March 12, 2021
|
North Port - North Port, FL
ICON KEY: FHSAA 1A FHSAA 2A FHSAA 3A FHSAA 4A

Girls' 1600 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME SC
1 Jessica Edwards SR Canterbury (FM) 4:36.53 4:03.11 6:22.89 5:03.88 5:09.96 10
2 Grace Marston JR Lakewood Ranch 3:45.87 3:45.87 5:57.11 5:05.22 4:53.02 8
3 Marissa Kempf SR Sarasota 6:10.06 3:51.29 3:38.95 5:08.38 4:00.54 6
4 Aurora Melzer JR Lakewood Ranch 4:02.32 3:46.59 4:58.97 5:14.70 3:43.44 5
5 Alexia Tine 8 Bell Creek 4:42.51 5:48.20 4:22.80 5:28.49 6:14.48 4
6 Hailey Marston JR Lakewood Ranch 6:22.95 5:26.34 6:09.63 5:33.00 6:09.63 3
7 Nicole Zani JR Gulf Coast 6:43.64 5:01.88 5:18.84 5:39.19 6:36.86 2
8 Jenna Rosado SO Oasis 5:20.06 5:26.87 5:50.71 5:40.49 4:01.75 1
9 Katelyn Ziarnicki JR Lemon Bay 4:24.78 7:06.39 5:33.55 5:43.86 4:04.14 -
10 Katrina Machado FR Port Charlotte 5:41.80 5:14.18 6:02.52 5:45.25 5:55.61 -
11 Janel Mitchell JR Sarasota 6:41.53 6:48.45 7:23.06 5:46.14 7:19.60 -
12 Reagan Chambless 8 Bell Creek 5:56.75 4:39.80 4:04.83 5:49.75 7:17.19 -
13 Vanessa Galiano JR East Lake 5:32.78 5:25.77 4:19.22 5:50.29 7:17.87 -
14 Audrey Tucker SO Riverview (Sarasota) 4:09.12 7:22.10 7:15.08 5:50.87 5:36.84 -
15 Olivia Orobello SO Bell Creek 5:23.43 4:48.28 7:29.99 5:51.55 6:09.13 -
16 Tessa Mahurin SR Manatee 5:34.03 5:02.39 4:44.81 5:51.61 5:58.65 -
17 Kerri Matson SO Lemon Bay 4:15.91 5:02.12 4:30.13 5:55.43 5:02.12 -
18 Ella Flynn FR Southwest Florida Christian 6:32.43 6:11.02 5:49.62 5:56.75 5:03.24 -
19 Tori Belcher SO Sarasota 4:36.96 6:57.23 5:05.73 5:59.68 5:59.68 -
20 Jaclynn Mars SO Oasis 6:15.18 4:19.74 5:31.89 6:00.75 4:59.43 -
21 Jennifer Swenson SO Parrish 6:01.06 6:44.39 6:58.83 6:01.06 5:50.23 -
22 Charlotte Carley SO Lemon Bay 7:04.62 5:26.63 5:44.78 6:02.92 7:40.91 -
23 Mia Abatecola JR Canterbury (FM) 7:19.55 7:46.30 7:31.01 6:22.21 7:27.19 -
24 Marlee Evans FR East Lake 8:14.05 7:05.11 6:30.64 6:22.98 5:25.54 -
25 Kaila Smith SO North Port 7:24.35 7:05.20 6:46.05 6:23.06 6:19.23 -
26 Mila Snyder SO North Port 7:15.88 7:35.17 5:35.59 6:25.73 7:58.31 -
27 Rylee Volk SO Venice 8:09.91 7:00.47 8:02.19 6:25.75 5:27.89 -
28 Hailee Boyce FR Port Charlotte 4:36.53 5:11.59 7:12.33 6:29.48 4:32.64 -
29 Sadie Scardino FR Gulf Coast 4:36.78 7:32.21 7:20.51 6:29.83 7:40.00 -
30 Caroline Creevy SR Riverview (Sarasota) 7:58.76 4:58.24 4:42.55 6:32.42 8:22.30 -
31 Maeve Studdiford SR Out-of-Door 7:52.14 5:17.40 6:20.88 6:36.75 6:32.79 -
32 Macy Kermode 6 Bradenton Christian 6:57.28 5:02.04 7:48.95 6:37.41 6:57.28 -
33 Sara Dotson 6 Southwest Florida Christian 7:27.86 5:19.90 5:15.90 6:39.87 8:23.84 -
34 Julia Dillingham 6 Out-of-Door 6:08.32 6:24.33 6:08.32 6:40.34 5:12.27 -
35 Caitlin Abrams 7 Out-of-Door 6:20.96 5:20.17 6:29.06 6:45.27 6:53.38 -
36 Allison Zeledon SO Booker 6:39.34 6:22.52 8:24.42 7:00.35 5:02.66 -
37 Beatriz De Melo JR North Port 5:04.18 5:51.30 8:08.39 7:08.41 8:16.96 -
38 Emma Bell SO Parrish 5:12.40 7:31.24 6:47.85 7:13.88 9:15.37 -
39 Sophia Dow SR Southwest Florida Christian 9:30.33 5:18.32 7:04.43 7:22.11 6:15.80 -
40 Katherine Woodrow-Frister JR Oasis 6:23.77 6:10.23 6:41.83 7:31.49 7:04.40 -
41 Annie Rinsema 8 Bradenton Christian 5:41.34 9:11.75 6:00.04 7:47.58 8:57.72 -
Girls' 1600 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME SC
32 Macy Kermode 6 Bradenton Christian 6:37.41 7:09.21 5:45.75 -
33 Sara Dotson 6 Southwest Florida Christian 6:39.87 5:35.89 7:07.86 -
34 Julia Dillingham 6 Out-of-Door 6:40.34 8:40.45 8:12.42 -
35 Caitlin Abrams 7 Out-of-Door 6:45.27 6:57.43 6:45.27 -
36 Allison Zeledon SO Booker 7:00.35 6:43.54 8:07.61 -
37 Beatriz De Melo JR North Port 7:08.41 6:55.56 8:21.24 -
40 Katherine Woodrow-Frister JR Oasis 7:31.49 6:55.37 7:08.92 -
41 Annie Rinsema 8 Bradenton Christian 7:47.58 10:07.86 6:23.42 -
Girls' 1600 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME SC
11 Janel Mitchell JR Sarasota 5:46.14 4:36.92 -
17 Kerri Matson SO Lemon Bay 5:55.43 5:30.55 -
18 Ella Flynn FR Southwest Florida Christian 5:56.75 7:29.51 -
20 Jaclynn Mars SO Oasis 6:00.75 5:49.93 -
23 Mia Abatecola JR Canterbury (FM) 6:22.21 6:10.75 -
24 Marlee Evans FR East Lake 6:22.98 7:58.73 -
25 Kaila Smith SO North Port 6:23.06 6:03.91 -
26 Mila Snyder SO North Port 6:25.73 5:35.59 -
27 Rylee Volk SO Venice 6:25.75 6:29.61 -
28 Hailee Boyce FR Port Charlotte 6:29.48 5:15.48 -
29 Sadie Scardino FR Gulf Coast 6:29.83 6:45.43 -
30 Caroline Creevy SR Riverview (Sarasota) 6:32.42 6:28.50 -
31 Maeve Studdiford SR Out-of-Door 6:36.75 6:16.92 -
38 Emma Bell SO Parrish 7:13.88 8:27.64 -
39 Sophia Dow SR Southwest Florida Christian 7:22.11 5:18.32 -
Girls' 1600 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Jessica Edwards SR Canterbury (FM) 5:03.88 10
2 Grace Marston JR Lakewood Ranch 5:05.22 8
3 Marissa Kempf SR Sarasota 5:08.38 6
4 Aurora Melzer JR Lakewood Ranch 5:14.70 5
5 Alexia Tine 8 Bell Creek 5:28.49 4
6 Hailey Marston JR Lakewood Ranch 5:33.00 3
7 Nicole Zani JR Gulf Coast 5:39.19 2
8 Jenna Rosado SO Oasis 5:40.49 1
9 Katelyn Ziarnicki JR Lemon Bay 5:43.86 -
10 Katrina Machado FR Port Charlotte 5:45.25 -
12 Reagan Chambless 8 Bell Creek 5:49.75 -
13 Vanessa Galiano JR East Lake 5:50.29 -
14 Audrey Tucker SO Riverview (Sarasota) 5:50.87 -
15 Olivia Orobello SO Bell Creek 5:51.55 -
16 Tessa Mahurin SR Manatee 5:51.61 -
19 Tori Belcher SO Sarasota 5:59.68 -
21 Jennifer Swenson SO Parrish 6:01.06 -
22 Charlotte Carley SO Lemon Bay 6:02.92 -