February 26, 2021
|
Bishop Verot - Ft. Myers, FL
|
Timing: Elite Timing
ICON KEY: FHSAA 1A FHSAA 2A FHSAA 3A FHSAA 4A

Boys' 1600 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME SC
1 Liam Holston SR Fort Myers 4:33.38 3:52.38 3:38.71 10
2 Paul Kolsun SR Fort Myers 4:40.48 5:33.78 5:39.38 8
3 William Montanye FR Gulf Coast 4:41.90 5:15.73 4:58.82 6
4 Quin Roberts SO Fort Myers 4:42.49 3:20.57 5:55.94 5
5 Ethan Tank SR Southwest Florida Christian 4:43.02 4:45.85 5:31.14 4
6 Charles Meagher SO Canterbury (FM) 4:44.26 5:18.38 5:24.06 3
7 Nathaniel Goetz JR Sarasota 4:44.50 3:47.60 5:10.11 2
8 Devin Williams JR Gulf Coast 4:46.10 4:46.10 5:06.13 1
9 Robert Stiff SR Sarasota 4:47.88 4:36.37 5:33.94 -
10 Christopher Svitek SR Gulf Coast 4:50.55 4:44.74 4:36.03 -
11 Evan Cardec SR Gulf Coast 4:50.59 5:16.75 3:23.42 -
12 Zachary Jones SR Sarasota 4:52.78 6:20.62 4:20.58 -
13 Brayan Beltran-Reyes Senior LaBelle 4:56.61 5:20.34 4:15.09 -
14 Mathew Weiler JR Fort Myers 4:58.36 5:40.13 5:04.33 -
15 Antonio Portes   Bishop Verot 4:58.70 3:35.07 4:22.86 -
16 Alec Miller SO Sarasota 4:59.97 6:26.97 5:38.97 -
17 Jack Gifford 8 Southwest Florida Christian 5:00.20 4:03.17 5:45.23 -
18 William Canales SO Cape Coral 5:04.13 5:04.13 5:10.22 -
19 Ryan Mitchinson FR Cape Coral 5:04.56 5:47.20 4:09.74 -
20 Grayson Tubbs SO Bishop Verot 5:05.84 3:46.33 5:39.49 -
21 Jacob Tomas SR Canterbury (FM) 5:09.69 4:04.66 5:06.60 -
22 John Mertz Senior Bishop Verot 5:12.44 5:34.31 6:33.68 -
23 Hunter Beam JR First Baptist (Naples) 5:12.69 5:40.84 5:18.95 -
24 Calvin O'Dell JR First Baptist (Naples) 5:14.05 4:01.82 5:17.19 -
25 Oscar Olguin JR Riverdale 5:14.18 4:45.91 5:33.03 -
26 Jake Jacoby FR Cape Coral 5:16.62 4:03.80 4:13.30 -
27 Maxwell Burks SO Bonita Springs 5:17.26 5:33.13 6:27.06 -
28 Jesus Silva SR LaBelle 5:22.57 6:33.54 5:48.38 -
29 Blake Wolters FR Southwest Florida Christian 5:26.28 4:04.71 3:51.66 -
30 Christamas Wood JR Hardee 5:28.45 6:37.43 4:45.76 -
31 Austin Shute SR Canterbury (FM) 5:29.25 4:13.53 5:58.89 -
32 Leonard Frame FR Hardee 5:30.18 4:53.86 5:49.99 -
33 Nash Walker SR First Baptist (Naples) 5:34.64 6:08.11 5:31.30 -
34 Martin Campusano SO Cape Coral 5:37.45 6:21.32 5:00.33 -
35 Tyler Ahlborn FR Southwest Florida Christian 5:45.87 4:29.78 7:05.42 -
36 Sam Sheek FR First Baptist (Naples) 5:47.26 4:44.76 4:30.87 -
37 Alex Sanchez JR Bonita Springs 5:47.42 4:20.57 4:03.20 -
38 Kai West FR Canterbury (FM) 6:07.55 4:28.32 5:08.75 -
  Carlos Paz-Reyes SR Riverdale DNS DNS DNS   
  Ivan Sanchez FR Bonita Springs DNS DNS DNS   
  Cael Horton FR Bishop Verot DNS DNS DNS   
Boys' 1600 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME SC
1 Liam Holston SR Fort Myers 3:55.11 4:33.38 5:49.93 5:00.72 4:49.79 10
2 Paul Kolsun SR Fort Myers 5:11.34 4:40.48 4:06.83 3:33.17 3:50.00 8
3 William Montanye FR Gulf Coast 5:21.37 4:41.90 5:24.19 5:38.28 3:39.89 6
4 Quin Roberts SO Fort Myers 5:19.22 4:42.49 3:31.87 4:45.32 6:01.59 5
5 Ethan Tank SR Southwest Florida Christian 5:48.12 4:43.02 3:49.25 5:05.67 5:22.65 4
6 Charles Meagher SO Canterbury (FM) 3:41.73 4:44.26 4:55.63 5:01.32 5:24.06 3
7 Nathaniel Goetz JR Sarasota 5:24.33 4:44.50 3:44.76 4:18.90 3:53.29 2
8 Devin Williams JR Gulf Coast 6:06.21 4:46.10 4:08.91 6:09.07 6:00.49 1
9 Robert Stiff SR Sarasota 5:59.85 4:47.88 3:56.07 4:30.61 3:35.91 -
10 Christopher Svitek SR Gulf Coast 3:46.63 4:50.55 6:09.00 5:42.85 4:24.40 -
11 Evan Cardec SR Gulf Coast 5:34.18 4:50.59 5:02.22 5:51.62 5:02.22 -
13 Brayan Beltran-Reyes Senior LaBelle 5:26.28 4:56.61 5:14.41 5:29.24 4:29.92 -
15 Antonio Portes   Bishop Verot 6:13.38 4:58.70 6:13.38 6:19.35 3:47.02 -
20 Grayson Tubbs SO Bishop Verot 5:15.02 5:05.84 3:37.15 5:51.72 3:46.33 -
Boys' 1600 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME SC
12 Zachary Jones SR Sarasota 4:52.78 4:35.22 4:52.78 6:17.69 -
14 Mathew Weiler JR Fort Myers 5:46.10 4:58.36 4:58.36 6:04.00 -
16 Alec Miller SO Sarasota 6:14.97 5:14.97 4:59.97 4:35.98 -
17 Jack Gifford 8 Southwest Florida Christian 5:45.23 5:57.24 5:00.20 4:03.17 -
18 William Canales SO Cape Coral 5:55.84 4:42.84 5:04.13 5:31.51 -
19 Ryan Mitchinson FR Cape Coral 3:33.20 4:12.79 5:04.56 5:22.84 -
22 John Mertz Senior Bishop Verot 4:22.45 6:05.56 5:12.44 6:18.06 -
23 Hunter Beam JR First Baptist (Naples) 3:48.27 5:40.84 5:12.69 6:37.12 -
24 Calvin O'Dell JR First Baptist (Naples) 4:01.82 6:04.30 5:14.05 6:29.43 -
25 Oscar Olguin JR Riverdale 3:52.50 6:32.73 5:14.18 4:42.77 -
26 Jake Jacoby FR Cape Coral 6:32.61 6:16.78 5:16.62 4:10.13 -
28 Jesus Silva SR LaBelle 5:38.70 6:59.35 5:22.57 5:58.06 -
33 Nash Walker SR First Baptist (Naples) 4:57.83 6:04.76 5:34.64 6:11.45 -
37 Alex Sanchez JR Bonita Springs 6:01.32 5:50.90 5:47.42 5:16.16 -
Boys' 1600 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
21 Jacob Tomas SR Canterbury (FM) 5:09.69 -
27 Maxwell Burks SO Bonita Springs 5:17.26 -
29 Blake Wolters FR Southwest Florida Christian 5:26.28 -
30 Christamas Wood JR Hardee 5:28.45 -
31 Austin Shute SR Canterbury (FM) 5:29.25 -
32 Leonard Frame FR Hardee 5:30.18 -
34 Martin Campusano SO Cape Coral 5:37.45 -
35 Tyler Ahlborn FR Southwest Florida Christian 5:45.87 -
36 Sam Sheek FR First Baptist (Naples) 5:47.26 -
38 Kai West FR Canterbury (FM) 6:07.55 -
  Ivan Sanchez FR Bonita Springs DNS   
  Carlos Paz-Reyes SR Riverdale DNS   
  Cael Horton FR Bishop Verot DNS