February 10, 2022
|
JDL Fast Track - Winston-Salem, NC
|
200m (Flat)
ICON KEY: NCAA DII Prov NAIA A NAIA B Conference Carolinas

Men's 3000 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME
1 Sam Sharnas JR-3 Citadel 8:32.69 7:05.54 8:48.07 8:42.95
2 Travis Prejean   Unattached 8:46.84 7:27.82 10:11.14 10:53.29
3 Corentin Serbource JR-3 Erskine 9:01.10 10:00.63 11:43.43 8:17.82
4 Max Geckler FR-1 Lees-McRae 9:03.08 10:51.70 9:13.95 6:47.31
5 Konner Palacios SR-4 Southern Wesleyan 9:05.44 10:59.99 11:38.17 9:05.44
6 Ian Kelbert FR-1 Lees-McRae 9:05.66 9:54.77 10:32.97 9:54.77
7 Alex Wulfhorst SO-2 Citadel 9:08.36 7:57.08 8:57.40 11:19.97
8 Caleb Potter SO-2 Montreat 9:10.29 10:49.35 10:54.85 8:48.28
9 Thomas Macagg FR-1 Southern Wesleyan 9:13.50 8:45.83 7:39.41 11:26.34
10 Nick Berrios SO-2 Belmont Abbey 9:13.57 10:47.68 7:17.32 8:40.36
11 Zachary Knott FR-1 Belmont Abbey 9:16.05 8:09.33 9:04.93 9:32.74
12 Robert Perrecone SO-2 Citadel 9:20.54 12:08.71 8:18.88 11:29.47
13 Dominic Coffman FR-1 Belmont Abbey 9:21.17 10:56.57 7:34.55 10:17.29
14 Ben Casteel FR-1 Belmont Abbey 9:21.25 11:52.79 8:25.13 6:44.10
15 Ashton Drake SR-4 N.C. Central 9:28.83 9:00.39 9:51.59 9:40.21
16 Joshua Meadows JR-3 Erskine 9:46.22 8:12.43 7:19.67 8:30.02
17 Landon Cromer FR-1 Lees-McRae 9:47.93 12:44.31 10:52.61 7:03.31
18 Eric Dailey FR-1 Citadel 9:54.73 7:14.16 10:36.37 12:41.26
19 Cameron Adair JR-3 Lees-McRae 9:56.72 11:14.30 10:26.56 9:56.72
20 Reilly Gobin JR-3 Erskine 10:00.57 11:24.65 8:36.49 10:18.59
Men's 3000 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME
1 Sam Sharnas JR-3 Citadel 9:03.46 8:12.19 8:32.69 9:34.22 10:40.87
2 Travis Prejean   Unattached 10:37.48 8:04.70 8:46.84 8:36.31 6:08.79
3 Corentin Serbource JR-3 Erskine 11:27.20 10:43.91 9:01.10 11:43.43 11:21.79
4 Max Geckler FR-1 Lees-McRae 6:36.45 9:03.08 9:03.08 7:41.62 7:30.76
5 Konner Palacios SR-4 Southern Wesleyan 6:49.08 6:21.81 9:05.44 7:16.36 9:05.44
7 Alex Wulfhorst SO-2 Citadel 11:03.52 11:47.39 9:08.36 10:52.55 10:19.65
8 Caleb Potter SO-2 Montreat 6:41.72 8:59.29 9:10.29 6:41.72 11:38.87
10 Nick Berrios SO-2 Belmont Abbey 6:44.11 6:44.11 9:13.57 10:03.40 10:36.61
11 Zachary Knott FR-1 Belmont Abbey 10:33.90 11:35.07 9:16.05 11:35.07 11:46.19
12 Robert Perrecone SO-2 Citadel 9:20.54 8:24.49 9:20.54 8:24.49 7:45.25
15 Ashton Drake SR-4 N.C. Central 10:08.65 7:12.31 9:28.83 10:31.41 9:28.83
18 Eric Dailey FR-1 Citadel 8:49.31 9:36.89 9:54.73 11:53.68 12:05.57
Men's 3000 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME
6 Ian Kelbert FR-1 Lees-McRae 9:05.66 6:49.25
9 Thomas Macagg FR-1 Southern Wesleyan 9:13.50 8:29.22
13 Dominic Coffman FR-1 Belmont Abbey 9:21.17 11:13.41
14 Ben Casteel FR-1 Belmont Abbey 9:21.25 9:10.03
16 Joshua Meadows JR-3 Erskine 9:46.22 8:18.29
17 Landon Cromer FR-1 Lees-McRae 9:47.93 7:15.07
19 Cameron Adair JR-3 Lees-McRae 9:56.72 7:33.51
20 Reilly Gobin JR-3 Erskine 10:00.57 12:00.69