January 22-23, 2021
|
Indiana Wesleyan-Indoor Sports Complex - Marion, IN
|
200m (Flat)
|
Timing: www.crossroadstiming.com
ICON KEY: HCAC NCCAA

Women's 800 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME
1 Alex Ebetino Senior St. Francis (Ind.) 1:51.02 2:32.83 2:19.86 2:24.18
2 Heather Plastow   Grace 2:35.56 2:47.19 2:41.38 2:25.38
3 Abbey Brennan   Taylor 3:00.77 3:05.14 3:08.06 2:25.78
4 Jill VanDyk   Indiana Wesleyan 2:26.02 2:23.10 1:59.74 2:26.02
5 Makenzie Adams   Grace 2:40.86 3:07.92 2:04.78 2:30.33
6 Aliya Stevens   Indiana Wesleyan 3:04.41 1:48.21 2:50.69 2:32.40
7 Julia Davis   Indiana Wesleyan 2:55.63 1:48.44 3:15.49 2:32.72
8 Jasmine Harper   Spring Arbor 2:34.00 1:49.34 2:52.48 2:34.00
9 Kaylin Shackelford   Mount Vernon Nazarene 3:24.42 1:51.64 3:13.41 2:37.24
10 Elizabeth Moore Senior Grace 2:28.16 2:31.31 2:45.49 2:37.61
11 Kaylee Rondeau   Cornerstone 2:08.57 3:22.50 2:11.79 2:40.71
12 Victoria VanderVeen   Cornerstone 2:18.58 3:24.65 2:45.98 2:41.14
13 Naomi Ross Richer Sophomore Goshen 2:43.75 3:04.82 3:11.31 2:42.12
14 Diamond Taher   Bethel (Ind.) 2:09.16 2:40.22 2:35.32 2:43.49
15 Celeste Arroyo   Goshen 2:29.69 3:04.23 2:47.78 2:44.49
16 Audrey Conrad   Cornerstone 3:01.49 2:43.34 2:36.74 2:44.99
17 Yadira Sanchez   Goshen 2:58.41 3:24.84 3:08.32 2:45.19
18 Alyssa Dingus   Shawnee State 2:05.90 2:24.12 2:58.91 2:45.65
19 Ellie Wagoner   Grace 3:09.75 2:29.45 2:34.49 2:47.92
20 Hannah Richer   Huntington 2:36.20 2:06.70 2:01.49 2:53.55
21 Aubrey Knop   Transylvania 2:26.99 3:35.23 2:28.74 2:54.98
22 Maddie Bell   Transylvania 3:29.34 2:08.42 2:22.49 2:55.91
23 Lauren McGarvey   Transylvania 3:32.34 2:54.56 2:36.56 2:59.95
24 Kadie Spoor   Goshen 3:48.95 2:53.69 2:43.82 3:17.37
25 Adriana Wagner   Spring Arbor 2:23.64 4:14.91 4:14.91 3:22.31
  Elizabeth Bennett   Cornerstone NT NT NT NT
  Brooke Studnicki   Taylor DNS DNS DNS DNS
  Olivia Messer Senior Shawnee State DNS DNS DNS DNS
  Morgan Farr   Indiana Wesleyan DNS DNS DNS DNS
Women's 800 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME
1 Alex Ebetino Senior St. Francis (Ind.) 3:04.55 2:05.44 2:05.44 2:24.18 1:55.35 2:50.14
2 Heather Plastow   Grace 2:37.01 2:31.20 2:31.20 2:25.38 2:55.91 1:53.40
3 Abbey Brennan   Taylor 2:54.94 2:34.53 2:30.16 2:25.78 2:54.94 1:56.63
4 Jill VanDyk   Indiana Wesleyan 1:45.14 2:36.25 2:56.69 2:26.02 3:03.99 2:52.31
9 Kaylin Shackelford   Mount Vernon Nazarene 2:19.95 2:04.22 2:08.94 2:37.24 3:08.69 2:32.53
  Brooke Studnicki   Taylor DNS DNS DNS DNS DNS DNS
Women's 800 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME
5 Makenzie Adams   Grace 2:30.33
6 Aliya Stevens   Indiana Wesleyan 2:32.40
7 Julia Davis   Indiana Wesleyan 2:32.72
8 Jasmine Harper   Spring Arbor 2:34.00
10 Elizabeth Moore Senior Grace 2:37.61
  Morgan Farr   Indiana Wesleyan DNS
Women's 800 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME
13 Naomi Ross Richer Sophomore Goshen 2:11.32 2:25.91 2:37.26 2:16.18 2:59.96 2:42.12
14 Diamond Taher   Bethel (Ind.) 2:23.88 3:21.10 2:53.30 3:09.65 2:48.40 2:43.49
15 Celeste Arroyo   Goshen 2:00.08 2:39.56 2:46.14 3:33.84 2:08.31 2:44.49
17 Yadira Sanchez   Goshen 2:45.19 2:55.11 2:41.89 2:48.50 2:03.90 2:45.19
18 Alyssa Dingus   Shawnee State 2:10.87 3:07.19 2:39.03 3:25.41 1:59.27 2:45.65
20 Hannah Richer   Huntington 3:26.53 2:10.17 2:15.37 3:14.38 3:16.12 2:53.55
Women's 800 Meters Section 4
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME
16 Audrey Conrad   Cornerstone 2:44.99 2:56.54 2:44.99 2:18.60
21 Aubrey Knop   Transylvania 2:54.98 2:39.24 2:39.24 3:14.23
22 Maddie Bell   Transylvania 2:55.91 3:24.06 3:20.54 2:10.18
24 Kadie Spoor   Goshen 3:17.37 2:37.90 3:25.27 4:04.74
25 Adriana Wagner   Spring Arbor 3:22.31 3:06.13 4:14.91 3:22.31
  Elizabeth Bennett   Cornerstone NT NT NT NT
Women's 800 Meters Section 5
PL NAME YEAR TEAM TIME
11 Kaylee Rondeau   Cornerstone 2:40.71
12 Victoria VanderVeen   Cornerstone 2:41.14
19 Ellie Wagoner   Grace 2:47.92
23 Lauren McGarvey   Transylvania 2:59.95
  Olivia Messer Senior Shawnee State DNS