February 5- 6, 2021
|
Columbia Int'l (I) - Columbia, SC
|
400m (Flat)

Women's 600 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME
1 Hannah Segrave   Unattached 1:29.93
2 Brianna Quartararo SO-2 Anderson (S.C.) 1:38.31
3 Sarah Welch JR-3 Bryan 1:40.29
4 Esther Boram SO-2 Union (Ky.) 1:41.60
5 Kiyah Pittmon FR-1 Brenau 1:42.96
6 Kiley Wood SO-2 Milligan 1:43.21
7 Gracie Allen FR-1 Milligan 1:43.77
8 Valentina Kenyeres SR-4 Milligan 1:44.65
9 Joeli Hayden FR-1 Anderson (S.C.) 1:46.86
10 Valetta Burgess SR-4 Columbia Int'l 1:47.50
11 Megan Christian FR-1 Milligan 1:48.78
12 Esther Ekundayo SO-2 Columbia (S.C.) 1:49.70
13 Grace Wright SO-2 Columbia (S.C.) 1:50.20
14 Rosemary Reed FR-1 Columbia Int'l 1:50.67
15 Kerri Brown FR-1 Columbia (S.C.) 1:50.85
16 Savannah Fruth FR-1 Bryan 1:53.84
17 Abbie Sims SO-2 Bryan 1:54.84
18 Ariana Pratt SO-2 Columbia (S.C.) 1:56.22
19 Keren Kapwadi SO-2 Brenau 1:56.32
20 Jasmin Larsen FR-1 Reinhardt 1:58.02
21 Gabrielle Huggins SO-2 Columbia (S.C.) 1:58.29
22 Anaia Singleton JR-3 Union (Ky.) 2:03.36
23 Jayda Burkett SO-2 Brenau 2:04.43
24 Sara Ledford SR-4 Union (Ky.) 2:05.00
25 Madison Taylor FR-1 Union (Ky.) 2:08.47
26 Sarah Kinzalow FR-1 Bryan 2:08.75
27 Morgan Blakely FR-1 Union (Ky.) 2:12.74
  Rebecca Glover SO-2 Milligan DNS
Women's 600 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME
1 Hannah Segrave   Unattached 1:29.93
2 Brianna Quartararo SO-2 Anderson (S.C.) 1:38.31
3 Sarah Welch JR-3 Bryan 1:40.29
4 Esther Boram SO-2 Union (Ky.) 1:41.60
5 Kiyah Pittmon FR-1 Brenau 1:42.96
7 Gracie Allen FR-1 Milligan 1:43.77
8 Valentina Kenyeres SR-4 Milligan 1:44.65
23 Jayda Burkett SO-2 Brenau 2:04.43
Women's 600 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME
6 Kiley Wood SO-2 Milligan 1:43.21
9 Joeli Hayden FR-1 Anderson (S.C.) 1:46.86
10 Valetta Burgess SR-4 Columbia Int'l 1:47.50
11 Megan Christian FR-1 Milligan 1:48.78
12 Esther Ekundayo SO-2 Columbia (S.C.) 1:49.70
14 Rosemary Reed FR-1 Columbia Int'l 1:50.67
19 Keren Kapwadi SO-2 Brenau 1:56.32
  Rebecca Glover SO-2 Milligan DNS
Women's 600 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME
13 Grace Wright SO-2 Columbia (S.C.) 1:50.20
16 Savannah Fruth FR-1 Bryan 1:53.84
17 Abbie Sims SO-2 Bryan 1:54.84
18 Ariana Pratt SO-2 Columbia (S.C.) 1:56.22
20 Jasmin Larsen FR-1 Reinhardt 1:58.02
21 Gabrielle Huggins SO-2 Columbia (S.C.) 1:58.29
22 Anaia Singleton JR-3 Union (Ky.) 2:03.36
26 Sarah Kinzalow FR-1 Bryan 2:08.75
Women's 600 Meters Section 4
PL NAME YEAR TEAM TIME
15 Kerri Brown FR-1 Columbia (S.C.) 1:50.85
24 Sara Ledford SR-4 Union (Ky.) 2:05.00
25 Madison Taylor FR-1 Union (Ky.) 2:08.47
27 Morgan Blakely FR-1 Union (Ky.) 2:12.74