March 27, 2021
|
Tohopekaliga (Kissimmeee)
ICON KEY: FHSAA 2A FHSAA 3A FHSAA 4A

Girls' 1600 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Keleigh Scallon SR Newsome 5:03.24 10
2 Lily Henne JR Montverde Academy 5:16.37 8
3 Emma Noel SR Winter Park 5:21.83 6
4 Alanie Rivera JR Harmony 5:22.28 5
5 Megan Wells JR Newsome 5:25.06 4
6 Katie Ranck SR Windermere 5:29.32 3
7 Maya Lis SO Dr. Phillips 5:29.75 2
8 Karah White SO Montverde Academy 5:38.92 1
9 Christina Feucht SO Winter Park 5:40.09 -
10 Alisha Boyer SO Evans 5:41.73 -
11 Zoey Thomas JR Winter Park 5:43.57 -
12 Daria Cuellar Hernandez SR Timber Creek 5:50.63 -
13 kaylee Fournier JR Heritage 5:50.94 -
14 Ava Baldauf JR West Orange 5:52.42 -
15 Lauren Minor SO Windermere 5:56.59 -
16 Amelia Chapman SO West Orange 5:57.57 -
17 Chelsea Paglia SO Viera 5:58.26 -
18 Brenda Grez JR Timber Creek 6:00.98 -
19 Mackenzie Hill SR East Ridge 6:02.41 -
20 Delaney Richgels FR Lake Nona 6:05.29 -
21 Alaina Anglin JR Evans 6:08.75 -
22 Elisa Lugo JR West Orange 6:09.29 -
23 Ariana Ramos Mercado SR Harmony 6:19.67 -
24 Alanis Soler JR Colonial 6:20.36 -
25 Jasmine Camacho JR Viera 6:22.38 -
26 Jakayla Slater FR Evans 6:25.10 -
27 Tiana McPhaul JR Tohopekaliga 6:30.26 -
28 Jasmine Harvell SO Auburndale 6:30.69 -
29 Hope Ugwuoke JR Timber Creek 6:34.73 -
30 Meaghan Knowles SO Auburndale 6:36.26 -
31 Piper Stephens SR Melbourne 6:37.68 -
32 Rebecca Devoid SO Viera 6:39.58 -
33 Layla Aziz JR Montverde Academy 6:43.05 -
34 Mahek Niwas FR Melbourne 6:48.99 -
35 Tayra Torres Zapata JR Lake Nona 6:49.09 -
36 Emilie Copeland Senior Winter Haven Christian School 6:56.01 -
37 Ashley Fournier SO Heritage 6:56.48 -
38 Angelica Reaume SO Tohopekaliga 6:57.07 -
39 Lilly Kunze SO Lake Minneola 7:01.52 -
40 Faith Palmer FR Strawberry Crest 7:06.27 -
41 Reya Morales SO Lake Minneola 7:16.15 -
42 Makenna Ogdon SO Celebration 7:18.53 -
43 Jenna Drake SO Lake Nona 7:20.05 -
44 Paulina Botero SO Gateway (Kissimmee) 7:23.69 -
45 Maryn Krause SR Gateway (Kissimmee) 7:25.87 -
46 Ana Caldwell SO Lake Minneola 7:27.95 -
47 Elizabeth Wengel SO Melbourne 7:28.58 -
48 Mattie Fountain 5 Winter Haven Christian School 7:33.83 -
49 Kristina Chavez JR Strawberry Crest 7:36.77 -
50 Cecilia Walls 7 Winter Haven Christian School 7:42.47 -
51 Lilly Yambor SO Gateway (Kissimmee) 8:00.73 -
52 LaRhiyyah Shepherd FR Auburndale 8:28.90 -
53 payton Beaver JR Heritage 8:29.34 -
Girls' 1600 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME SC
11 Zoey Thomas JR Winter Park 6:04.19 5:43.57 5:29.83 4:31.42 -
12 Daria Cuellar Hernandez SR Timber Creek 4:51.03 5:50.63 5:19.08 6:46.73 -
18 Brenda Grez JR Timber Creek 7:02.35 6:00.98 4:34.35 7:45.67 -
26 Jakayla Slater FR Evans 7:26.72 6:25.10 5:00.38 4:56.53 -
29 Hope Ugwuoke JR Timber Creek 8:05.52 6:34.73 8:33.15 6:22.89 -
36 Emilie Copeland Senior Winter Haven Christian School 6:10.25 6:56.01 6:56.01 8:02.58 -
38 Angelica Reaume SO Tohopekaliga 6:19.54 6:57.07 8:41.34 5:04.47 -
40 Faith Palmer FR Strawberry Crest 5:58.07 7:06.27 7:23.32 5:49.55 -
42 Makenna Ogdon SO Celebration 5:46.44 7:18.53 8:11.16 7:09.76 -
43 Jenna Drake SO Lake Nona 8:17.26 7:20.05 5:56.44 6:40.45 -
44 Paulina Botero SO Gateway (Kissimmee) 8:16.94 7:23.69 5:50.52 5:19.46 -
45 Maryn Krause SR Gateway (Kissimmee) 5:12.11 7:25.87 8:55.05 6:14.53 -
46 Ana Caldwell SO Lake Minneola 7:19.00 7:27.95 9:37.86 7:45.87 -
47 Elizabeth Wengel SO Melbourne 6:03.35 7:28.58 5:45.41 8:08.96 -
48 Mattie Fountain 5 Winter Haven Christian School 6:03.07 7:33.83 6:34.84 6:34.84 -
49 Kristina Chavez JR Strawberry Crest 8:36.15 7:36.77 9:21.83 9:35.53 -
50 Cecilia Walls 7 Winter Haven Christian School 7:00.85 7:42.47 5:23.73 7:19.35 -
51 Lilly Yambor SO Gateway (Kissimmee) 6:48.62 8:00.73 7:07.85 6:19.78 -
52 LaRhiyyah Shepherd FR Auburndale 6:16.59 8:28.90 10:36.13 8:03.46 -
53 payton Beaver JR Heritage 10:57.05 8:29.34 10:41.77 8:39.53 -
Girls' 1600 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME SC
15 Lauren Minor SO Windermere 5:20.94 5:56.59 7:25.74 7:43.57 -
20 Delaney Richgels FR Lake Nona 5:39.72 6:05.29 4:44.93 7:00.09 -
21 Alaina Anglin JR Evans 7:44.63 6:08.75 7:18.82 6:38.25 -
22 Elisa Lugo JR West Orange 6:12.99 6:09.29 7:23.15 8:00.08 -
23 Ariana Ramos Mercado SR Harmony 7:43.20 6:19.67 4:25.77 6:53.84 -
25 Jasmine Camacho JR Viera 8:05.63 6:22.38 8:13.27 8:13.27 -
27 Tiana McPhaul JR Tohopekaliga 4:56.60 6:30.26 5:20.02 5:08.31 -
28 Jasmine Harvell SO Auburndale 5:28.18 6:30.69 7:29.30 6:07.25 -
30 Meaghan Knowles SO Auburndale 5:01.16 6:36.26 7:39.67 6:12.49 -
31 Piper Stephens SR Melbourne 7:21.43 6:37.68 4:38.38 6:13.82 -
32 Rebecca Devoid SO Viera 7:27.53 6:39.58 5:23.66 6:11.61 -
33 Layla Aziz JR Montverde Academy 7:23.36 6:43.05 7:31.42 8:39.94 -
34 Mahek Niwas FR Melbourne 8:39.42 6:48.99 5:51.74 8:43.51 -
35 Tayra Torres Zapata JR Lake Nona 7:21.82 6:49.09 6:49.09 6:57.28 -
37 Ashley Fournier SO Heritage 4:55.70 6:56.48 7:08.98 9:01.43 -
39 Lilly Kunze SO Lake Minneola 5:11.93 7:01.52 8:04.75 7:01.52 -
41 Reya Morales SO Lake Minneola 6:32.54 7:16.15 8:12.85 7:46.68 -
Girls' 1600 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME SC
1 Keleigh Scallon SR Newsome 4:57.18 5:03.24 10
2 Lily Henne JR Montverde Academy 5:22.70 5:16.37 8
3 Emma Noel SR Winter Park 5:18.62 5:21.83 6
4 Alanie Rivera JR Harmony 6:00.96 5:22.28 5
5 Megan Wells JR Newsome 3:57.30 5:25.06 4
6 Katie Ranck SR Windermere 5:02.98 5:29.32 3
7 Maya Lis SO Dr. Phillips 6:32.41 5:29.75 2
8 Karah White SO Montverde Academy 4:58.25 5:38.92 1
9 Christina Feucht SO Winter Park 6:31.11 5:40.09 -
10 Alisha Boyer SO Evans 6:29.58 5:41.73 -
13 kaylee Fournier JR Heritage 4:33.74 5:50.94 -
14 Ava Baldauf JR West Orange 4:48.99 5:52.42 -
16 Amelia Chapman SO West Orange 6:36.91 5:57.57 -
17 Chelsea Paglia SO Viera 4:17.95 5:58.26 -
19 Mackenzie Hill SR East Ridge 6:35.03 6:02.41 -
24 Alanis Soler JR Colonial 4:49.08 6:20.36 -