86 12.75 13.83 9.14 12.02 13.47 11.42
62 JAYLEN JACKSON SR Stanton 9.61 13.89 16.36 14.67 12.98 14.80 13.63