February 20, 2021
|
Tohopekaliga (Kissimmeee)
ICON KEY: FHSAA 2A FHSAA 3A FHSAA 4A

Boys' 3200 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME SC
1 Gabriel Montague SR Satellite 9:08.85 7:13.60 8:02.99 10
2 Joe Wester SR Satellite 9:16.39 11:57.75 11:18.80 8
3 Josh Stern SR Satellite 9:19.84 8:07.06 11:17.41 6
4 Justin Wilson JR Satellite 9:29.19 8:26.58 7:58.12 -
5 Julian Pomales JR Tohopekaliga 10:16.45 13:15.22 12:25.91 5
6 Caleb Brady JR Timber Creek 10:23.53 12:28.24 7:22.71 4
7 Haile Buck JR Windermere 10:33.35 8:45.68 9:55.35 3
8 Shu Komatsu SR Olympia 10:46.06 11:31.29 10:46.06 2
9 Lucas Dvorak JR Olympia 10:47.87 13:36.32 8:44.78 1
10 Jayven Garcia JR Tohopekaliga 10:49.43 8:20.07 12:33.34 -
11 Carter Jefferys SO New Smyrna Beach 10:50.70 10:37.69 12:15.29 -
12 Andrew Miller SR Olympia 10:51.71 13:08.57 10:19.13 -
13 Ethan Campbell SR Lake Minneola 10:56.03 7:52.35 10:23.23 -
14 Christian Koppe SO West Orange 11:02.72 8:36.93 9:23.32 -
15 Aaron McClure SR Colonial 11:09.43 9:42.41 11:42.91 -
16 Milan Davich SR Winter Park 11:10.14 13:57.68 8:22.61 -
17 Nicolas Alvarado JR West Orange 11:11.04 13:11.83 11:44.60 -
18 Sebastian Kruger-Lagomarsino SR Timber Creek 11:11.72 8:57.38 8:30.51 -
19 Nathan Shafer JR West Orange 11:20.31 8:37.04 8:16.63 -
20 Julian Seda SR Lake Minneola 11:22.28 9:39.94 8:59.01 -
21 Jason Lespier JR Freedom (Orlando) 11:24.74 11:58.98 9:48.88 -
22 Jacob Isham SR Timber Creek 11:24.96 13:41.96 8:47.42 -
23 Eduardo Rojas JR Colonial 11:29.51 13:12.94 12:03.99 -
24 Bobby Munro SR Winter Park 11:38.21 13:50.87 9:18.57 -
25 Thomas McDonnell FR New Smyrna Beach 11:48.87 8:58.75 13:06.85 -
26 Dylan Royal SO Windermere 11:49.41 9:55.91 11:13.94 -
27 Joshua Pack SR Lake Nona 11:54.22 14:59.92 14:02.78 -
28 Gabriel Fenton JR Winter Park 11:59.93 11:16.74 10:33.54 -
29 Elias Pack JR Lake Nona 12:14.43 14:19.29 10:24.27 -
30 Zachariah Mahdi JR Freedom (Orlando) 12:31.12 10:08.41 14:53.84 -
31 Daniel Gonzalez FR Ocoee 12:38.01 11:29.79 10:51.89 -
32 Joshua Arroyo SR Villages 12:39.36 12:39.36 15:41.61 -
33 Justin Roman SR New Dimensions 12:39.89 10:53.51 10:45.91 -
34 Omar Galarza   Frostproof 12:41.70 13:12.17 13:35.02 -
35 Cesar Mercado Maldonado JR Lake Nona 12:50.10 14:30.22 11:02.29 -
36 Ethan Valerdi SR New Dimensions 12:50.17 9:53.03 14:14.89 -
37 Jassiah Glass SO Gateway (Kissimmee) 12:55.64 13:11.16 11:22.57 -
38 Ryan Bullock SO Tohopekaliga 13:05.00 12:49.30 16:13.40 -
39 Gabriel Gonzalez FR Ocoee 13:08.90 10:54.79 9:20.12 -
40 Luis Alberto-Gonzalez JR Gateway (Kissimmee) 13:15.29 11:16.00 14:18.92 -
41 Akram Khan SR Lake Minneola 13:18.74 13:58.68 16:38.43 -
42 Mitchell Bell SR Villages 13:19.75 12:15.77 14:23.73 -
43 Marcus Brunner FR New Dimensions 13:42.73 10:58.19 11:06.42 -
44 Samual Kindred JR Ocoee 13:45.31 17:28.15 10:10.73 -
45 Juan Sanchez   Frostproof 13:58.57 15:55.97 15:55.97 -
46 Zaid Barrera SR Colonial 14:01.60 13:02.69 16:41.51 -
47 Diego Ramos SO East River 15:18.37 17:17.76 16:31.84 -
Boys' 3200 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME SC
20 Julian Seda SR Lake Minneola 10:20.88 14:26.50 11:22.28 -
25 Thomas McDonnell FR New Smyrna Beach 13:35.20 11:27.61 11:48.87 -
30 Zachariah Mahdi JR Freedom (Orlando) 13:16.19 15:53.93 12:31.12 -
31 Daniel Gonzalez FR Ocoee 11:37.37 9:51.25 12:38.01 -
33 Justin Roman SR New Dimensions 14:18.68 10:38.31 12:39.89 -
34 Omar Galarza   Frostproof 14:51.19 8:53.19 12:41.70 -
35 Cesar Mercado Maldonado JR Lake Nona 16:02.63 16:41.13 12:50.10 -
36 Ethan Valerdi SR New Dimensions 13:44.09 8:59.12 12:50.17 -
37 Jassiah Glass SO Gateway (Kissimmee) 11:45.84 12:24.62 12:55.64 -
39 Gabriel Gonzalez FR Ocoee 14:35.68 14:12.02 13:08.90 -
40 Luis Alberto-Gonzalez JR Gateway (Kissimmee) 15:46.40 16:26.16 13:15.29 -
41 Akram Khan SR Lake Minneola 13:02.77 13:58.68 13:18.74 -
43 Marcus Brunner FR New Dimensions 15:46.14 11:47.55 13:42.73 -
45 Juan Sanchez   Frostproof 13:33.42 15:22.43 13:58.57 -
46 Zaid Barrera SR Colonial 12:29.03 15:34.18 14:01.60 -
47 Diego Ramos SO East River 19:35.52 11:28.78 15:18.37 -
Boys' 3200 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME SC
11 Carter Jefferys SO New Smyrna Beach 8:34.06 10:24.68 8:21.04 14:05.91 10:50.70 -
12 Andrew Miller SR Olympia 12:49.02 11:17.78 12:49.02 10:06.09 10:51.71 -
18 Sebastian Kruger-Lagomarsino SR Timber Creek 14:33.24 9:37.68 13:59.65 8:57.38 11:11.72 -
19 Nathan Shafer JR West Orange 11:54.33 10:19.09 10:32.69 13:36.38 11:20.31 -
21 Jason Lespier JR Freedom (Orlando) 11:31.59 7:59.32 9:48.88 9:28.34 11:24.74 -
23 Eduardo Rojas JR Colonial 9:04.72 8:50.93 10:20.56 14:49.47 11:29.51 -
24 Bobby Munro SR Winter Park 11:31.23 14:39.75 11:10.29 13:08.98 11:38.21 -
26 Dylan Royal SO Windermere 8:52.06 14:46.77 9:27.53 8:52.06 11:49.41 -
27 Joshua Pack SR Lake Nona 12:58.50 11:39.94 10:42.80 10:28.52 11:54.22 -
28 Gabriel Fenton JR Winter Park 9:57.55 11:52.73 13:26.33 15:21.51 11:59.93 -
29 Elias Pack JR Lake Nona 11:15.68 9:47.55 15:40.07 14:56.01 12:14.43 -
32 Joshua Arroyo SR Villages 13:47.71 12:08.99 11:00.65 12:24.18 12:39.36 -
38 Ryan Bullock SO Tohopekaliga 14:07.80 15:26.30 11:54.35 14:23.50 13:05.00 -
42 Mitchell Bell SR Villages 15:19.72 16:15.70 13:27.75 12:07.78 13:19.75 -
44 Samual Kindred JR Ocoee 11:41.52 15:24.35 12:39.29 10:52.00 13:45.31 -
Boys' 3200 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME SC
1 Gabriel Montague SR Satellite 9:25.32 9:08.85 8:52.39 10
2 Joe Wester SR Satellite 7:58.50 9:16.39 8:20.76 8
3 Josh Stern SR Satellite 8:23.86 9:19.84 9:53.43 6
4 Justin Wilson JR Satellite 10:26.11 9:29.19 10:20.42 -
5 Julian Pomales JR Tohopekaliga 9:45.63 10:16.45 10:22.62 5
6 Caleb Brady JR Timber Creek 8:06.36 10:23.53 7:16.47 4
7 Haile Buck JR Windermere 13:30.69 10:33.35 7:29.68 3
8 Shu Komatsu SR Olympia 7:58.09 10:46.06 9:09.16 2
9 Lucas Dvorak JR Olympia 11:20.27 10:47.87 11:52.66 1
10 Jayven Garcia JR Tohopekaliga 8:59.03 10:49.43 13:38.29 -
13 Ethan Campbell SR Lake Minneola 9:37.31 10:56.03 13:46.60 -
14 Christian Koppe SO West Orange 8:36.93 11:02.72 11:55.74 -
15 Aaron McClure SR Colonial 12:43.15 11:09.43 11:49.60 -
16 Milan Davich SR Winter Park 8:56.12 11:10.14 8:56.12 -
17 Nicolas Alvarado JR West Orange 10:03.94 11:11.04 13:45.38 -
22 Jacob Isham SR Timber Creek 10:43.87 11:24.96 13:28.26 -