January 22-23, 2021
|
Indiana Wesleyan-Indoor Sports Complex - Marion, IN
|
200m (Flat)
|
Timing: www.crossroadstiming.com

Men's 600 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME
1 Charlie Young   Indiana Wesleyan 1:42.24 1:08.44 1:22.45 1:22.45 1:25.75
2 Alex Vandor JR-3 Indiana Tech 1:03.05 1:46.18 1:24.61 1:22.95 1:27.10
3 Isaac Beatty   Grace 1:08.60 1:26.16 1:02.74 1:23.65 1:44.57
4 Jamir Ferguson   Indiana Tech 59.56 1:27.24 1:25.56 1:23.88 1:38.98
5 Maurice Macklin Jr.   Grace 1:22.70 1:46.57 1:04.79 1:25.25 1:15.88
6 Josh Taylor   Goshen 1:15.20 1:30.58 1:12.64 1:25.45 1:40.84
7 Luke Smith   Grace 1:08.17 1:32.33 1:47.87 1:26.29 1:11.62
8 Mason Blizzard Junior Shawnee State 1:42.95 1:35.85 1:35.85 1:28.75 1:38.52
9 Noah Kanniard Junior Shawnee State 1:48.21 1:31.98 1:46.40 1:30.17 1:26.57
10 Caleb Dickhof   Mount Vernon Nazarene 1:26.63 1:26.63 1:08.40 1:31.19 1:34.84
11 Aiden Judd Junior Shawnee State 1:55.28 1:05.88 1:53.45 1:31.49 1:37.90
12 Kye Barrett   Grace 1:27.06 1:04.83 1:52.06 1:32.61 1:09.46
13 Tyson Agnew Senior St. Francis (Ind.) 1:05.86 1:14.20 1:37.39 1:32.75 1:35.54
14 Samuel Swanger SO-2 Mount Vernon Nazarene 1:55.80 1:36.03 1:48.27 1:34.14 1:58.62
15 Alex Wiedenhoeft Senior St. Francis (Ind.) 1:45.99 1:16.39 1:14.48 1:35.48 1:07.79
16 Hashem Ammari   Goshen 1:50.15 1:11.40 1:37.91 1:41.99 1:15.48
17 Tyler Schwartz   Bethel (Ind.) 1:11.51 1:48.28 2:01.56 1:42.15 1:44.20
  Max Whittredge   Spring Arbor DNS DNS DNS DNS DNS
  Thryceton Deckard Senior Shawnee State DNS DNS DNS DNS DNS
  Dillan Cerny   Indiana Tech DNS DNS DNS DNS DNS
Men's 600 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME
1 Charlie Young   Indiana Wesleyan 1:38.94 1:06.79 1:22.45 1:34.00 1:12.56
2 Alex Vandor JR-3 Indiana Tech 1:32.08 1:25.44 1:22.95 1:44.52 1:16.32
3 Isaac Beatty   Grace 1:47.91 1:15.29 1:23.65 1:42.06 1:37.87
4 Jamir Ferguson   Indiana Tech 1:22.21 59.56 1:23.88 1:46.53 1:35.63
  Dillan Cerny   Indiana Tech DNS DNS DNS DNS DNS
Men's 600 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME
5 Maurice Macklin Jr.   Grace 1:25.25
6 Josh Taylor   Goshen 1:25.45
7 Luke Smith   Grace 1:26.29
  Thryceton Deckard Senior Shawnee State DNS
  Max Whittredge   Spring Arbor DNS
Men's 600 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME
8 Mason Blizzard Junior Shawnee State 1:28.75 1:26.09 1:14.55 1:34.08 1:24.32 1:38.52
12 Kye Barrett   Grace 1:32.61 1:43.73 1:56.69 1:52.06 1:59.47 1:10.39
13 Tyson Agnew Senior St. Francis (Ind.) 1:32.75 1:45.74 1:28.12 1:52.23 1:05.86 1:22.55
15 Alex Wiedenhoeft Senior St. Francis (Ind.) 1:35.48 1:52.67 1:54.58 1:13.52 1:12.57 1:45.03
17 Tyler Schwartz   Bethel (Ind.) 1:42.15 1:39.09 2:09.73 1:46.24 1:17.64 1:48.28
Men's 600 Meters Section 4
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME
9 Noah Kanniard Junior Shawnee State 1:39.19 1:43.70 1:30.17 1:15.75 1:22.96
10 Caleb Dickhof   Mount Vernon Nazarene 1:41.22 1:36.67 1:31.19 1:38.49 1:49.43
11 Aiden Judd Junior Shawnee State 1:47.96 1:27.83 1:31.49 1:34.24 1:23.26
14 Samuel Swanger SO-2 Mount Vernon Nazarene 1:32.26 2:00.50 1:34.14 1:13.43 1:12.49
16 Hashem Ammari   Goshen 1:59.33 1:33.83 1:41.99 2:00.35 2:10.55