January 16, 2021
|
Frostproof HS (I) - Frostproof, FL
|
400m (Flat)
|
Timing: Elite Timing

Men's Mile

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Michael Toppi Junior UNAT-East Florida 4:33.71 10
2 Robbie Naberhaus Junior UNAT-East Florida 4:40.54 8
3 Aeden Rendek Sophomore UNAT-East Florida 4:42.78 6
4 Dylan Bailey Sophomore Unattached 4:44.50   
5 Sam Williams SO-2 USC-Beaufort 4:45.20 5
6 Cameron Raney Sophomore UNAT-East Florida 4:46.24 4
7 Jordan Foreman Senior Unattached 4:54.17   
8 Mohammed Tamari Junior Unattached 4:54.43   
9 Jonathan Dinkins FR-1 Southeastern U. 4:54.97 3
10 Joel Zaila SR-4 Warner 5:00.94 2
11 Luke Kathman JR-3 Southeastern U. 5:01.62 1
12 Dylan Haas   Fast Lane Track Club 5:05.61 -
13 Andrew Villicana FR-1 Webber 5:06.68 -
14 Jordan Gonzalez SR-4 Southeastern U. 5:07.09 -
15 Francisco Parra Junior Unattached 5:11.61   
16 Jay King FR-1 USC-Beaufort 5:14.03 -
17 Jarod Poe FR-1 Keiser 5:18.06 -
18 Leonidha Budo Senior Unattached 5:22.86   
19 Cameron Gonzalez Sophomore Unattached 5:28.77   
20 Billy Adams JR-3 Southeastern U. 5:31.50 -
21 Christian Timana SR-4 Southeastern U. 5:31.62 -
22 Isaiah Boyd SR-4 Keiser 5:36.37 -
23 David Milburn SO-2 Southeastern U. 5:36.45 -
24 Colby Fernandez FR-1 Southeastern U. 5:36.65 -
25 Christopher Pinedo JR-3 Southeastern U. 5:37.83 -
26 Michael Holden SO-2 Southeastern U. 5:38.00 -
27 Grant Gorc JR-3 Southeastern U. 5:41.42 -
28 Caleb Willis SO-2 Southeastern U. 7:42.76 -
  Tyler Sutherland Senior Unattached 4:56.48   
  Tyler Sutherland Senior Unattached DNF   
  Kevin Bond FR-1 Webber DNS   
  Branndon Linares FR-1 Webber DNS   
Men's Mile Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME SC
1 Michael Toppi Junior UNAT-East Florida 5:28.46 5:31.19 4:28.24 4:33.71 10
2 Robbie Naberhaus Junior UNAT-East Florida 5:33.85 4:26.52 4:34.93 4:40.54 8
3 Aeden Rendek Sophomore UNAT-East Florida 5:30.86 3:57.54 5:30.86 4:42.78 6
4 Dylan Bailey Sophomore Unattached 5:10.11 5:24.33 5:47.09 4:44.50   
5 Sam Williams SO-2 USC-Beaufort 5:36.54 4:39.50 5:30.84 4:45.20 5
6 Cameron Raney Sophomore UNAT-East Florida 6:09.25 4:03.31 4:49.11 4:46.24 4
7 Jordan Foreman Senior Unattached 5:32.42 5:58.89 4:01.22 4:54.17   
8 Mohammed Tamari Junior Unattached 5:12.10 6:10.99 6:13.93 4:54.43   
9 Jonathan Dinkins FR-1 Southeastern U. 6:23.47 3:41.23 4:46.12 4:54.97 3
10 Joel Zaila SR-4 Warner 5:40.07 5:03.95 4:36.87 5:00.94 2
11 Luke Kathman JR-3 Southeastern U. 5:07.66 4:40.51 4:37.49 5:01.62 1
14 Jordan Gonzalez SR-4 Southeastern U. 6:05.44 5:43.94 4:36.39 5:07.09 -
25 Christopher Pinedo JR-3 Southeastern U. 5:07.43 6:42.02 7:19.18 5:37.83 -
26 Michael Holden SO-2 Southeastern U. 3:56.60 5:00.82 5:51.52 5:38.00 -
  Tyler Sutherland Senior Unattached 5:37.99 5:52.82 6:04.67 4:56.48   
  Kevin Bond FR-1 Webber DNS DNS DNS DNS   
Men's Mile Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME SC
12 Dylan Haas   Fast Lane Track Club 5:05.61 3:49.21 -
13 Andrew Villicana FR-1 Webber 5:06.68 4:14.55 -
15 Francisco Parra Junior Unattached 5:11.61 3:41.25   
16 Jay King FR-1 USC-Beaufort 5:14.03 5:48.58 -
17 Jarod Poe FR-1 Keiser 5:18.06 6:02.59 -
18 Leonidha Budo Senior Unattached 5:22.86 5:48.69   
19 Cameron Gonzalez Sophomore Unattached 5:28.77 5:38.64   
20 Billy Adams JR-3 Southeastern U. 5:31.50 5:21.56 -
21 Christian Timana SR-4 Southeastern U. 5:31.62 4:31.93 -
22 Isaiah Boyd SR-4 Keiser 5:36.37 6:57.10 -
23 David Milburn SO-2 Southeastern U. 5:36.45 5:09.54 -
24 Colby Fernandez FR-1 Southeastern U. 5:36.65 6:50.72 -
27 Grant Gorc JR-3 Southeastern U. 5:41.42 4:36.55 -
28 Caleb Willis SO-2 Southeastern U. 7:42.76 7:33.51 -
  Tyler Sutherland Senior Unattached DNF DNF   
  Branndon Linares FR-1 Webber DNS DNS