February 28-29, 2020
|
UW-Oshkosh-Kolf Sports Center - Oshkosh, WI
|
200m (Flat)
ICON KEY: WIAC

Men's 400 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME SC
1 KJ Munn SR-4 Wis.-Eau Claire 1:00.05 49.22 10
2 Todd Beadle SR-4 Wis.-Oshkosh 51.26 49.28 8
3 Sam Welch SR-4 Wis.-Stevens Point 56.38 49.45 6
4 Collin Meyer SO-2 Wis.-La Crosse 42.63 49.57 5
5 Charlie Handrick JR-3 Wis.-La Crosse 56.58 49.63 4
6 Dietrich Schwoerer JR-3 Wis.-Eau Claire 49.23 49.72 3
7 Ethan Burch FR-1 Wis.-Oshkosh 38.86 49.81 2
8 Jacob Beilke FR-1 Wis.-La Crosse 45.93 49.92 1
9 Jacob Downing SO-2 Wis.-Platteville 46.05 50.05 -
10 Matt Cieslak JR-3 Wis.-Stevens Point 37.55 50.06 -
11 Hunter Henk SR-4 Wis.-Eau Claire 39.60 50.12 -
12 Evan Torgerson JR-3 Wis.-Stevens Point 41.61 50.13 -
13 Zach Frei JR-3 Wis.-Platteville 59.17 50.14 -
14 Adrian Girone FR-1 Wis.-Oshkosh 49.24 50.24 -
15 Caden Pearce FR-1 Wis.-La Crosse 42.26 50.31 -
16 Paul Rapp SR-4 Wis.-Platteville 1:01.43 50.35 -
17 Jordan Lijewski SO-2 Wis.-Eau Claire 51.89 50.37 -
18 Arik Skifstad SO-2 Wis.-Eau Claire 38.20 50.93 -
19 Tyler Theel SR-4 Wis.-Whitewater 42.15 51.40 -
20 Lincoln Stultz SO-2 Wis.-Eau Claire 56.61 51.46 -
21 Dylan Watcher FR-1 Wis.-River Falls 38.64 51.51 -
22 Jayden Jesse JR-3 Wis.-Stevens Point 54.65 51.55 -
23 Jack Chard SO-2 Wis.-Eau Claire 56.98 51.80 -
24 Bo Koehn FR-1 Wis.-Oshkosh 51.53 52.05 -
25 Riley Bendorf SR-4 Wis.-Platteville 54.37 53.30 -
  Amitai Wheat SO-2 Wis.-Oshkosh FS FS -
Men's 400 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME SC
19 Tyler Theel SR-4 Wis.-Whitewater 51.40 1:05.80 44.21 -
21 Dylan Watcher FR-1 Wis.-River Falls 51.51 57.18 1:01.30 -
22 Jayden Jesse JR-3 Wis.-Stevens Point 51.55 1:04.96 1:01.35 -
Men's 400 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME SC
17 Jordan Lijewski SO-2 Wis.-Eau Claire 42.31 50.37 47.86 1:00.45 49.87 -
23 Jack Chard SO-2 Wis.-Eau Claire 59.57 51.80 46.62 57.50 1:00.61 -
25 Riley Bendorf SR-4 Wis.-Platteville 38.91 53.30 51.17 39.98 53.30 -
Men's 400 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
9 Jacob Downing SO-2 Wis.-Platteville 46.05 36.04 43.55 54.06 46.05 50.05 -
10 Matt Cieslak JR-3 Wis.-Stevens Point 36.55 48.06 49.06 43.56 38.05 50.06 -
13 Zach Frei JR-3 Wis.-Platteville 47.64 50.65 37.11 46.63 45.13 50.14 -
20 Lincoln Stultz SO-2 Wis.-Eau Claire 55.58 50.95 55.07 40.66 57.12 51.46 -
Men's 400 Meters Section 4
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME SC
11 Hunter Henk SR-4 Wis.-Eau Claire 47.12 45.11 36.59 55.64 50.12 -
12 Evan Torgerson JR-3 Wis.-Stevens Point 49.13 1:01.16 44.62 35.60 50.13 -
18 Arik Skifstad SO-2 Wis.-Eau Claire 50.42 38.20 46.35 57.05 50.93 -
24 Bo Koehn FR-1 Wis.-Oshkosh 1:06.11 1:02.98 1:07.15 46.33 52.05 -
Men's 400 Meters Section 5
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME SC
3 Sam Welch SR-4 Wis.-Stevens Point 41.05 49.95 49.45 6
4 Collin Meyer SO-2 Wis.-La Crosse 51.06 53.54 49.57 5
6 Dietrich Schwoerer JR-3 Wis.-Eau Claire 56.19 54.20 49.72 3
15 Caden Pearce FR-1 Wis.-La Crosse 50.82 1:02.39 50.31 -
Men's 400 Meters Section 6
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
1 KJ Munn SR-4 Wis.-Eau Claire 39.87 49.22 52.67 37.90 36.92 37.41 10
5 Charlie Handrick JR-3 Wis.-La Crosse 54.60 49.63 40.20 38.22 1:00.06 52.12 4
8 Jacob Beilke FR-1 Wis.-La Crosse 55.42 49.92 36.94 35.95 56.91 35.45 1
  Amitai Wheat SO-2 Wis.-Oshkosh FS FS FS FS FS FS -
Men's 400 Meters Section 7
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME SC
2 Todd Beadle SR-4 Wis.-Oshkosh 49.28 54.70 56.68 8
7 Ethan Burch FR-1 Wis.-Oshkosh 49.81 50.31 39.85 2
14 Adrian Girone FR-1 Wis.-Oshkosh 50.24 51.25 49.24 -
16 Paul Rapp SR-4 Wis.-Platteville 50.35 36.76 55.89 -