March 27, 2021
|
Tohopekaliga (Kissimmeee)
ICON KEY: FHSAA 2A FHSAA 3A FHSAA 4A

Boys' 3200 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
1 Joel Jean SO Harmony 7:13.53 7:13.53 7:25.57 7:19.55 7:13.53 9:44.06 10:02.12 10
2 Wade LaRue JR Newsome 10:47.33 8:34.24 7:15.59 8:10.04 8:22.14 9:52.88 10:04.98 8
3 Caleb Brady JR Timber Creek 12:43.70 9:52.64 12:25.38 7:26.00 12:49.81 13:14.25 10:10.96 6
4 Haile Buck JR Windermere 7:08.78 10:00.29 12:21.18 8:28.41 11:50.55 11:07.67 10:12.54 5
5 Kai Komatsu SR Olympia 8:24.43 9:32.09 12:05.88 9:32.09 7:29.06 11:10.52 10:15.15 4
6 Johan Camacho SO Tohopekaliga 9:20.55 9:26.71 10:28.31 8:55.92 11:42.23 12:49.99 10:15.99 3
7 Shu Komatsu SR Olympia 11:41.03 10:19.66 12:56.14 8:58.30 13:27.44 9:42.11 10:25.92 2
8 Joshua Ingalls JR Viera 12:48.14 13:00.73 11:07.40 12:04.07 8:04.81 12:29.25 10:29.62 1
9 Lucas Dvorak JR Olympia 10:25.44 11:15.98 13:28.64 8:12.77 12:44.42 9:22.26 10:31.75 -
10 Ethan Campbell SR Lake Minneola 11:59.86 8:10.52 13:29.04 12:57.19 8:04.15 8:10.52 10:37.04 -
11 Dylan Torres FR Lake Nona 12:40.95 11:49.79 10:13.88 13:06.53 9:09.93 12:08.98 10:39.45 -
12 Seth Day SR Heritage 12:53.76 7:40.42 12:02.61 13:19.34 10:52.26 11:30.63 10:39.47 -
13 Paden Whetten SO Lake Minneola 11:32.81 13:02.62 12:49.79 10:15.83 13:47.53 10:47.91 10:41.49 -
14 Jaiden Martingano SO Melbourne 8:01.32 13:52.55 10:04.90 11:35.96 10:30.92 11:16.45 10:50.43 -
15 Milan Davich SR Winter Park 9:56.05 8:37.45 13:25.65 10:15.70 13:19.10 10:48.45 10:55.00 -
16 Justin Quispe SO Celebration 9:56.75 9:10.85 9:17.41 9:10.85 10:09.87 10:09.87 10:55.77 -
17 Donovan Petty FR Newsome 10:59.46 8:40.98 12:51.57 11:19.25 8:47.57 7:54.82 10:59.46 -
18 Nathan Shafer JR West Orange 10:21.17 10:27.77 14:12.45 11:20.64 10:47.60 10:47.60 11:00.81 -
19 Alston Jaudon JR Melbourne 7:58.16 8:04.80 11:50.59 10:37.54 13:03.64 7:51.51 11:04.10 -
20 Connor Carroll SO East Ridge 13:19.35 10:26.16 12:39.38 8:39.58 10:26.16 12:19.40 11:06.12 -
21 Stephen Romer SR Harmony 9:27.94 10:08.03 13:55.20 10:08.03 13:08.43 13:35.16 11:08.16 -
22 Sebastian Kruger-Lagomarsino SR Timber Creek 10:37.68 8:57.00 12:51.93 9:57.41 9:03.71 9:30.56 11:11.24 -
23 Dayoun Jones SR Evans 10:30.99 13:59.08 11:24.69 10:17.56 10:51.13 14:32.64 11:11.26 -
24 Cooper Shaban FR Montverde Academy 13:43.33 11:01.37 13:16.34 9:20.14 9:26.89 11:01.37 11:14.86 -
25 Jayven Garcia JR Tohopekaliga 13:24.16 13:03.89 11:29.28 8:53.85 12:36.86 9:07.37 11:15.76 -
26 Bobby Munro SR Winter Park 8:28.16 12:59.17 11:17.54 8:41.71 9:22.36 13:12.73 11:17.54 -
27 Aaron McClure SR Colonial 9:51.38 8:23.01 11:19.74 8:29.81 14:30.07 12:41.31 11:19.74 -
28 Braden Willis JR Heritage 14:44.75 11:34.19 9:52.10 11:27.38 11:40.99 10:19.32 11:20.57 -
29 Sebastian Velez FR Celebration 12:45.22 9:20.25 8:59.76 9:27.08 10:35.41 8:59.76 11:23.23 -
30 Ben Gearhart JR Viera 11:13.35 11:47.71 9:50.90 8:42.19 14:32.61 10:59.61 11:27.09 -
31 Caleb Nunn JR Lake Nona 8:50.26 10:40.44 12:51.28 9:24.69 13:39.49 8:08.94 11:28.64 -
32 Lucas Coan 8 Montverde Academy 13:20.84 14:09.17 11:51.10 10:07.54 14:02.27 13:34.65 11:30.38 -
33 Luis Alberto-Gonzalez JR Gateway (Kissimmee) 11:58.08 12:53.32 9:39.99 9:05.47 8:30.94 14:23.08 11:30.46 -
34 Spenser Pham SR Dr. Phillips 8:22.33 13:01.39 9:53.02 9:32.09 13:50.23 11:58.60 11:37.67 -
35 Haider Malik FR Newsome 11:09.17 8:29.15 12:14.63 15:09.19 14:18.28 13:05.54 12:07.35 -
36 Gabriel Rosales SR Strawberry Crest 13:16.97 13:53.86 11:18.90 15:07.66 9:42.97 9:57.73 12:17.93 -
37 Zachary Wilson FR Strawberry Crest 8:38.51 12:20.72 10:14.80 12:42.95 12:50.35 10:44.43 12:20.72 -
38 Christopher Teodoru FR Lake Minneola 15:30.13 15:30.13 12:30.10 11:15.09 16:15.13 9:07.58 12:30.10 -
39 Cesar Mercado Maldonado JR Lake Nona 9:02.74 13:45.57 9:10.38 12:59.70 14:23.79 11:27.97 12:44.41 -
40 Markus Mazurowski SO Colonial 14:19.36 9:20.12 9:27.79 13:25.65 9:43.14 9:12.45 12:47.28 -
41 Brucelee Tao JR Auburndale 15:40.16 9:53.38 13:59.98 10:24.21 11:25.86 12:42.92 12:50.62 -
42 Robert Rosser SR East Ridge 16:23.38 16:38.86 10:34.94 10:03.97 9:56.22 12:31.08 12:54.31 -
43 Zachary Smith FR Harmony 11:05.14 9:23.41 15:23.37 12:15.56 11:36.44 11:05.14 13:02.51 -
44 Anthony Gonzalez SO Osceola (Kissimmee) 11:27.00 9:50.01 14:57.14 16:42.21 15:45.63 9:50.01 13:28.23 -
45 Owen Lewis JR Osceola (Kissimmee) 12:33.87 10:07.96 14:11.14 14:35.46 17:01.37 9:51.75 13:30.61 -
46 Zaid Barrera SR Colonial 14:07.55 14:15.78 10:58.29 11:39.44 15:21.61 10:08.92 13:42.86 -
47 Abhishek Dave JR Strawberry Crest 13:51.97 15:32.81 16:31.64 16:56.85 12:53.14 15:49.62 14:00.37 -
Boys' 3200 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME SC
8 Joshua Ingalls JR Viera 11:45.18 11:26.29 12:41.84 10:29.62 7:58.52 1
23 Dayoun Jones SR Evans 13:32.23 10:10.85 7:49.89 11:11.26 9:57.43 -
30 Ben Gearhart JR Viera 9:30.29 12:01.45 9:50.90 11:27.09 10:04.64 -
33 Luis Alberto-Gonzalez JR Gateway (Kissimmee) 10:42.13 13:14.03 11:09.75 11:30.46 10:28.32 -
35 Haider Malik FR Newsome 10:40.07 9:05.52 14:18.28 12:07.35 12:00.08 -
36 Gabriel Rosales SR Strawberry Crest 8:43.93 9:50.35 15:07.66 12:17.93 13:53.86 -
37 Zachary Wilson FR Strawberry Crest 11:06.65 15:03.68 9:52.58 12:20.72 11:43.69 -
38 Christopher Teodoru FR Lake Minneola 12:37.61 10:00.08 11:22.60 12:30.10 9:15.08 -
39 Cesar Mercado Maldonado JR Lake Nona 12:06.19 14:08.50 9:40.96 12:44.41 15:09.65 -
40 Markus Mazurowski SO Colonial 15:20.74 16:22.12 11:45.90 12:47.28 13:56.34 -
41 Brucelee Tao JR Auburndale 13:06.04 13:52.27 11:56.68 12:50.62 9:30.26 -
42 Robert Rosser SR East Ridge 9:17.51 10:42.68 9:56.22 12:54.31 16:46.61 -
43 Zachary Smith FR Harmony 13:41.64 12:23.39 16:57.27 13:02.51 16:33.79 -
44 Anthony Gonzalez SO Osceola (Kissimmee) 15:45.63 10:46.59 13:36.32 13:28.23 15:29.47 -
45 Owen Lewis JR Osceola (Kissimmee) 12:41.98 15:40.31 15:32.21 13:30.61 9:27.43 -
46 Zaid Barrera SR Colonial 10:00.69 11:39.44 11:47.66 13:42.86 14:24.01 -
47 Abhishek Dave JR Strawberry Crest 12:02.72 15:07.60 13:51.97 14:00.37 12:27.93 -
Boys' 3200 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME SC
6 Johan Camacho SO Tohopekaliga 8:12.80 10:15.99 11:11.43 11:29.91 3
11 Dylan Torres FR Lake Nona 7:27.62 10:39.45 12:40.95 10:52.24 -
13 Paden Whetten SO Lake Minneola 10:15.83 10:41.49 12:04.89 8:01.12 -
15 Milan Davich SR Winter Park 13:51.85 10:55.00 10:55.00 12:33.25 -
16 Justin Quispe SO Celebration 12:27.58 10:55.77 9:50.20 11:08.89 -
17 Donovan Petty FR Newsome 10:13.30 10:59.46 12:18.60 13:50.92 -
18 Nathan Shafer JR West Orange 11:47.07 11:00.81 11:20.64 10:40.99 -
20 Connor Carroll SO East Ridge 13:12.69 11:06.12 13:19.35 12:26.06 -
24 Cooper Shaban FR Montverde Academy 12:02.10 11:14.86 13:23.09 12:56.09 -
26 Bobby Munro SR Winter Park 10:03.01 11:17.54 9:22.36 9:29.14 -
27 Aaron McClure SR Colonial 13:42.49 11:19.74 8:02.62 9:10.59 -
28 Braden Willis JR Heritage 14:10.72 11:20.57 12:42.24 11:13.77 -
29 Sebastian Velez FR Celebration 14:00.38 11:23.23 14:27.71 10:08.08 -
31 Caleb Nunn JR Lake Nona 11:07.98 11:28.64 13:11.94 9:38.46 -
32 Lucas Coan 8 Montverde Academy 9:39.92 11:30.38 11:37.29 12:39.42 -
34 Spenser Pham SR Dr. Phillips 13:43.25 11:37.67 9:11.16 10:06.98 -
Boys' 3200 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME SC
1 Joel Jean SO Harmony 12:14.59 9:50.08 10:02.12 12:32.65 7:07.51 10
2 Wade LaRue JR Newsome 8:40.29 8:46.34 10:04.98 8:28.19 12:12.03 8
3 Caleb Brady JR Timber Creek 10:23.18 8:57.65 10:10.96 10:04.85 7:13.79 6
4 Haile Buck JR Windermere 13:10.18 13:10.18 10:12.54 13:10.18 10:24.79 5
5 Kai Komatsu SR Olympia 7:53.67 7:47.52 10:15.15 12:12.03 9:50.55 4
7 Shu Komatsu SR Olympia 9:23.33 9:10.81 10:25.92 9:48.37 12:31.11 2
9 Lucas Dvorak JR Olympia 9:53.85 9:09.63 10:31.75 11:28.61 8:19.09 -
10 Ethan Campbell SR Lake Minneola 12:44.45 11:53.49 10:37.04 13:16.30 9:07.86 -
12 Seth Day SR Heritage 11:49.82 11:30.63 10:39.47 13:25.74 12:34.58 -
14 Jaiden Martingano SO Melbourne 8:27.34 9:12.87 10:50.43 9:32.38 12:54.02 -
19 Alston Jaudon JR Melbourne 11:04.10 8:31.36 11:04.10 14:03.41 10:17.62 -
21 Stephen Romer SR Harmony 11:48.25 14:01.89 11:08.16 10:34.76 7:47.72 -
22 Sebastian Kruger-Lagomarsino SR Timber Creek 12:45.22 12:18.37 11:11.24 13:59.05 13:25.49 -
25 Jayven Garcia JR Tohopekaliga 11:56.31 8:33.58 11:15.76 7:53.04 10:35.22 -