March 27, 2021
|
Dunbar - Fort Myers, FL
ICON KEY: FHSAA 1A FHSAA 2A FHSAA 3A FHSAA 4A

Boys' 800 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME SC
1 Daniel Jean-Charles SO Miami Northwestern 1:57.65 1:52.95 10
2 Malcolm Brown SR Miami Columbus 1:58.02 2:08.65 8
3 Anthony Herrera SO St. Thomas Aquinas 1:58.33 2:24.37 6
4 Evan Meyer JR Lehigh 1:59.17 1:55.60 5
5 Roberto Leon SO Belen Jesuit Prep 1:59.45 1:41.54 4
6 Isaac Carney JR IMG Academy 1:59.74 1:36.99 3
7 Christopher Adams III FR St. Thomas Aquinas 2:01.30 1:40.68 2
8 Michael Sanchez SR Belen Jesuit Prep 2:01.97 1:58.31 1
9 BRUNO MEDINA SR Doral Academy 2:03.95 2:07.67 -
10 Teage Elsey JR North Port 2:04.10 2:14.03 -
11 Andrew McLendon JR Naples 2:04.55 1:43.38 -
12 Charles Meagher SO Canterbury (FM) 2:04.89 1:36.17 -
13 Andrew Nunez JR Miami Columbus 2:05.13 1:42.61 -
14 Mason Doyle JR Berkeley Prep 2:06.47 2:10.27 -
15 Michael Gongora FR Braddock 2:06.62 2:33.21 -
16 Roman Caragiulo SR Riverview (Sarasota) 2:07.26 1:58.36 -
17 Devin Jones FR Miami Northwestern 2:08.51 2:36.79 -
18 Justin Losapio JR Southwest Florida Christian 2:09.57 1:50.14 -
19 Matthew Damouni FR Naples 2:09.79 2:27.96 -
20 Raynell Chambers JR St. Thomas Aquinas 2:09.83 2:16.33 -
21 Colton Sims JR Riverview (Sarasota) 2:10.87 2:13.49 -
22 Nazir Ward SO Miami Northwestern 2:12.22 1:45.78 -
23 Sebastian Conyedo SR Mater Lakes 2:13.56 2:04.21 -
24 Brandon Ruiz SO Miami Columbus 2:14.24 1:43.37 -
25 Trey Wagner FR Fort Myers 2:14.73 2:13.39 -
26 Blake Ware SO Fort Myers 2:14.93 1:52.00 -
27 Alec Bue SO Booker 2:15.24 1:41.43 -
28 Hayden Tank SO Southwest Florida Christian 2:16.48 2:53.33 -
29 Enzo Diaz SO Mater Lakes 2:16.69 2:53.60 -
30 Chase Hill SO Fort Myers 2:16.71 2:39.95 -
31 Andres Canas FR Braddock 2:17.01 1:37.28 -
32 Porter Crawford JR Evangelical Christian 2:17.29 2:35.14 -
33 William Asencio SR Mater Lakes 2:18.07 2:49.83 -
34 Nathan Horvath JR Riverdale 2:18.29 1:57.55 -
35 Olmar Bartolon FR Dunbar 2:18.62 2:46.35 -
36 Lovensky Chariot SO Lehigh 2:18.67 2:54.73 -
37 Fedrick Harris SO Dunbar 2:19.01 2:24.57 -
38 Austin Shute SR Canterbury (FM) 2:19.10 1:37.37 -
39 Nicolas Gomez-Silva FR Canterbury (FM) 2:19.41 2:05.47 -
40 Brock Lopez JR Chaminade-Madonna 2:19.76 2:01.60 -
41 Rowen Fricke JR Riverdale 2:20.27 1:56.43 -
42 Nicholas Darosa FR American Heritage 2:20.58 1:53.87 -
43 Ivan Gonzalez SO Immokalee 2:20.58 2:34.64 -
44 Angelo Rogato JR Ida Baker 2:20.86 2:57.49 -
45 Javier Paz JR Lehigh 2:21.43 3:01.03 -
46 Evan Guzman JR Booker 2:22.47 3:05.22 -
47 Chris Vega JR Riverview (Sarasota) 2:22.87 1:47.16 -
48 Miguel Gaspar FR Immokalee 2:24.55 3:00.69 -
49 Anascio Roberts SO Miami Carol City 2:24.79 1:58.73 -
50 Jeffery Stewart JR Riverdale 2:25.36 1:50.48 -
51 Jacob Itzkowitz SO American Heritage 2:26.12 2:59.73 -
52 Stavros Maillakakis SO Cypress Lake 2:26.19 2:14.50 -
53 Martin Campusano SO Cape Coral 2:26.47 2:03.04 -
54 Carlos Troche SO North Fort Myers 2:26.72 1:51.51 -
55 Xathan Piazza JR Cape Coral 2:27.31 2:59.72 -
56 Jackson Olmstead FR Ida Baker 2:28.93 2:03.62 -
57 Andrei Codreanu SO American Heritage 2:29.76 1:56.82 -
58 Ricky Krissel FR American Heritage 2:29.77 2:46.25 -
59 Tai Hopper SO Southwest Florida Christian 2:32.63 2:50.95 -
60 Edsel Lopez-Ramos SR East Lee County 2:35.83 2:57.65 -
61 Jean Jocirin SR Immokalee 2:36.53 2:05.23 -
62 Angel Aday SR Cape Coral 2:37.50 2:26.48 -
63 William Fraser-Nash JR North Fort Myers 2:37.75 2:36.18 -
64 Jamil Thompson FR East Lee County 2:46.95 2:45.28 -
Boys' 800 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME SC
20 Raynell Chambers JR St. Thomas Aquinas 1:32.18 2:09.83 2:42.29 -
28 Hayden Tank SO Southwest Florida Christian 2:43.78 2:16.48 2:50.60 -
50 Jeffery Stewart JR Riverdale 1:53.38 2:25.36 2:19.55 -
51 Jacob Itzkowitz SO American Heritage 2:04.21 2:26.12 3:08.50 -
53 Martin Campusano SO Cape Coral 2:30.87 2:26.47 1:48.39 -
55 Xathan Piazza JR Cape Coral 2:58.25 2:27.31 3:02.67 -
57 Andrei Codreanu SO American Heritage 3:07.20 2:29.76 2:46.24 -
64 Jamil Thompson FR East Lee County 2:56.97 2:46.95 3:23.68 -
Boys' 800 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
26 Blake Ware SO Fort Myers 2:14.93 -
30 Chase Hill SO Fort Myers 2:16.71 -
33 William Asencio SR Mater Lakes 2:18.07 -
35 Olmar Bartolon FR Dunbar 2:18.62 -
38 Austin Shute SR Canterbury (FM) 2:19.10 -
41 Rowen Fricke JR Riverdale 2:20.27 -
48 Miguel Gaspar FR Immokalee 2:24.55 -
49 Anascio Roberts SO Miami Carol City 2:24.79 -
58 Ricky Krissel FR American Heritage 2:29.77 -
59 Tai Hopper SO Southwest Florida Christian 2:32.63 -
60 Edsel Lopez-Ramos SR East Lee County 2:35.83 -
61 Jean Jocirin SR Immokalee 2:36.53 -
62 Angel Aday SR Cape Coral 2:37.50 -
63 William Fraser-Nash JR North Fort Myers 2:37.75 -
Boys' 800 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
23 Sebastian Conyedo SR Mater Lakes 1:42.85 2:46.95 2:53.63 2:13.56 1:36.17 1:48.19 -
25 Trey Wagner FR Fort Myers 1:47.79 1:58.57 2:29.55 2:14.73 2:40.33 2:09.34 -
29 Enzo Diaz SO Mater Lakes 1:41.15 2:12.59 2:07.13 2:16.69 2:39.93 1:54.82 -
32 Porter Crawford JR Evangelical Christian 2:07.68 2:26.90 1:45.72 2:17.29 2:35.14 2:10.43 -
34 Nathan Horvath JR Riverdale 2:25.21 1:56.17 1:49.25 2:18.29 2:04.47 1:43.72 -
36 Lovensky Chariot SO Lehigh 1:52.33 2:56.11 2:14.51 2:18.67 2:51.95 1:42.62 -
37 Fedrick Harris SO Dunbar 2:17.62 2:53.77 2:41.26 2:19.01 2:49.60 2:09.28 -
39 Nicolas Gomez-Silva FR Canterbury (FM) 1:51.53 2:29.17 2:52.87 2:19.41 1:50.14 3:01.24 -
42 Nicholas Darosa FR American Heritage 2:58.54 2:10.74 2:09.34 2:20.58 2:43.08 2:31.83 -
44 Angelo Rogato JR Ida Baker 2:06.78 3:01.71 1:52.69 2:20.86 2:46.22 3:00.30 -
45 Javier Paz JR Lehigh 2:48.31 1:55.98 2:56.79 2:21.43 3:01.03 2:42.65 -
46 Evan Guzman JR Booker 2:49.54 2:45.27 1:48.28 2:22.47 2:42.42 1:46.86 -
52 Stavros Maillakakis SO Cypress Lake 2:39.35 2:10.11 1:55.49 2:26.19 2:55.43 1:48.18 -
54 Carlos Troche SO North Fort Myers 2:25.26 1:58.85 2:34.06 2:26.72 1:54.45 2:35.53 -
56 Jackson Olmstead FR Ida Baker 3:00.21 3:12.12 2:33.40 2:28.93 2:28.93 2:14.04 -
Boys' 800 Meters Section 4
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
7 Christopher Adams III FR St. Thomas Aquinas 2:01.30 2
13 Andrew Nunez JR Miami Columbus 2:05.13 -
14 Mason Doyle JR Berkeley Prep 2:06.47 -
15 Michael Gongora FR Braddock 2:06.62 -
17 Devin Jones FR Miami Northwestern 2:08.51 -
18 Justin Losapio JR Southwest Florida Christian 2:09.57 -
19 Matthew Damouni FR Naples 2:09.79 -
21 Colton Sims JR Riverview (Sarasota) 2:10.87 -
24 Brandon Ruiz SO Miami Columbus 2:14.24 -
27 Alec Bue SO Booker 2:15.24 -
31 Andres Canas FR Braddock 2:17.01 -
40 Brock Lopez JR Chaminade-Madonna 2:19.76 -
43 Ivan Gonzalez SO Immokalee 2:20.58 -
47 Chris Vega JR Riverview (Sarasota) 2:22.87 -
Boys' 800 Meters Section 5
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME SC
1 Daniel Jean-Charles SO Miami Northwestern 2:28.24 2:05.89 1:57.65 10
2 Malcolm Brown SR Miami Columbus 2:14.55 2:03.93 1:58.02 8
3 Anthony Herrera SO St. Thomas Aquinas 1:27.57 2:30.28 1:58.33 6
4 Evan Meyer JR Lehigh 1:55.60 1:43.68 1:59.17 5
5 Roberto Leon SO Belen Jesuit Prep 2:00.65 2:10.20 1:59.45 4
6 Isaac Carney JR IMG Academy 1:57.35 1:47.77 1:59.74 3
8 Michael Sanchez SR Belen Jesuit Prep 1:53.44 2:20.27 2:01.97 1
9 BRUNO MEDINA SR Doral Academy 1:56.52 2:15.11 2:03.95 -
10 Teage Elsey JR North Port 1:26.87 2:27.68 2:04.10 -
11 Andrew McLendon JR Naples 1:27.19 1:30.93 2:04.55 -
12 Charles Meagher SO Canterbury (FM) 2:34.87 2:29.87 2:04.89 -
16 Roman Caragiulo SR Riverview (Sarasota) 2:35.26 1:43.08 2:07.26 -
22 Nazir Ward SO Miami Northwestern 2:43.96 2:42.63 2:12.22 -