March 6, 2021
|
Community School (Naples) - Naples, FL
ICON KEY: FHSAA 1A FHSAA 3A FHSAA 4A

Boys' 1600 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME SC
1 Charles Meagher SO Canterbury (FM) 3:43.04 4:51.66 4:45.94 10
2 Hayden Tank SO Southwest Florida Christian 3:53.72 4:05.40 4:52.14 8
3 AJ Duda SO Southwest Florida Christian 5:40.46 3:51.87 4:53.50 6
4 Jack Gifford 8 Southwest Florida Christian 5:25.89 4:06.62 4:53.59 5
5 Hunter Beam JR First Baptist (Naples) 4:18.44 6:20.23 4:57.05 4
6 Charles Jaikaran JR Gulf Coast 6:08.46 5:50.63 4:57.14 3
7 Jacob Tomas SR Canterbury (FM) 4:10.51 5:39.97 4:58.22 2
8 Jose Sanchez-Sanchez SR Lely 4:11.01 4:40.89 4:58.82 1
9 Leo Borjorn FR Donahue Academy 5:29.75 4:23.80 4:59.77 -
10 Aarnav Sheth FR Gulf Coast 5:15.54 4:48.49 5:00.51 -
11 Winston Fairchild JR Donahue Academy 4:34.92 4:28.87 5:02.10 -
12 Joey Pope FR Gulf Coast 6:34.19 4:51.10 5:03.22 -
13 Jeremy Summers SR Canterbury (FM) 6:12.73 5:11.12 5:08.04 -
14 Alexander King JR St. John Neumann 5:53.59 6:43.21 5:10.16 -
15 Calvin O'Dell JR First Baptist (Naples) 5:10.82 3:59.34 5:10.82 -
16 Antonio Zavala JR Lely 6:25.44 6:41.24 5:15.93 -
17 Kelby Piper JR Evangelical Christian 5:19.28 5:00.31 5:16.11 -
18 Aidan Luzarraga SR Donahue Academy 6:27.55 5:52.61 5:17.66 -
19 Nash Walker SR First Baptist (Naples) 5:40.88 5:44.07 5:18.58 -
20 Esteban Pinilla SO St. John Neumann 4:32.81 3:57.09 5:24.77 -
21 Allan Aparicio SO Lely 5:21.83 6:13.85 5:25.08 -
22 Ethan Gable JR Community School (Naples) 5:01.35 6:04.27 5:31.15 -
23 Wyatt Gibbs SO Community School (Naples) 5:06.09 5:09.46 5:36.36 -
24 Richie Donley SO Seacrest Country Day 4:06.08 7:18.22 5:37.09 -
25 Omar Galarza   Frostproof 6:46.86 7:03.96 5:41.90 -
26 AJ Hobbs FR Community School (Naples) 5:49.19 6:30.68 5:45.73 -
27 Juan Sanchez   Frostproof 5:14.59 5:46.76 5:57.48 -
28 Benjamin Lysiak SO St. John Neumann 6:49.34 4:34.11 6:05.48 -
29 Gabriel Tschida FR Marco Island Academy 7:45.32 5:45.11 6:27.76 -
30 Zeke Morris SR Marco Island Academy 5:52.62 4:57.15 6:36.20 -
Boys' 1600 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME SC
8 Jose Sanchez-Sanchez SR Lely 4:58.82 3:47.11 3:56.07 3:47.11 1
13 Jeremy Summers SR Canterbury (FM) 5:08.04 5:14.20 6:15.81 3:47.95 -
14 Alexander King JR St. John Neumann 5:10.16 4:17.44 6:15.30 4:11.23 -
16 Antonio Zavala JR Lely 5:15.93 6:00.16 6:28.60 6:50.71 -
20 Esteban Pinilla SO St. John Neumann 5:24.77 5:37.76 4:06.83 5:21.53 -
21 Allan Aparicio SO Lely 5:25.08 5:08.83 5:34.84 6:39.85 -
22 Ethan Gable JR Community School (Naples) 5:31.15 6:40.70 4:18.30 5:27.84 -
23 Wyatt Gibbs SO Community School (Naples) 5:36.36 6:20.09 5:12.82 4:59.36 -
24 Richie Donley SO Seacrest Country Day 5:37.09 4:43.16 7:04.74 5:23.61 -
25 Omar Galarza   Frostproof 5:41.90 7:10.80 4:54.04 6:12.68 -
26 AJ Hobbs FR Community School (Naples) 5:45.73 6:23.76 6:47.97 5:00.79 -
27 Juan Sanchez   Frostproof 5:57.48 7:12.55 4:10.24 5:57.48 -
28 Benjamin Lysiak SO St. John Neumann 6:05.48 6:49.34 7:44.16 4:41.42 -
29 Gabriel Tschida FR Marco Island Academy 6:27.76 5:14.09 8:12.46 6:43.27 -
30 Zeke Morris SR Marco Island Academy 6:36.20 6:12.43 6:59.98 8:23.18 -
Boys' 1600 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME SC
1 Charles Meagher SO Canterbury (FM) 4:45.94 5:40.27 10
2 Hayden Tank SO Southwest Florida Christian 4:52.14 5:15.52 8
3 AJ Duda SO Southwest Florida Christian 4:53.50 4:27.09 6
4 Jack Gifford 8 Southwest Florida Christian 4:53.59 6:18.74 5
5 Hunter Beam JR First Baptist (Naples) 4:57.05 5:32.70 4
6 Charles Jaikaran JR Gulf Coast 4:57.14 3:54.74 3
7 Jacob Tomas SR Canterbury (FM) 4:58.22 6:03.83 2
9 Leo Borjorn FR Donahue Academy 4:59.77 3:59.82 -
10 Aarnav Sheth FR Gulf Coast 5:00.51 4:21.45 -
11 Winston Fairchild JR Donahue Academy 5:02.10 6:23.67 -
12 Joey Pope FR Gulf Coast 5:03.22 6:09.93 -
15 Calvin O'Dell JR First Baptist (Naples) 5:10.82 6:03.66 -
17 Kelby Piper JR Evangelical Christian 5:16.11 4:38.18 -
18 Aidan Luzarraga SR Donahue Academy 5:17.66 6:49.79 -
19 Nash Walker SR First Baptist (Naples) 5:18.58 5:28.14 -