March 20, 2021
|
IMG Academy
ICON KEY: FHSAA 1A FHSAA 2A FHSAA 3A FHSAA 4A

Girls' 800 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME SC
1 Jaden Francis SR IMG Academy 1:51.34 2:25.28 2:15.77 2:45.64 10
2 Emilia Puskas SR IMG Academy 2:06.62 2:22.96 2:16.15 2:51.55 8
3 Jais Ward FR IMG Academy 2:22.24 1:40.81 2:18.09 2:27.76 6
4 Grace Marston JR Lakewood Ranch 2:39.95 1:47.11 2:22.81 3:02.80 5
5 Nicole Zani JR Gulf Coast 2:29.86 1:58.16 2:24.09 1:42.31 4
6 Natalie Rohm JR Riverview 2:11.34 2:20.29 2:29.24 2:56.11 3
7 Sophie Lemus FR Lakewood Ranch 2:51.72 2:08.42 2:29.32 1:54.98 2
8 Ariana Majano JR Lakewood Ranch 3:00.33 1:48.20 2:30.27 2:16.75 1
9 Sydney Granack SR Lakewood Ranch 3:09.42 2:33.34 2:30.33 2:18.31 -
10 Ava Wyant FR Master's Academy (Oviedo) 2:14.12 1:53.02 2:30.69 2:47.27 -
11 Morgan Vickaryous SR Naples 2:18.57 3:05.77 2:32.27 1:48.12 -
12 Sammya Brown JR Miami Norland 2:13.96 2:46.29 2:33.97 2:43.21 -
13 Morgan Delaney SR Gulf Coast 1:47.87 2:35.65 2:34.10 3:12.63 -
14 Sage Fitzgerald JR Gulf Coast 2:32.62 3:09.99 2:35.73 2:20.16 -
15 Aleecia Collins SR Charlotte 2:00.29 3:18.39 2:36.21 2:19.03 -
16 Erika Sodeika SR Gulf Coast 2:16.11 2:47.39 2:36.44 3:10.86 -
17 Vanessa Galiano JR East Lake 1:49.90 2:38.57 2:37.00 2:58.98 -
18 Esa Lerario FR Riverview (Sarasota) 2:42.28 3:23.24 2:37.55 2:29.68 -
19 Kiley McKernan SO Naples 2:04.29 2:39.34 2:39.34 3:15.99 -
20 Madison McCormick SR Naples 2:44.10 3:24.72 2:42.47 2:19.73 -
21 Chloe Jones SO Hillsborough 2:41.76 3:03.00 2:43.39 2:04.18 -
22 Olivia Fontaine SO Riverview (Sarasota) 2:25.50 3:16.18 2:43.48 2:59.83 -
23 BRIANNA COOK SR Hillsborough 2:21.03 3:03.66 2:43.98 2:14.47 -
24 Adriana Guerra SO Braden River 3:20.13 3:16.85 2:44.04 3:03.73 -
25 Hanna Martin FR Charlotte 1:58.14 2:12.91 2:44.08 2:16.19 -
26 Kenzaria McCare SO Miami Norland 2:25.78 2:15.73 2:47.56 2:44.21 -
27 Logan Straface SR Naples 3:26.89 3:26.89 2:50.98 2:04.82 -
28 Ashlee Lenz JR Riverview (Sarasota) 2:04.86 2:09.99 2:51.04 2:09.99 -
29 Kate Kochis SO Cardinal Mooney 3:29.64 2:08.88 2:51.83 3:38.23 -
30 Katelyn Stevens FR Naples 2:09.98 2:06.46 2:55.64 2:08.22 -
31 Mikaela Barton SO Braden River 2:46.24 2:05.57 2:56.85 2:09.10 -
32 Ambrea Hobbs SO Charlotte 3:11.38 2:27.22 3:04.02 2:52.98 -
33 Gabrielle Lavine SR Gibbs 2:28.58 3:24.80 3:20.78 3:22.79 -
34 Kathryn Kearns JR Charlotte 4:11.05 3:14.82 3:20.84 4:03.02 -
Girls' 800 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
1 Jaden Francis SR IMG Academy 2:15.77 2:37.50 1:39.12 2:34.78 2:41.57 2:10.34 2:51.07 10
2 Emilia Puskas SR IMG Academy 2:16.15 2:46.11 2:14.79 2:29.77 2:09.35 1:55.73 1:36.67 8
3 Jais Ward FR IMG Academy 2:18.09 1:47.71 1:44.95 2:54.00 2:37.43 2:16.71 2:27.76 6
4 Grace Marston JR Lakewood Ranch 2:22.81 1:47.11 2:47.09 2:41.38 1:59.96 2:24.24 2:52.80 5
5 Nicole Zani JR Gulf Coast 2:24.09 1:58.16 1:40.87 2:39.94 2:50.03 2:31.30 2:02.48 4
6 Natalie Rohm JR Riverview 2:29.24 2:06.86 3:03.57 3:11.03 3:12.52 2:11.34 1:53.43 3
8 Ariana Majano JR Lakewood Ranch 2:30.27 2:22.76 2:07.73 2:33.28 2:15.25 2:52.81 2:16.75 1
9 Sydney Granack SR Lakewood Ranch 2:30.33 3:04.91 2:06.28 2:36.35 1:55.76 2:21.31 1:57.26 -
14 Sage Fitzgerald JR Gulf Coast 2:35.73 2:43.52 1:50.57 2:54.42 2:41.96 2:54.42 2:07.70 -
15 Aleecia Collins SR Charlotte 2:36.21 2:22.16 2:23.72 1:49.35 2:51.84 2:56.52 2:40.90 -
16 Erika Sodeika SR Gulf Coast 2:36.44 1:49.51 2:28.62 2:41.14 3:04.60 2:08.28 2:47.39 -
20 Madison McCormick SR Naples 2:42.47 3:21.47 2:57.10 2:03.48 3:05.22 1:53.73 2:05.11 -
27 Logan Straface SR Naples 2:50.98 2:09.95 3:06.37 2:25.34 2:37.31 2:15.08 3:14.92 -
Girls' 800 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME SC
7 Sophie Lemus FR Lakewood Ranch 2:29.32 2:17.38 1:50.50 2
10 Ava Wyant FR Master's Academy (Oviedo) 2:30.69 1:45.49 2:09.60 -
11 Morgan Vickaryous SR Naples 2:32.27 2:29.23 3:08.82 -
12 Sammya Brown JR Miami Norland 2:33.97 2:13.96 1:50.86 -
13 Morgan Delaney SR Gulf Coast 2:34.10 2:58.76 2:46.43 -
17 Vanessa Galiano JR East Lake 2:37.00 2:21.30 2:55.84 -
18 Esa Lerario FR Riverview (Sarasota) 2:37.55 2:35.98 1:58.17 -
19 Kiley McKernan SO Naples 2:39.34 2:44.12 1:51.54 -
22 Olivia Fontaine SO Riverview (Sarasota) 2:43.48 3:16.18 3:17.81 -
24 Adriana Guerra SO Braden River 2:44.04 3:33.26 2:32.56 -
25 Hanna Martin FR Charlotte 2:44.08 3:10.34 2:40.80 -
Girls' 800 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME SC
21 Chloe Jones SO Hillsborough 2:43.39 2:07.45 -
23 BRIANNA COOK SR Hillsborough 2:43.98 3:11.86 -
26 Kenzaria McCare SO Miami Norland 2:47.56 2:09.03 -
28 Ashlee Lenz JR Riverview (Sarasota) 2:51.04 3:03.02 -
29 Kate Kochis SO Cardinal Mooney 2:51.83 2:53.55 -
30 Katelyn Stevens FR Naples 2:55.64 2:11.73 -
31 Mikaela Barton SO Braden River 2:56.85 3:12.77 -
32 Ambrea Hobbs SO Charlotte 3:04.02 3:51.87 -
33 Gabrielle Lavine SR Gibbs 3:20.78 4:21.02 -
34 Kathryn Kearns JR Charlotte 3:20.84 3:02.77 -