March 20, 2021
|
Raines - Jacksonville, FL
ICON KEY: FHSAA 1A FHSAA 2A FHSAA 3A FHSAA 4A

Girls' 200 Meters Finals

W: -2.9
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME SC
1 Aaliyah Butler JR Miami Northwestern 18.39 24.84 18.39 21.61 26.09 10
2 Kenya Thompson SR American Heritage 30.76 25.42 30.76 31.78 23.14 8
3 Kayla Cleveland FR Terry Parker 19.29 25.71 18.52 20.57 33.17 6
4 Armanie Coleman SO First Coast 28.43 26.08 33.13 27.39 19.30 5
5 Terren Peterson JR Mandarin 21.68 26.12 22.99 20.12 30.04 4
6 Naveyh Frost SR Godby 25.19 26.24 23.10 20.47 27.82 3
7 Nya Blocker   Rickards 26.73 27.55 24.80 24.25 32.51 2

Girls' 200 Meters Preliminaries

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME WIND
1 Aaliyah Butler JR Miami Northwestern 18.56 25.08 -1.6
2 Armanie Coleman SO First Coast 31.97 25.57 0.2
3 Kenya Thompson SR American Heritage 25.33 25.58 -2.1
4 Nya Blocker   Rickards 22.28 25.61 -2.6
5 Naveyh Frost SR Godby 19.18 25.91 -0.3
6 Terren Peterson JR Mandarin 29.68 26.03 0.2
7 Kayla Cleveland FR Terry Parker 26.07 26.07 -2.6
8 Zuriel Reed SO P. K. Yonge 20.91 26.13 -3.0
9 Britney Jennings FR Sandalwood 22.60 26.28 -0.3
10 Myrka Cadet SR American Heritage 22.23 26.46 -1.6
11 Naudia Williams SO Lincoln 26.23 26.49 -1.6
12 Skyler Watts FR Episcopal 31.06 26.54 -2.6
13 Rose-Esther Saint-Germain SO Paxon 24.72 26.58 -1.6
14 Adriel Strickland SR Paxon 27.19 26.65 -0.3
15 Miahna Harden SR Lincoln 21.64 26.71 -2.6
16 Shakynah Tresvant FR Miami Northwestern 22.48 26.76 -2.1
17 Kearrah Martin SR Lehigh 22.22 26.77 -2.1
18 Kahdia Jones SR Atlantic (PO) 22.01 26.84 -3.0
19 Rylee Huet SR Winter Springs 23.52 27.03 -1.6
20 Jiya Hastings SR DeLand 20.96 27.21 -3.0
21 Jayla Lawrence Freshman Richmond Hill 27.54 27.26 -1.6
22 Alivia Williams FR East Ridge 23.58 27.41 -1.6
23 Tenisha Noisette JR Raines 33.48 27.44 0.2
24 Ba'Lisha Coleman JR Lehigh 25.35 27.55 -2.1
25 Emily Crocker FR Bishop Kenny 21.97 27.81 -0.3
26 Jaime Preston SO Bishop Snyder 25.38 27.89 -2.6
27 Sydney Bartholomew JR Atlantic Coast 19.53 27.90 0.2
28 Jaylah Jackson SR Wolfson 36.03 27.93 0.2
29 Lily Amsden SR Fleming Island 32.17 27.97 -2.6
30 DeMia Harris SR Orange Park 24.17 28.10 -3.0
31 Kayla Lockett SR Ribault 27.78 28.34 -0.3
32 Makayla Caldwell   Rickards 29.27 28.41 -2.1
33 Me'Yauney Peoples FR Gadsden County 26.14 28.41 -1.6
34 Nymera Presley SO P. K. Yonge 20.76 28.43 -0.3
35 Elektra Engblom JR Matanzas 25.69 28.54 -1.6
36 Nadia Brown SR Robert E. Lee 25.80 28.66 -3.0
37 Paris McKinnon SO Mandarin 36.44 28.69 -3.0
38 Makayla Stokes Sophomore Richmond Hill 25.60 28.76 -2.6
39 Aalaiah Jones FR Atlantic (PO) 27.08 28.80 -1.6
40 Ayanna Braxton SR Atlantic Coast 31.00 28.97 0.2
41 Imani Wakefield JR Robert E. Lee 37.49 29.06 -2.1
42 Alondra Nunes JR Matanzas 32.69 29.18 -1.6
43 Aleisia Robinson SO Ribault 37.67 29.20 -2.6
44 Douglas Jamya JR Palatka 20.78 29.26 -1.6
45 Markeya McWhite FR First Coast 28.71 29.29 -0.3
46 Ashley Kadi SO Bishop Kenny 22.96 29.81 -2.1
47 Meri Shannon FR Fletcher 29.55 29.84 -1.6
48 Virginia Driscoll SO Wolfson 26.06 29.95 -0.3
49 Michaela Chrisphonte JR Bishop Kenny 38.31 30.16 -3.0
50 Karah Culley JR Fernandina Beach 24.48 30.22 -2.1
51 Lariel Green JR University Christian 26.11 30.35 0.2
52 Bryanah Johnson SO Orange Park 23.13 30.43 -1.6
53 Nadia White JR Fernandina Beach 39.08 31.01 -3.0
54 YAMILEY PIERRE-LOUIS FR Stanton 40.40 31.07 0.2
55 Christina Walker   Jefferson County 39.31 31.70 -1.6
Girls' 200 Meters Preliminaries Heat 1
W: -2.6
PL NAME YEAR TEAM TIME
4 Nya Blocker   Rickards 25.61
7 Kayla Cleveland FR Terry Parker 26.07
12 Skyler Watts FR Episcopal 26.54
15 Miahna Harden SR Lincoln 26.71
26 Jaime Preston SO Bishop Snyder 27.89
29 Lily Amsden SR Fleming Island 27.97
38 Makayla Stokes Sophomore Richmond Hill 28.76
43 Aleisia Robinson SO Ribault 29.20
Girls' 200 Meters Preliminaries Heat 2
W: -3.0
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME
8 Zuriel Reed SO P. K. Yonge 33.45 26.13 25.35 22.21 33.71 31.10 20.65
18 Kahdia Jones SR Atlantic (PO) 26.04 26.84 24.97 29.26 26.04 31.68 26.84
20 Jiya Hastings SR DeLand 34.83 27.21 28.57 30.75 25.31 24.77 23.13
30 DeMia Harris SR Orange Park 29.79 28.10 32.60 30.35 28.10 33.72 29.23
36 Nadia Brown SR Robert E. Lee 34.97 28.66 27.23 28.09 23.22 24.65 26.37
37 Paris McKinnon SO Mandarin 21.81 28.69 20.37 28.98 20.95 21.52 31.56
49 Michaela Chrisphonte JR Bishop Kenny 36.80 30.16 26.85 22.93 23.83 27.75 31.07
53 Nadia White JR Fernandina Beach 35.05 31.01 22.33 29.46 22.95 22.02 36.60
Girls' 200 Meters Preliminaries Heat 3
W: -1.6
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME
10 Myrka Cadet SR American Heritage 26.46 21.70 30.96 23.29 21.97 22.76
13 Rose-Esther Saint-Germain SO Paxon 26.58 24.19 18.61 30.31 27.38 32.17
19 Rylee Huet SR Winter Springs 27.03 30.01 25.95 22.44 31.63 24.87
21 Jayla Lawrence Freshman Richmond Hill 27.26 20.99 34.90 31.08 30.54 26.45
35 Elektra Engblom JR Matanzas 28.54 32.54 30.83 35.96 30.26 30.26
42 Alondra Nunes JR Matanzas 29.18 36.48 30.93 33.27 36.48 24.22
52 Bryanah Johnson SO Orange Park 30.43 32.87 33.48 33.17 30.74 36.22
55 Christina Walker   Jefferson County 31.70 39.63 41.21 25.05 40.26 39.00
Girls' 200 Meters Preliminaries Heat 4
W: -2.1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME
3 Kenya Thompson SR American Heritage 32.49 25.58
16 Shakynah Tresvant FR Miami Northwestern 19.27 26.76
17 Kearrah Martin SR Lehigh 20.35 26.77
24 Ba'Lisha Coleman JR Lehigh 28.66 27.55
32 Makayla Caldwell   Rickards 27.28 28.41
41 Imani Wakefield JR Robert E. Lee 28.77 29.06
46 Ashley Kadi SO Bishop Kenny 22.36 29.81
50 Karah Culley JR Fernandina Beach 37.17 30.22
Girls' 200 Meters Preliminaries Heat 5
W: -1.6
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME
1 Aaliyah Butler JR Miami Northwestern 29.35 25.08 25.33 23.33 32.61 24.58
11 Naudia Williams SO Lincoln 24.90 26.49 32.85 26.23 23.32 23.05
22 Alivia Williams FR East Ridge 25.22 27.41 21.38 23.85 30.70 20.56
33 Me'Yauney Peoples FR Gadsden County 20.46 28.41 32.11 34.10 36.65 24.15
39 Aalaiah Jones FR Atlantic (PO) 22.76 28.80 33.99 31.40 20.74 30.24
44 Douglas Jamya JR Palatka 29.85 29.26 37.75 31.90 32.78 36.58
47 Meri Shannon FR Fletcher 30.44 29.84 33.72 21.49 35.51 26.86
Girls' 200 Meters Preliminaries Heat 6
W: 0.2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME
2 Armanie Coleman SO First Coast 27.11 18.93 28.90 21.48 25.57 28.64 22.76
6 Terren Peterson JR Mandarin 32.28 23.69 28.64 30.72 26.03 32.02 33.84
23 Tenisha Noisette JR Raines 34.58 27.72 28.27 25.80 27.44 19.76 35.68
27 Sydney Bartholomew JR Atlantic Coast 33.48 24.84 25.95 26.51 27.90 34.32 20.65
28 Jaylah Jackson SR Wolfson 27.38 24.30 23.19 33.52 27.93 22.91 34.92
40 Ayanna Braxton SR Atlantic Coast 33.32 35.35 28.97 36.51 28.97 23.76 33.03
51 Lariel Green JR University Christian 24.59 24.59 34.91 35.51 30.35 36.42 37.33
54 YAMILEY PIERRE-LOUIS FR Stanton 39.15 32.63 31.07 28.59 31.07 37.29 26.10
Girls' 200 Meters Preliminaries Heat 7
W: -0.3
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME
5 Naveyh Frost SR Godby 29.02 25.91 33.43 23.06 29.02
9 Britney Jennings FR Sandalwood 32.59 26.28 28.91 21.55 31.80
14 Adriel Strickland SR Paxon 20.52 26.65 31.72 32.52 28.25
25 Emily Crocker FR Bishop Kenny 26.98 27.81 30.04 32.54 29.76
31 Kayla Lockett SR Ribault 30.04 28.34 26.36 36.85 35.71
34 Nymera Presley SO P. K. Yonge 36.11 28.43 27.01 35.54 25.88
45 Markeya McWhite FR First Coast 25.19 29.29 31.34 22.26 21.39
48 Virginia Driscoll SO Wolfson 22.47 29.95 30.85 24.26 20.97