February 5- 6, 2021
|
Indiana Wesleyan-Indoor Sports Complex - Marion, IN
|
200m (Flat)
|
Timing: crossroadstiming.com
ICON KEY: NJCAA

Men's 1000 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME
1 Owen Woltjer SR-4 Cornerstone 2:34.13 2:32.59
2 Luke Pohl SO-2 Cornerstone 2:35.55 2:48.00
3 Nate Vruggink SO-2 Cornerstone 2:35.77 1:59.95
4 Grant Gayan SR-4 Cornerstone 2:36.45 2:30.20
5 Garrett Gemmaka SO-2 Mount Vernon Nazarene 2:37.23 2:26.23
6 Liam Elias JR-3 Goshen 2:37.54 2:28.09
7 Trenton Faulkner FR-1 Vincennes 2:38.18 2:27.11
8 Trevor Miller JR-3 Bethel (Ind.) 2:40.62 2:35.81
9 Noah Brown JR-3 Lindsey Wilson 2:41.26 2:47.71
10 Walter Tanui SO-2 Vincennes 2:43.66 3:09.85
11 Marston Norris FR-1 Grace 2:45.71 3:27.14
12 Matt Halbakken JR-3 Grace 2:48.09 2:51.46
13 Ian Boit FR-1 Vincennes 2:48.45 2:51.82
14 Aden Burke JR-3 Bethel (Ind.) 2:50.29 2:45.19
15 Malik Peterson SR-4 Grace 2:50.83 2:23.50
16 Nathanael Rivera FR-1 Trinity Christian 2:51.62 3:19.08
17 Ryan Stevely SO-2 Mount Vernon Nazarene 2:51.74 3:07.20
18 Maxwell Pasche SR-4 St. Francis (Ind.) 2:51.97 3:31.53
19 Kole Hanke SR-4 Bethel (Ind.) 2:52.89 2:30.42
20 Manamanya Opiew SO-2 Vincennes 2:53.80 2:05.14
21 Zane Callison FR-1 Taylor 2:53.88 2:24.32
22 Chase Knoblett SO-2 Vincennes 2:59.36 3:44.20
23 Dominic Gamez FR-1 Calumet-St. Joseph 2:59.83 3:10.62
24 Kyle Baugh FR-1 Vincennes 3:04.80 2:44.48
25 Jack Hammond FR-1 Taylor 3:08.74 3:16.29
26 Nathaniel Matthew FR-1 St. Francis (Ind.) 3:16.01 4:14.82
  Luis Gamaliel Montiel SO-2 Bethel (Ind.) DNS DNS
  Dan Kibet SO-2 Goshen DNS DNS
Men's 1000 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME
5 Garrett Gemmaka SO-2 Mount Vernon Nazarene 2:26.23 2:52.96 3:10.25 2:34.09 2:37.23 2:29.37 2:49.81
6 Liam Elias JR-3 Goshen 3:07.48 1:51.86 2:06.04 3:18.50 2:37.54 2:45.42 2:47.00
7 Trenton Faulkner FR-1 Vincennes 2:41.35 3:05.07 2:06.55 2:16.04 2:38.18 2:20.78 3:09.82
8 Trevor Miller JR-3 Bethel (Ind.) 2:26.17 2:45.44 2:18.14 3:11.14 2:40.62 2:34.20 3:03.11
9 Noah Brown JR-3 Lindsey Wilson 1:52.89 3:00.62 3:23.19 2:21.91 2:41.26 2:25.14 2:38.04
10 Walter Tanui SO-2 Vincennes 2:25.66 2:40.39 2:33.84 3:27.85 2:43.66 3:19.67 2:50.21
13 Ian Boit FR-1 Vincennes 3:08.67 1:59.60 3:08.67 2:04.66 2:48.45 2:50.14 2:21.50
16 Nathanael Rivera FR-1 Trinity Christian 3:17.37 2:03.57 2:03.57 2:01.85 2:51.62 2:20.73 2:20.73
20 Manamanya Opiew SO-2 Vincennes 3:32.04 2:38.16 2:39.90 2:10.35 2:53.80 3:11.18 3:40.73
  Dan Kibet SO-2 Goshen DNS DNS DNS DNS DNS DNS DNS
Men's 1000 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME
12 Matt Halbakken JR-3 Grace 2:48.09
14 Aden Burke JR-3 Bethel (Ind.) 2:50.29
15 Malik Peterson SR-4 Grace 2:50.83
17 Ryan Stevely SO-2 Mount Vernon Nazarene 2:51.74
21 Zane Callison FR-1 Taylor 2:53.88
22 Chase Knoblett SO-2 Vincennes 2:59.36
23 Dominic Gamez FR-1 Calumet-St. Joseph 2:59.83
24 Kyle Baugh FR-1 Vincennes 3:04.80
25 Jack Hammond FR-1 Taylor 3:08.74
Men's 1000 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME
1 Owen Woltjer SR-4 Cornerstone 1:50.98 2:34.13 2:43.38 2:04.85 3:20.37
2 Luke Pohl SO-2 Cornerstone 3:05.11 2:35.55 3:20.66 2:34.00 2:46.44
3 Nate Vruggink SO-2 Cornerstone 3:11.60 2:35.77 2:23.31 2:06.18 2:31.10
4 Grant Gayan SR-4 Cornerstone 2:42.71 2:36.45 2:00.47 3:18.70 2:41.15
11 Marston Norris FR-1 Grace 3:30.46 2:45.71 2:14.23 2:34.11 2:32.46
18 Maxwell Pasche SR-4 St. Francis (Ind.) 3:09.17 2:51.97 3:02.29 2:41.66 3:02.29
19 Kole Hanke SR-4 Bethel (Ind.) 2:58.08 2:52.89 2:58.08 3:11.91 2:14.86
26 Nathaniel Matthew FR-1 St. Francis (Ind.) 3:31.69 3:16.01 3:06.21 3:35.62 2:52.49
  Luis Gamaliel Montiel SO-2 Bethel (Ind.) DNS DNS DNS DNS DNS