November 21, 2020
|
Columbia Int'l (I) - Columbia, SC
|
400m (Flat)

Women's 200 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME SC
1 Aiyanna Stiverne Senior Unattached 22.19 28.94 21.70 24.84 24.11   
2 Kaniya Johnson Junior Fast Forward Track Club 31.38 30.88 18.18 30.88 24.90 10
3 Jaqual Bush FR-1 Southeastern U. 18.20 29.06 26.03 24.52 25.27 8
4 Oluwafikayomi Lawrence SO-2 Southeastern U. 21.05 25.72 33.78 24.43 25.98 6
5 Anetra Graham   Lane 4 Track Club 21.62 30.47 25.52 28.65 26.04 5
6 Shaniya Berry FR-1 Southeastern U. 26.40 27.96 22.21 19.08 26.13 4
7 Oriana Hernandez FR-1 USC-Beaufort 33.23 26.90 27.69 18.46 26.37 3
8 Dana Burt SO-2 Tennessee Wesleyan 22.81 26.79 25.73 33.95 26.52 2
9 Anysia Romain Senior Unattached 24.16 31.59 33.98 22.83 26.54   
10 Haley Neill JR-3 Tennessee Wesleyan 30.34 27.94 22.89 21.03 26.61 1
11 Lydia Laws Senior Unattached 19.55 25.18 21.96 21.70 26.78   
12 Kayla Lett   Lane 4 Track Club 29.67 18.88 31.83 35.07 26.97 -
13 Trinyty Gregory   Lane 4 Track Club 25.37 34.55 29.15 29.42 26.99 -
14 Rikki Carver   Lane 4 Track Club 31.09 24.06 30.55 25.95 27.03 -
15 Briana Ramos SO-2 Southeastern U. 34.38 33.30 34.65 29.78 27.07 -
16 Hailey Holcomb JR-3 Erskine 22.97 33.63 33.09 27.89 27.34 -
17 Chaggie Bassar FR-1 Tennessee Wesleyan 34.76 32.03 31.21 34.49 27.37 -
18 Jada Ray   Lane 4 Track Club 25.23 20.57 28.80 33.18 27.42 -
19 Kiley Wood SO-2 Milligan 25.84 32.72 27.77 32.44 27.49 -
20 Kianna Ryan SO-2 Columbia (S.C.) 29.43 25.58 24.48 22.55 27.50 -
21 Nia Perryman SO-2 Montreat 29.57 28.74 31.23 29.29 27.63 -
22 Antaja Whitehead FR-1 Erskine 28.95 35.90 21.15 27.28 27.83 -
23 Megan Christian FR-1 Milligan 33.80 27.65 33.24 31.01 27.93 -
24 Jazmine Patterson Junior Unattached 36.16 33.64 31.96 22.99 28.03   
25 Morgan Strickland JR-3 Southeastern U. 25.81 22.44 28.05 27.49 28.05 -
26 Rekia Polk SO-2 Columbia (S.C.) 24.09 30.33 29.76 28.34 28.34 -
27 Crystal Jones JR-3 Columbia Int'l 34.66 35.80 30.40 23.30 28.41 -
28 Algeria Scott SO-2 USC-Beaufort 33.77 25.98 29.15 24.54 28.86 -
29 Arion Louallen SO-2 Columbia (S.C.) 27.75 21.10 27.17 26.01 28.90 -
30 Amber Gray SO-2 Erskine 37.60 20.83 29.21 37.60 28.92 -
31 Faith Robinette JR-3 Tennessee Wesleyan 23.45 31.84 37.05 20.55 28.94 -
32 Azaria Green   Unattached 34.10 36.14 30.31 35.55 29.14 -
33 Bryanna Thompson   Fast Forward Track Club 30.53 23.48 27.01 23.19 29.35 -
34 Michelle Tierney JR-3 Southeastern U. 32.90 37.89 26.14 34.66 29.37 -
35 Paris Coleman   Lane 4 Track Club 24.51 26.88 38.10 27.17 29.53 -
36 Lauren Garrison JR-3 Tennessee Wesleyan 33.87 30.61 32.09 25.55 29.71 -
37 Olivia Growe SO-2 Anderson (S.C.) 33.51 26.93 27.83 32.32 29.92 -
38 Lydia Johnson SO-2 Anderson (S.C.) 39.74 35.70 37.25 24.53 31.04 -
39 Mariya Martino SO-2 USC-Beaufort 35.19 30.67 39.39 36.80 32.28 -
  Kaniya Johnson   Fast Forward Track Club DNS DNS DNS DNS DNS   
  Zoe Dales   Bryan DNS DNS DNS DNS DNS   
  Brianna Rodriguez Sophomore Unattached DNS DNS DNS DNS DNS   
  Tresta Miller 8 QuickFire DNS DNS DNS DNS DNS   
  Shia-La Chaplin Senior Fast Forward Track Club DNS DNS DNS DNS DNS   
  Perrin Odem Senior Unattached DNS DNS DNS DNS DNS   
  Tehraja Owens JR-3 Columbia (S.C.) DNS DNS DNS DNS DNS   
  Kamarie Goodman FR-1 Columbia (S.C.) DNS DNS DNS DNS DNS   
  Ashleigh Harding JR-3 Columbia Int'l DNS DNS DNS DNS DNS   
  Tranico Parson SR-4 Tennessee Wesleyan DNS DNS DNS DNS DNS   
  Romane Baudin JR-3 Montreat DNS DNS DNS DNS DNS   
  Allyria McBride Junior East Cobb Cheetahs TC DNS DNS DNS DNS DNS   
  Namiah Simpson JR-3 Southeastern U. DNS DNS DNS DNS DNS   
  Kelsey Henderson SO-2 Bryan DNS DNS DNS DNS DNS   
Women's 200 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME SC
1 Aiyanna Stiverne Senior Unattached 21.94 22.67 26.04 24.11   
2 Kaniya Johnson Junior Fast Forward Track Club 27.39 24.66 21.17 24.90 10
3 Jaqual Bush FR-1 Southeastern U. 24.52 19.46 22.75 25.27 8
4 Oluwafikayomi Lawrence SO-2 Southeastern U. 19.23 18.19 28.58 25.98 6
5 Anetra Graham   Lane 4 Track Club 27.61 31.51 27.09 26.04 5
  Kaniya Johnson   Fast Forward Track Club DNS DNS DNS DNS   
  Namiah Simpson JR-3 Southeastern U. DNS DNS DNS DNS   
  Shia-La Chaplin Senior Fast Forward Track Club DNS DNS DNS DNS   
Women's 200 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME SC
6 Shaniya Berry FR-1 Southeastern U. 31.36 26.13 4
9 Anysia Romain Senior Unattached 32.91 26.54   
11 Lydia Laws Senior Unattached 33.48 26.78   
18 Jada Ray   Lane 4 Track Club 35.10 27.42 -
32 Azaria Green   Unattached 23.02 29.14 -
  Allyria McBride Junior East Cobb Cheetahs TC DNS DNS   
  Romane Baudin JR-3 Montreat DNS DNS   
  Tresta Miller 8 QuickFire DNS DNS   
Women's 200 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
12 Kayla Lett   Lane 4 Track Club 26.97 -
14 Rikki Carver   Lane 4 Track Club 27.03 -
15 Briana Ramos SO-2 Southeastern U. 27.07 -
21 Nia Perryman SO-2 Montreat 27.63 -
25 Morgan Strickland JR-3 Southeastern U. 28.05 -
27 Crystal Jones JR-3 Columbia Int'l 28.41 -
  Tranico Parson SR-4 Tennessee Wesleyan DNS   
  Brianna Rodriguez Sophomore Unattached DNS   
Women's 200 Meters Section 4
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
8 Dana Burt SO-2 Tennessee Wesleyan 27.85 25.20 26.79 28.91 24.14 26.26 26.52 2
10 Haley Neill JR-3 Tennessee Wesleyan 31.67 25.28 34.60 19.70 19.16 31.14 26.61 1
13 Trinyty Gregory   Lane 4 Track Club 32.39 32.66 21.87 28.61 26.72 32.66 26.99 -
17 Chaggie Bassar FR-1 Tennessee Wesleyan 25.18 33.67 33.12 23.27 22.99 29.84 27.37 -
20 Kianna Ryan SO-2 Columbia (S.C.) 20.63 26.95 30.53 29.98 21.73 20.63 27.50 -
24 Jazmine Patterson Junior Unattached 33.08 30.28 33.36 23.27 31.96 28.87 28.03   
28 Algeria Scott SO-2 USC-Beaufort 25.11 24.82 26.84 21.65 37.23 36.94 28.86 -
35 Paris Coleman   Lane 4 Track Club 32.78 34.26 37.21 33.67 21.86 22.15 29.53 -
Women's 200 Meters Section 5
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME SC
16 Hailey Holcomb JR-3 Erskine 22.70 30.62 26.52 27.34 -
19 Kiley Wood SO-2 Milligan 28.59 26.39 25.02 27.49 -
23 Megan Christian FR-1 Milligan 26.82 23.47 33.24 27.93 -
31 Faith Robinette JR-3 Tennessee Wesleyan 35.60 33.57 37.63 28.94 -
34 Michelle Tierney JR-3 Southeastern U. 24.67 23.50 21.15 29.37 -
  Tehraja Owens JR-3 Columbia (S.C.) DNS DNS DNS DNS   
  Ashleigh Harding JR-3 Columbia Int'l DNS DNS DNS DNS   
  Perrin Odem Senior Unattached DNS DNS DNS DNS   
Women's 200 Meters Section 6
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME SC
7 Oriana Hernandez FR-1 USC-Beaufort 18.99 22.15 24.26 26.37 27.43 3
29 Arion Louallen SO-2 Columbia (S.C.) 21.97 25.15 27.46 28.90 32.95 -
30 Amber Gray SO-2 Erskine 36.73 27.77 24.30 28.92 26.90 -
33 Bryanna Thompson   Fast Forward Track Club 27.89 37.28 20.55 29.35 33.76 -
36 Lauren Garrison JR-3 Tennessee Wesleyan 24.96 33.87 25.26 29.71 25.55 -
37 Olivia Growe SO-2 Anderson (S.C.) 28.13 29.03 36.21 29.92 22.74 -
  Zoe Dales   Bryan DNS DNS DNS DNS DNS   
  Kelsey Henderson SO-2 Bryan DNS DNS DNS DNS DNS   
Women's 200 Meters Section 7
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
22 Antaja Whitehead FR-1 Erskine 27.83 -
26 Rekia Polk SO-2 Columbia (S.C.) 28.34 -
38 Lydia Johnson SO-2 Anderson (S.C.) 31.04 -
39 Mariya Martino SO-2 USC-Beaufort 32.28 -
  Kamarie Goodman FR-1 Columbia (S.C.) DNS