February 28-29, 2020
|
UW-Oshkosh-Kolf Sports Center - Oshkosh, WI
|
200m (Flat)
ICON KEY: WIAC

Men's 60 Hurdles Finals

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME SC
1 Charlie Gifford SR-4 Wis.-Platteville 6.20 8.15 10
2 Jim Hoesley SR-4 Wis.-La Crosse 7.72 8.21 8
3 Jared Schrang JR-3 Wis.-Stevens Point 10.51 8.21 6
4 Landon Keefover SO-2 Wis.-Whitewater 7.02 8.25 5
5 Andrew Pischke JR-3 Wis.-La Crosse 6.39 8.29 4
6 Alex Duff SR-4 Wis.-Whitewater 8.28 8.36 3
7 Dillon Murman JR-3 Wis.-La Crosse 10.18 8.41 2
8 Parker Rongstad SR-4 Wis.-Stout 10.48 8.45 1

Men's 60 Hurdles Preliminaries

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME
1 Charlie Gifford SR-4 Wis.-Platteville 8.19 7.54
2 Alex Duff SR-4 Wis.-Whitewater 8.23 9.55
3 Jim Hoesley SR-4 Wis.-La Crosse 8.25 8.58
4 Jared Schrang JR-3 Wis.-Stevens Point 8.35 10.27
5 Landon Keefover SO-2 Wis.-Whitewater 8.37 8.29
6 Dillon Murman JR-3 Wis.-La Crosse 8.41 8.92
7 Andrew Pischke JR-3 Wis.-La Crosse 8.43 9.53
8 Parker Rongstad SR-4 Wis.-Stout 8.44 10.64
9 Lucas Skaaland JR-3 Wis.-Whitewater 8.48 9.67
10 Spencer Reichart FR-1 Wis.-La Crosse 8.52 8.52
11 Sean Komro JR-3 Wis.-Platteville 8.56 10.70
12 Kunmi Olatunde SO-2 Wis.-Oshkosh 8.64 8.30
13 Cole Stugelmeyer SO-2 Wis.-Platteville 8.65 8.65
14 Hayden Wagner FR-1 Wis.-Stout 8.71 8.80
15 Noah Beck FR-1 Wis.-Stout 8.76 7.54
16 Morgan Malm SR-4 Wis.-Oshkosh 8.77 11.05
17 Brett Schommer SR-4 Wis.-Platteville 8.91 10.25
18 Brady Deegan SO-2 Wis.-Eau Claire 9.00 6.75
19 Marc Gillespie SO-2 Wis.-Whitewater 9.09 9.55
20 Carter Wente FR-1 Wis.-Stout 9.19 11.31
Men's 60 Hurdles Preliminaries Heat 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME
1 Charlie Gifford SR-4 Wis.-Platteville 6.06 8.69 7.62 8.19 9.42 5.98
5 Landon Keefover SO-2 Wis.-Whitewater 5.86 10.63 6.03 8.37 5.86 9.04
9 Lucas Skaaland JR-3 Wis.-Whitewater 9.59 10.43 10.35 8.48 9.42 6.28
13 Cole Stugelmeyer SO-2 Wis.-Platteville 10.04 10.12 6.75 8.65 7.79 7.27
14 Hayden Wagner FR-1 Wis.-Stout 11.24 11.15 6.28 8.71 11.15 7.58
16 Morgan Malm SR-4 Wis.-Oshkosh 6.23 10.35 7.20 8.77 6.32 8.34
Men's 60 Hurdles Preliminaries Heat 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME
3 Jim Hoesley SR-4 Wis.-La Crosse 8.25 6.11
4 Jared Schrang JR-3 Wis.-Stevens Point 8.35 9.27
6 Dillon Murman JR-3 Wis.-La Crosse 8.41 7.99
10 Spencer Reichart FR-1 Wis.-La Crosse 8.52 8.10
12 Kunmi Olatunde SO-2 Wis.-Oshkosh 8.64 9.34
18 Brady Deegan SO-2 Wis.-Eau Claire 9.00 7.83
19 Marc Gillespie SO-2 Wis.-Whitewater 9.09 9.46
Men's 60 Hurdles Preliminaries Heat 3
PL NAME YEAR TEAM TIME
2 Alex Duff SR-4 Wis.-Whitewater 8.23
7 Andrew Pischke JR-3 Wis.-La Crosse 8.43
8 Parker Rongstad SR-4 Wis.-Stout 8.44
11 Sean Komro JR-3 Wis.-Platteville 8.56
15 Noah Beck FR-1 Wis.-Stout 8.76
17 Brett Schommer SR-4 Wis.-Platteville 8.91
20 Carter Wente FR-1 Wis.-Stout 9.19