March 6, 2021
|
Lake Mary - Lake Mary, FL
|
Timing: Elite Timing
ICON KEY: FHSAA 3A FHSAA 4A

Girls' 200 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME SC WIND
1 Jenyia Burton SR Jones 24.30 10 1.6
2 Raegen Varvarigos FR Hagerty 26.02 8 0.9
3 Destiny Caldwell SO Ocoee 26.08 6 0.9
4 Rylee Huet SR Winter Springs 26.13 5 1.6
5 Jaylin Washington SO Seminole (Sanford) 26.61 4 0.9
6 Jiya Hastings SR DeLand 26.70 3 1.6
7 Tyla Jenkins SO Lake Wales 26.70 2 1.6
8 Alexis Powell FR Timber Creek 26.81 1 0.7
9 Molly McGrath JR Hagerty 27.06 - 0.7
10 Madison Gordon SR Lyman 27.18 - 0.7
11 Areeyanna Bonds FR Lake Wales 27.29 - 0.9
12 Yunaby Clarke SR Timber Creek 27.61 - 0.9
13 Shelby Fertic FR Harmony 28.00 - 0.7
14 Karis Reese SO Lake Mary 28.47 - 0.9
15 Jessica Apakama SR DeLand 28.55 - 0.7
16 Adriana Scheuer SO Harmony 28.80 - -0.4
17 Lajada Williams FR Jones 28.81 - 1.6
18 Bristol Smith FR Lake Mary 28.96 - -0.4
19 Julianna Rivera JR Seminole (Sanford) 29.13 - -0.4
20 Shaliyah Chisolm JR West Port 29.21 - 0.7
21 Kiley Stahlman JR University (OC) 29.56 - 0.7
22 victoria Iyamu SO West Port 29.79 - -0.4
23 Juelz Williamson FR DeLand 30.24 - -0.4
24 Nellysa Gaspar JR Lake Mary 30.33 - 0.7
25 Amarja Eccles JR Lake Brantley 30.38 - -1.0
26 Merwin Guillen FR West Port 30.67 - -0.4
27 Brooke Rodda JR Timber Creek 30.68 - -1.0
28 Candace Reed SR Colonial 30.88 - -0.4
29 Sariah Ready SO Lyman 31.02 - -0.4
30 Ziyah Stanley FR Lake Brantley 31.28 - -0.4
31 Shelby Witschey SR University (OC) 31.30 - -1.0
32 Tamara Rodriguez FR Colonial 31.48 - -1.0
33 Tamya Grissett JR Lake Brantley 33.52 - -1.0
34 Kayla Torres JR University (OC) 34.19 - -1.0
35 Cortes Aaliah FR Lyman 34.46 - -1.0
  Miracle Johnson JR Ocoee DNS    -
  Jayla Greene JR Lake Wales DNS    -
  Ariana Brito FR Colonial DNS    -
  Ranecia Brown SR Jones DNS    -
  Oludoyin Soremi SO Seminole (Sanford) DNS    -
  Grace Miller FR Geneva School DNS    -
  Amira Ali SR Hagerty DNS    -
Girls' 200 Meters Section 1
W: 1.6
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME SC
1 Jenyia Burton SR Jones 31.59 17.26 20.90 25.28 24.30 10
4 Rylee Huet SR Winter Springs 28.49 20.39 22.74 33.97 26.13 5
6 Jiya Hastings SR DeLand 21.90 27.24 27.77 22.43 26.70 3
7 Tyla Jenkins SO Lake Wales 30.98 25.90 20.03 28.57 26.70 2
17 Lajada Williams FR Jones 20.46 31.70 30.25 28.53 28.81 -
  Miracle Johnson JR Ocoee DNS DNS DNS DNS DNS   
  Oludoyin Soremi SO Seminole (Sanford) DNS DNS DNS DNS DNS   
  Ranecia Brown SR Jones DNS DNS DNS DNS DNS   
Girls' 200 Meters Section 2
W: 0.9
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
2 Raegen Varvarigos FR Hagerty 26.02 8
3 Destiny Caldwell SO Ocoee 26.08 6
5 Jaylin Washington SO Seminole (Sanford) 26.61 4
11 Areeyanna Bonds FR Lake Wales 27.29 -
12 Yunaby Clarke SR Timber Creek 27.61 -
14 Karis Reese SO Lake Mary 28.47 -
  Amira Ali SR Hagerty DNS   
  Jayla Greene JR Lake Wales DNS   
Girls' 200 Meters Section 3
W: 0.7
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME SC
8 Alexis Powell FR Timber Creek 34.59 24.94 20.92 32.71 26.81 1
9 Molly McGrath JR Hagerty 29.77 18.95 31.39 19.76 27.06 -
10 Madison Gordon SR Lyman 23.65 32.35 23.11 26.37 27.18 -
13 Shelby Fertic FR Harmony 36.40 26.60 32.76 34.72 28.00 -
15 Jessica Apakama SR DeLand 30.27 24.56 27.41 36.55 28.55 -
20 Shaliyah Chisolm JR West Port 33.01 26.29 25.12 26.00 29.21 -
21 Kiley Stahlman JR University (OC) 32.82 36.07 23.36 35.18 29.56 -
24 Nellysa Gaspar JR Lake Mary 29.42 25.48 29.73 27.30 30.33 -
Girls' 200 Meters Section 4
W: -0.4
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME SC
16 Adriana Scheuer SO Harmony 28.80 31.11 25.06 27.36 -
19 Julianna Rivera JR Seminole (Sanford) 29.13 22.14 23.89 21.85 -
22 victoria Iyamu SO West Port 29.79 25.62 30.39 35.16 -
23 Juelz Williamson FR DeLand 30.24 36.59 25.71 30.85 -
26 Merwin Guillen FR West Port 30.67 32.82 29.75 36.50 -
28 Candace Reed SR Colonial 30.88 26.87 28.41 21.93 -
29 Sariah Ready SO Lyman 31.02 32.58 36.92 29.47 -
  Ariana Brito FR Colonial DNS DNS DNS DNS   
Girls' 200 Meters Section 5
W: -1.0
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME SC
25 Amarja Eccles JR Lake Brantley 27.95 30.38 -
27 Brooke Rodda JR Timber Creek 35.90 30.68 -
31 Shelby Witschey SR University (OC) 22.54 31.30 -
32 Tamara Rodriguez FR Colonial 32.74 31.48 -
33 Tamya Grissett JR Lake Brantley 36.88 33.52 -
34 Kayla Torres JR University (OC) 29.07 34.19 -
35 Cortes Aaliah FR Lyman 24.82 34.46 -
Girls' 200 Meters Section 6
W: -0.4
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
18 Bristol Smith FR Lake Mary 28.96 -
30 Ziyah Stanley FR Lake Brantley 31.28 -
  Grace Miller FR Geneva School DNS