February 26, 2021
|
Flagler Palm Coast - Bunnell, FL
ICON KEY: FHSAA 1A FHSAA 2A FHSAA 3A FHSAA 4A

Girls' 1600 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME SC
1 Olivia Niewald SO Spruce Creek 5:23.61 4:51.25 10
2 Rachel Wheatley SR Spruce Creek 5:26.20 4:47.06 8
3 Allison Drummond SR Buchholz 5:27.52 3:52.54 6
4 Reilly Barber JR St. Augustine 5:28.03 4:12.59 5
5 Emma Millson SR Fleming Island 5:29.87 5:33.17 4
6 Mei Chiang JR Fleming Island 5:30.53 5:33.84 3
7 Jada Williams JR Flagler Palm Coast 5:38.92 4:10.80 2
8 Payton Megge SR Spruce Creek 5:38.99 7:17.30 1
9 Allie Knotts FR Fleming Island 5:41.38 5:27.73 -
10 Riley Carter SR New Smyrna Beach 5:41.56 5:31.32 -
11 Bella Cobb FR Spruce Creek 5:47.22 4:55.14 -
12 Katherine Mueller SO Nease 5:49.13 6:06.59 -
13 Madison Patchan FR Nease 5:49.43 5:56.42 -
14 Ayanna Fulton SR Flagler Palm Coast 5:50.02 5:11.52 -
15 Mya Stam SR St. Augustine 5:56.07 5:02.66 -
16 Elizabeth Loosli JR Buchholz 5:56.92 6:25.48 -
17 Catalina Romero FR St. Francis 6:00.84 5:06.72 -
18 Rachel Laux SR Buchholz 6:00.89 6:44.20 -
19 Karah McElhone SR St. Augustine 6:02.25 7:43.68 -
20 Kayleigh Johnson SO Flagler Palm Coast 6:03.67 5:49.13 -
21 Genesis Epstein SO Flagler Palm Coast 6:04.15 6:00.51 -
22 Averi Merkle JR New Smyrna Beach 6:06.24 5:55.26 -
23 Millie Adin JR St. Francis 6:06.72 4:35.04 -
24 Olivia Litwiniec FR University (OC) 6:19.51 6:23.31 -
25 Hailey Theodore FR University (OC) 6:19.68 5:49.31 -
26 Maggie Whisler FR Buchholz 6:19.96 7:05.56 -
27 Rebekah Shores SO New Smyrna Beach 6:22.27 4:35.24 -
28 Lauren Quinn FR Fernandina Beach 6:23.57 4:36.17 -
29 Julia Slayne SO Father Lopez 6:27.34 7:09.95 -
30 Briana Seiple SO DeLand 6:31.71 6:12.13 -
31 Carmella Carlisi FR Flagler Palm Coast 6:34.75 8:13.44 -
32 Nina Rodriquez FR Matanzas 6:42.71 6:26.61 -
33 Karli Walker JR DeLand 6:43.60 6:51.68 -
34 Emma Bowman JR Forest 6:44.48 8:17.51 -
35 Erin Yunick FR Father Lopez 6:47.62 6:27.24 -
36 Riley Cheronis SO St. Francis 6:49.75 7:34.83 -
37 Jazmine Vargas SO University (OC) 6:50.55 7:23.40 -
38 Emma Noell FR Deltona 6:53.08 5:55.25 -
39 Madi Mandell SO DeLand 6:56.63 7:13.30 -
40 Kira Casane SO St. Joseph 6:59.48 5:35.59 -
41 Anna Wilson FR Forest 7:07.31 5:11.94 -
42 Tatiana Riveria 8 Jefferson County 7:07.38 5:54.73 -
43 Audrey Overton FR Matanzas 7:08.19 4:59.74 -
44 Allison Peck SO Father Lopez 7:27.01 6:55.72 -
45 Izabella Connelley FR Forest 7:31.02 6:41.41 -
46 Riley Sauter JR New Smyrna Beach 8:14.17 10:22.66 -
  Paige Flannery FR Matanzas DNF DNF -
Girls' 1600 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
18 Rachel Laux SR Buchholz 4:34.28 6:55.03 4:48.72 5:17.59 6:18.94 6:00.89 4:48.72 -
21 Genesis Epstein SO Flagler Palm Coast 5:49.59 7:49.76 5:53.23 7:46.12 4:51.32 6:04.15 6:26.00 -
24 Olivia Litwiniec FR University (OC) 7:46.80 7:12.65 7:08.85 5:22.59 5:15.00 6:19.51 4:52.23 -
25 Hailey Theodore FR University (OC) 6:38.67 4:40.97 4:29.58 5:30.33 4:52.36 6:19.68 4:33.37 -
26 Maggie Whisler FR Buchholz 7:35.96 7:43.56 5:15.37 7:32.16 5:30.57 6:19.96 6:16.16 -
27 Rebekah Shores SO New Smyrna Beach 5:02.00 6:56.68 5:21.11 8:16.95 7:31.08 6:22.27 6:26.10 -
28 Lauren Quinn FR Fernandina Beach 5:45.22 5:03.02 8:14.81 4:36.17 7:32.62 6:23.57 7:24.95 -
29 Julia Slayne SO Father Lopez 5:56.36 5:44.74 6:46.71 5:06.00 6:42.84 6:27.34 7:17.70 -
30 Briana Seiple SO DeLand 5:40.79 4:53.79 7:22.64 6:12.13 6:59.13 6:31.71 8:21.39 -
31 Carmella Carlisi FR Flagler Palm Coast 5:39.49 8:25.28 7:06.33 6:18.96 5:07.91 6:34.75 5:07.91 -
32 Nina Rodriquez FR Matanzas 7:06.88 7:35.07 6:46.74 7:10.90 5:30.23 6:42.71 5:46.33 -
33 Karli Walker JR DeLand 7:36.07 7:07.82 6:51.68 8:16.43 7:48.18 6:43.60 6:23.42 -
34 Emma Bowman JR Forest 7:20.89 7:28.98 8:05.38 7:16.84 8:17.51 6:44.48 6:44.48 -
35 Erin Yunick FR Father Lopez 8:09.15 7:03.93 6:59.85 5:22.02 5:46.48 6:47.62 6:51.70 -
36 Riley Cheronis SO St. Francis 8:48.58 8:03.51 7:06.14 8:11.70 4:55.02 6:49.75 5:40.10 -
37 Jazmine Vargas SO University (OC) 8:12.66 5:48.97 4:47.39 7:39.82 8:49.61 6:50.55 5:40.76 -
38 Emma Noell FR Deltona 6:24.17 8:03.31 5:59.38 5:46.99 7:13.74 6:53.08 6:11.78 -
39 Madi Mandell SO DeLand 6:56.63 8:49.12 5:54.14 7:46.63 5:41.64 6:56.63 7:34.13 -
40 Kira Casane SO St. Joseph 8:35.96 9:05.33 8:06.60 7:20.46 4:53.64 6:59.48 8:19.19 -
41 Anna Wilson FR Forest 6:16.04 8:32.78 6:28.86 6:11.76 4:59.12 7:07.31 8:32.78 -
42 Tatiana Riveria 8 Jefferson County 5:46.18 5:29.09 6:46.01 6:58.84 6:50.29 7:07.38 9:07.05 -
43 Audrey Overton FR Matanzas 7:42.45 8:55.24 5:16.86 6:38.22 8:59.52 7:08.19 7:12.48 -
44 Allison Peck SO Father Lopez 6:11.02 9:14.30 7:49.36 6:06.55 6:19.96 7:27.01 9:05.36 -
45 Izabella Connelley FR Forest 7:08.47 8:29.66 5:38.27 5:42.78 9:32.80 7:31.02 7:03.96 -
46 Riley Sauter JR New Smyrna Beach 8:48.77 10:27.60 6:25.46 10:22.66 10:37.48 8:14.17 9:57.95 -
  Paige Flannery FR Matanzas DNF DNF DNF DNF DNF DNF DNF -
Girls' 1600 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME SC
1 Olivia Niewald SO Spruce Creek 5:36.56 5:23.61 4:41.54 6:25.10 10
2 Rachel Wheatley SR Spruce Creek 6:41.23 5:26.20 7:04.06 3:58.13 8
3 Allison Drummond SR Buchholz 6:36.30 5:27.52 6:49.40 6:36.30 6
4 Reilly Barber JR St. Augustine 4:58.51 5:28.03 6:43.48 4:58.51 5
5 Emma Millson SR Fleming Island 5:46.37 5:29.87 4:40.39 6:16.06 4
6 Mei Chiang JR Fleming Island 6:23.42 5:30.53 6:20.11 7:06.39 3
7 Jada Williams JR Flagler Palm Coast 4:04.03 5:38.92 4:00.64 6:06.04 2
8 Payton Megge SR Spruce Creek 3:57.30 5:38.99 5:05.10 7:20.69 1
9 Allie Knotts FR Fleming Island 7:03.32 5:41.38 5:48.21 7:03.32 -
10 Riley Carter SR New Smyrna Beach 4:36.67 5:41.56 5:10.82 5:07.41 -
11 Bella Cobb FR Spruce Creek 4:13.47 5:47.22 5:09.03 7:24.45 -
12 Katherine Mueller SO Nease 6:13.57 5:49.13 4:07.89 5:49.13 -
13 Madison Patchan FR Nease 7:13.30 5:49.43 6:31.37 5:28.47 -
14 Ayanna Fulton SR Flagler Palm Coast 6:25.03 5:50.02 4:43.52 5:32.52 -
15 Mya Stam SR St. Augustine 4:37.74 5:56.07 5:41.83 5:16.91 -
16 Elizabeth Loosli JR Buchholz 6:18.34 5:56.92 6:00.49 5:49.79 -
17 Catalina Romero FR St. Francis 6:40.54 6:00.84 6:33.32 7:13.01 -
19 Karah McElhone SR St. Augustine 5:15.16 6:02.25 5:36.90 4:38.94 -
20 Kayleigh Johnson SO Flagler Palm Coast 6:54.59 6:03.67 4:32.76 5:30.94 -
22 Averi Merkle JR New Smyrna Beach 5:29.62 6:06.24 5:22.30 6:53.86 -
23 Millie Adin JR St. Francis 5:33.72 6:06.72 5:41.05 4:38.71 -