March 12, 2021
|
North Port - North Port, FL
ICON KEY: FHSAA 1A FHSAA 3A FHSAA 4A

Boys' 3200 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
1 Jacob Braun SO East Lake 9:48.83 9:48.83 8:20.51 10:35.94 9:48.83 11:28.94 10
2 Zachary Rathburn SR North Port 12:46.12 6:55.73 11:05.16 11:58.61 9:53.89 8:36.69 8
3 Ogler Bartolon SR Dunbar 11:13.18 10:55.31 7:56.59 10:13.61 9:55.73 12:24.67 6
4 Hayden Tank SO Southwest Florida Christian 8:06.20 10:50.29 7:05.42 11:57.14 10:07.74 10:56.36 5
5 Ryan Livingston JR Dunbar 10:02.24 12:03.90 7:42.33 10:56.99 10:08.32 10:08.32 4
6 Collin Butzow JR Palmetto 13:11.56 7:12.32 10:51.52 11:34.14 10:08.89 10:51.52 3
7 Devin Williams JR Gulf Coast 9:20.88 11:47.20 9:57.46 12:54.26 10:09.65 7:55.53 2
8 Evan Cardec SR Gulf Coast 11:34.45 12:42.05 13:12.77 11:34.45 10:14.55 11:34.45 1
9 Christopher Svitek SR Gulf Coast 10:26.87 9:37.70 8:17.81 10:45.30 10:14.57 8:17.81 -
10 Daniel Ocampo JR Dunbar 10:11.30 13:16.54 11:37.75 7:30.76 10:17.47 12:27.14 -
11 Brendan Roper SO Riverview (Sarasota) 13:11.14 12:02.61 8:12.13 8:24.59 10:22.94 10:22.94 -
12 Evan Crane SO North Port 8:07.55 11:36.50 11:30.17 13:36.81 10:33.18 8:51.88 -
13 Miguel Sanchez SR Palmetto 7:29.73 13:29.50 7:29.73 9:25.37 10:42.46 11:01.74 -
14 AJ Duda SO Southwest Florida Christian 13:43.30 12:58.28 13:49.73 10:56.07 10:43.20 13:49.73 -
15 Kauhner Mault JR Port Charlotte 13:38.94 11:47.57 8:57.23 11:14.81 10:55.15 7:38.61 -
16 Jacob Tomas SR Canterbury (FM) 10:23.55 10:03.44 10:43.66 9:23.21 11:10.48 10:10.14 -
17 Brendan Flavin SO Port Charlotte 9:24.37 14:13.28 12:52.65 7:57.03 11:11.87 12:19.06 -
18 Declan Fiorucci FR Out-of-Door 8:07.36 11:12.70 12:48.79 8:27.95 11:26.42 9:02.28 -
19 Collin Dillingham 8 Out-of-Door 9:52.03 9:38.10 8:14.52 12:11.33 11:36.50 9:52.03 -
20 Timothy Bellaire JR Lakewood Ranch 15:01.28 13:51.41 9:32.91 15:01.28 11:38.66 14:40.32 -
21 Jesse Roberts 7 Out-of-Door 8:55.40 12:05.61 11:30.38 10:12.89 11:44.47 12:26.74 -
22 Noah Bach SO Riverview (Sarasota) 12:36.54 9:58.03 12:07.72 8:24.36 12:00.51 8:53.18 -
23 Angel Aviles JR Hardee 12:01.39 10:05.97 10:56.47 9:51.54 12:01.39 14:47.31 -
24 Tyler Ahlborn FR Southwest Florida Christian 9:34.85 9:49.40 14:47.74 10:40.34 12:07.65 13:27.70 -
25 Omar El Mahdi SO Lakewood Ranch 13:40.47 10:44.66 9:31.40 11:50.59 12:12.56 12:49.19 -
26 Christian Poulin JR Palmetto 12:46.88 14:30.11 13:23.75 10:12.03 12:17.38 9:27.79 -
27 Landon Chumbley SO Port Charlotte 12:50.20 13:15.32 13:06.94 15:12.52 13:57.17 14:30.66 -
Boys' 3200 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME SC
13 Miguel Sanchez SR Palmetto 7:36.15 10:42.46 9:31.79 9:57.49 -
18 Declan Fiorucci FR Out-of-Door 9:36.60 11:26.42 11:40.15 9:09.14 -
19 Collin Dillingham 8 Out-of-Door 11:36.50 11:36.50 8:56.31 13:48.84 -
20 Timothy Bellaire JR Lakewood Ranch 8:23.04 11:38.66 11:38.66 12:41.54 -
21 Jesse Roberts 7 Out-of-Door 13:01.97 11:44.47 14:33.55 8:34.27 -
22 Noah Bach SO Riverview (Sarasota) 15:36.67 12:00.51 14:24.62 13:41.39 -
24 Tyler Ahlborn FR Southwest Florida Christian 15:16.84 12:07.65 12:00.38 13:13.14 -
25 Omar El Mahdi SO Lakewood Ranch 12:05.24 12:12.56 9:46.05 10:00.70 -
26 Christian Poulin JR Palmetto 13:16.37 12:17.38 13:45.87 12:24.76 -
27 Landon Chumbley SO Port Charlotte 12:58.57 13:57.17 10:11.14 13:48.80 -
Boys' 3200 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
1 Jacob Braun SO East Lake 9:48.83 9:25.28 10:41.83 12:45.48 12:16.04 9:42.95 10
2 Zachary Rathburn SR North Port 9:53.89 8:18.87 8:30.75 11:52.67 12:10.49 11:52.67 8
3 Ogler Bartolon SR Dunbar 9:55.73 7:08.93 9:43.82 10:19.56 12:48.50 12:00.84 6
4 Hayden Tank SO Southwest Florida Christian 10:07.74 12:03.21 7:29.73 13:03.99 12:33.60 8:36.58 5
5 Ryan Livingston JR Dunbar 10:08.32 7:42.33 11:15.24 9:50.07 9:31.82 13:04.74 4
6 Collin Butzow JR Palmetto 10:08.89 7:36.67 10:51.52 10:08.89 10:14.98 7:42.76 3
7 Devin Williams JR Gulf Coast 10:09.65 7:31.14 13:12.55 7:06.76 10:58.43 10:21.85 2
8 Evan Cardec SR Gulf Coast 10:14.55 10:20.70 10:14.55 9:31.54 9:00.81 8:30.08 1
9 Christopher Svitek SR Gulf Coast 10:14.57 9:49.99 12:17.49 11:16.03 9:19.26 9:00.83 -
10 Daniel Ocampo JR Dunbar 10:17.47 11:06.87 8:38.68 8:13.98 7:30.76 10:42.17 -
11 Brendan Roper SO Riverview (Sarasota) 10:22.94 12:52.45 8:37.04 8:12.13 12:52.45 11:06.55 -
12 Evan Crane SO North Port 10:33.18 11:04.84 10:39.52 9:04.54 8:13.88 9:04.54 -
14 AJ Duda SO Southwest Florida Christian 10:43.20 13:24.00 11:53.96 10:30.34 9:19.59 12:32.55 -
15 Kauhner Mault JR Port Charlotte 10:55.15 10:02.74 7:38.61 9:16.88 10:35.50 7:58.26 -
16 Jacob Tomas SR Canterbury (FM) 11:10.48 8:56.39 8:22.86 9:56.73 8:36.27 9:29.91 -
17 Brendan Flavin SO Port Charlotte 11:11.87 8:10.47 8:03.75 10:04.69 11:58.90 10:58.44 -
23 Angel Aviles JR Hardee 12:01.39 8:53.83 10:56.47 12:15.82 12:30.25 11:10.90 -