March 27, 2021
|
Dunbar - Fort Myers, FL
ICON KEY: FHSAA 1A FHSAA 2A FHSAA 3A FHSAA 4A

Boys' 1600 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Julian Rodriguez JR Belen Jesuit Prep 4:24.75 10
2 Alberto Teijelo SR Venice 4:35.03 8
3 Aiden Villasuso SR Belen Jesuit Prep 4:36.99 6
4 Paul Kolsun SR Fort Myers 4:41.84 5
5 Ogler Bartolon SR Dunbar 4:42.55 4
6 Andrew McLendon JR Naples 4:43.40 3
7 Daniel Garcia FR Miami Columbus 4:43.78 2
8 Daniel Ocampo JR Dunbar 4:44.76 1
9 Hayden Tank SO Southwest Florida Christian 4:45.78 -
10 Andrew Nunez JR Miami Columbus 4:46.81 -
11 William Hartvigsen SO Sarasota 4:50.41 -
12 Kevin Alonso SO Miami Columbus 4:50.69 -
13 Austin San Juan SR Belen Jesuit Prep 4:51.20 -
14 Ever Galeas JR East Lee County 4:55.66 -
15 Jacob Fritz JR Ida Baker 5:00.01 -
16 Connor Glass SO American Heritage 5:01.72 -
17 Quin Roberts SO Fort Myers 5:02.11 -
18 Hector Toro FR Naples 5:02.69 -
19 Jack Gifford 8 Southwest Florida Christian 5:02.76 -
20 Devin Jones FR Miami Northwestern 5:06.06 -
21 Elmer Mijangos-Figueroa SO Immokalee 5:06.37 -
22 Sebastian Conyedo SR Mater Lakes 5:08.88 -
23 William Canales SO Cape Coral 5:09.25 -
24 Jeremy Summers SR Canterbury (FM) 5:09.69 -
25 AJ Duda SO Southwest Florida Christian 5:09.89 -
26 Victor Gonzalez SR Mater Lakes 5:10.50 -
27 Kelby Piper JR Evangelical Christian 5:11.30 -
28 Oscar Olguin JR Riverdale 5:11.58 -
29 Zac Phillips JR Ida Baker 5:12.59 -
30 Ivan Marin-Padilla JR Dunbar 5:17.54 -
31 Preston Gibson FR Naples 5:18.37 -
32 Andrew Donnelly SO Riverview (Sarasota) 5:20.08 -
33 Akshay Ashok SR Sarasota 5:20.22 -
34 Brock Lopez JR Chaminade-Madonna 5:20.66 -
35 Charles Desrivieres FR Miami Northwestern 5:21.86 -
36 Nicholas Darosa FR American Heritage 5:23.11 -
37 Bryan Huapilla SO Immokalee 5:24.56 -
38 Rafal Moscicki SO Sarasota 5:25.15 -
39 Miguel Chavez SO East Lee County 5:25.33 -
40 Carlos Troche SO North Fort Myers 5:26.17 -
41 Logan Burch JR Cape Coral 5:26.68 -
42 Juan Suarez SR East Lee County 5:29.68 -
43 Mason Menassa FR Cape Coral 5:29.70 -
44 Ricky Krissel FR American Heritage 5:32.24 -
45 Scott Richards JR Evangelical Christian 5:36.51 -
46 Miguel Gomez SO Lehigh 5:36.86 -
47 Daniel Esquivel JR Mater Lakes 5:37.86 -
48 Matthew Cook FR Riverview (Sarasota) 5:41.80 -
49 Lamar Howard SO Miami Carol City 5:42.83 -
50 Brandon Raymundo FR Riverdale 5:44.10 -
51 Jonathan Garza SR Riverdale 5:45.80 -
52 Tristan Palmer SR Ida Baker 5:48.85 -
53 Oliver Brum FR Riverview (Sarasota) 5:51.29 -
54 Jorge Arias JR North Fort Myers 5:51.52 -
55 Di'khi kee FR Miami Carol City 5:52.79 -
56 Van Povich SR Evangelical Christian 5:53.09 -
57 Ryan Dunavant JR Canterbury (FM) 5:55.83 -
58 Kai West FR Canterbury (FM) 5:56.36 -
59 Brendan Tanner 7 Mason Classical Academy 6:00.00 -
60 William Fraser-Nash JR North Fort Myers 6:01.13 -
61 taneko bastian FR Miami Carol City 6:04.17 -
62 Angelo Rodriguez SO Lehigh 6:43.89 -
Boys' 1600 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
34 Brock Lopez JR Chaminade-Madonna 5:20.66 -
35 Charles Desrivieres FR Miami Northwestern 5:21.86 -
36 Nicholas Darosa FR American Heritage 5:23.11 -
39 Miguel Chavez SO East Lee County 5:25.33 -
43 Mason Menassa FR Cape Coral 5:29.70 -
45 Scott Richards JR Evangelical Christian 5:36.51 -
47 Daniel Esquivel JR Mater Lakes 5:37.86 -
48 Matthew Cook FR Riverview (Sarasota) 5:41.80 -
49 Lamar Howard SO Miami Carol City 5:42.83 -
50 Brandon Raymundo FR Riverdale 5:44.10 -
51 Jonathan Garza SR Riverdale 5:45.80 -
52 Tristan Palmer SR Ida Baker 5:48.85 -
53 Oliver Brum FR Riverview (Sarasota) 5:51.29 -
54 Jorge Arias JR North Fort Myers 5:51.52 -
55 Di'khi kee FR Miami Carol City 5:52.79 -
56 Van Povich SR Evangelical Christian 5:53.09 -
57 Ryan Dunavant JR Canterbury (FM) 5:55.83 -
58 Kai West FR Canterbury (FM) 5:56.36 -
59 Brendan Tanner 7 Mason Classical Academy 6:00.00 -
60 William Fraser-Nash JR North Fort Myers 6:01.13 -
61 taneko bastian FR Miami Carol City 6:04.17 -
62 Angelo Rodriguez SO Lehigh 6:43.89 -
Boys' 1600 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME SC
10 Andrew Nunez JR Miami Columbus 4:46.81 5:55.65 3:37.98 -
11 William Hartvigsen SO Sarasota 4:50.41 4:56.22 4:38.80 -
12 Kevin Alonso SO Miami Columbus 4:50.69 5:05.23 3:40.93 -
14 Ever Galeas JR East Lee County 4:55.66 4:11.32 5:48.88 -
16 Connor Glass SO American Heritage 5:01.72 4:40.60 5:34.91 -
21 Elmer Mijangos-Figueroa SO Immokalee 5:06.37 4:05.10 6:04.58 -
22 Sebastian Conyedo SR Mater Lakes 5:08.88 4:47.26 6:41.55 -
24 Jeremy Summers SR Canterbury (FM) 5:09.69 6:30.21 5:03.50 -
26 Victor Gonzalez SR Mater Lakes 5:10.50 6:28.13 5:41.55 -
27 Kelby Piper JR Evangelical Christian 5:11.30 5:08.19 5:58.00 -
28 Oscar Olguin JR Riverdale 5:11.58 4:18.62 4:31.08 -
29 Zac Phillips JR Ida Baker 5:12.59 5:18.85 6:33.87 -
31 Preston Gibson FR Naples 5:18.37 5:34.29 4:59.27 -
32 Andrew Donnelly SO Riverview (Sarasota) 5:20.08 5:45.69 4:12.87 -
33 Akshay Ashok SR Sarasota 5:20.22 4:22.58 4:06.57 -
37 Bryan Huapilla SO Immokalee 5:24.56 6:00.27 4:48.86 -
38 Rafal Moscicki SO Sarasota 5:25.15 5:54.42 6:10.67 -
40 Carlos Troche SO North Fort Myers 5:26.17 4:40.51 5:19.65 -
41 Logan Burch JR Cape Coral 5:26.68 4:31.15 4:21.35 -
42 Juan Suarez SR East Lee County 5:29.68 4:40.23 4:40.23 -
44 Ricky Krissel FR American Heritage 5:32.24 4:29.12 7:01.95 -
46 Miguel Gomez SO Lehigh 5:36.86 7:04.45 6:13.92 -
Boys' 1600 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME SC
1 Julian Rodriguez JR Belen Jesuit Prep 4:24.75 4:19.46 10
2 Alberto Teijelo SR Venice 4:35.03 5:46.54 8
3 Aiden Villasuso SR Belen Jesuit Prep 4:36.99 4:12.06 6
4 Paul Kolsun SR Fort Myers 4:41.84 3:20.11 5
5 Ogler Bartolon SR Dunbar 4:42.55 5:24.94 4
6 Andrew McLendon JR Naples 4:43.40 3:32.55 3
7 Daniel Garcia FR Miami Columbus 4:43.78 4:09.73 2
8 Daniel Ocampo JR Dunbar 4:44.76 5:04.70 1
9 Hayden Tank SO Southwest Florida Christian 4:45.78 4:11.49 -
13 Austin San Juan SR Belen Jesuit Prep 4:51.20 5:40.71 -
15 Jacob Fritz JR Ida Baker 5:00.01 4:54.01 -
17 Quin Roberts SO Fort Myers 5:02.11 4:43.99 -
18 Hector Toro FR Naples 5:02.69 4:02.16 -
19 Jack Gifford 8 Southwest Florida Christian 5:02.76 6:03.32 -
20 Devin Jones FR Miami Northwestern 5:06.06 4:35.46 -
23 William Canales SO Cape Coral 5:09.25 6:08.01 -
25 AJ Duda SO Southwest Florida Christian 5:09.89 6:21.17 -
30 Ivan Marin-Padilla JR Dunbar 5:17.54 5:39.77 -