March 7, 2020
|
Illinois State-Horton FH - Normal, IL
|
200m (Flat)

Boys' 1600 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME
1 Samuel Lange Senior Morton 4:54.78 4:14.59 4:49.42 4:27.98 3:50.47 4:36.02 3:50.47
2 Stephen Thomas Junior Rockford Christian 3:48.54 5:41.44 5:46.95 4:35.35 5:44.19 3:21.01 5:44.19
3 Isaiah Ditta Senior Clifton Central 5:49.54 3:52.10 4:42.43 4:39.63 3:21.34 5:02.00 5:10.39
4 Charlie Kistner Junior Olympia 4:01.86 4:24.36 4:41.23 4:41.23 5:00.92 3:50.61 3:16.87
5 Connor Price Junior Iroquois West 5:13.67 5:10.84 4:51.06 4:42.58 4:28.45 3:23.46 4:17.15
6 Keaton Vandel Junior East Peoria 3:40.50 4:39.87 4:17.25 4:42.69 4:17.25 5:47.71 5:27.92
7 Julian Rosenbach Senior Joliet West 4:03.41 5:42.47 4:11.90 4:43.03 5:14.17 4:45.86 4:31.71
8 Ethan Black Junior Clinton 4:19.65 3:53.97 4:39.62 4:45.32 5:59.51 5:33.83 4:42.47
9 Diego Duran Sophomore Thornton Fractional North 4:53.88 6:14.55 3:53.37 4:48.11 3:47.61 5:31.33 4:04.90
10 Ethan Schickel Junior Pontiac 5:10.11 3:28.67 5:01.42 4:49.82 3:34.47 5:53.58 5:33.30
11 Tyson Martin Junior Morton 3:26.43 5:16.91 3:58.41 4:50.74 5:02.37 4:27.48 5:45.98
12 Brandt Henderson Freshman University (Normal) 6:17.83 5:39.76 3:48.46 4:52.89 4:58.75 5:01.68 3:57.24
13 Ethan Walsh Sophomore Rockford Christian 4:03.90 3:49.21 3:52.15 4:53.85 4:59.73 4:33.28 5:34.99
14 Oscar Becerra Sophomore Joliet West 5:02.77 5:52.74 4:09.86 4:53.95 5:02.77 4:15.74 5:38.05
15 Ian Hale Senior Clinton 3:38.67 5:33.91 4:37.76 4:55.49 4:02.31 5:13.22 5:07.31
16 Japnam Hothi Junior Wheeling 4:11.50 6:20.24 4:38.45 4:59.40 4:02.52 4:29.46 4:44.43
17 Caleb Bagwell Junior Triad 5:16.48 6:31.84 5:31.56 5:01.41 6:25.81 3:49.08 4:07.16
18 Dylan Bennet Sophomore Olympia 4:46.12 6:17.44 3:42.20 5:04.38 3:33.07 4:24.81 3:48.29
19 Rolando Zamora Senior Wheeling 4:10.44 5:23.74 4:07.39 5:05.41 5:54.28 4:04.33 4:31.82
20 Bryson Grant Freshman Iroquois West 4:42.00 3:56.02 4:14.42 5:06.52 6:35.41 5:09.59 6:20.09
21 Dominic Gamez Senior Thornwood 5:37.25 5:43.38 6:23.24 5:06.59 6:29.37 3:46.88 5:28.06
22 Kolby Miller Senior East Peoria 4:38.27 6:38.85 4:56.82 5:09.18 6:26.48 6:26.48 6:29.57
23 JaShawn Reed Junior Thornwood 6:11.21 3:52.01 4:56.97 5:09.34 6:05.03 5:12.44 4:38.41
24 Sebastian Meyer Junior El Paso-Gridley 3:57.01 5:38.13 6:47.66 5:16.01 6:44.50 5:50.78 3:47.53
25 Russell Ward Sophomore Beecher 4:54.09 6:51.09 3:57.17 5:16.22 6:47.93 5:38.36 6:00.49
26 Luke Perry Junior Triad 4:57.52 3:54.22 4:32.20 5:16.51 6:22.98 6:00.83 3:51.06
27 Luke Hurley Senior Fisher 6:23.47 4:45.22 5:58.11 5:16.91 4:10.36 4:00.86 4:51.56
28 Zach Hutchins Sophomore University (Normal) 5:25.01 6:25.55 4:56.33 5:18.63 5:40.94 3:49.42 4:37.21
29 Dayton Beatty Freshman Sandwich 4:21.73 5:35.14 4:34.50 5:19.18 4:31.31 3:53.01 6:00.68
30 Hunter Davis Sophomore Clifton Central 5:52.55 5:36.53 6:27.81 5:20.50 6:21.40 3:53.97 4:35.63
31 Cody Graniczny Sophomore Beecher 6:06.04 6:54.63 4:06.19 5:23.93 4:41.82 6:15.76 6:31.96
32 Weiland Torkelson Junior Pontiac 4:55.91 5:16.79 6:29.90 5:48.12 4:24.58 5:58.57 5:44.64
33 Roh Bhattal Sophomore St. Laurence 5:02.17 5:54.88 6:26.50 5:51.36 5:09.20 6:44.07 5:54.88
34 Mason Kellogg Senior Sandwich 5:06.86 6:24.46 6:06.82 5:52.71 5:20.97 5:45.66 7:31.47
35 Ben Ottney Freshman Fisher 5:55.29 5:33.98 5:37.53 5:55.29 7:31.22 5:48.19 7:09.90
36 Joey Trembley Senior Prairie Central 5:46.28 7:38.09 4:37.74 6:00.70 6:25.95 6:00.70 5:46.28
37 Jack Weissinger Junior Tri-Valley 5:35.54 7:03.07 7:35.89 6:04.71 6:08.36 7:50.48 4:55.42
38 Antonio Loaiza Senior St. Laurence 5:34.45 4:54.02 6:00.17 6:07.52 7:50.43 6:25.90 6:58.98
39 Adam Knox Sophomore Tri-Valley 7:37.21 6:06.53 5:17.41 6:17.86 4:28.28 5:51.41 6:02.75
  Xavier Williams Senior Thornton Fractional North DNS DNS DNS DNS DNS DNS DNS
  Bryce Tucker Sophomore Salt Fork (Catlin) DNS DNS DNS DNS DNS DNS DNS
  Aaron Dean Junior Salt Fork (Catlin) DNS DNS DNS DNS DNS DNS DNS
  Sheldon Reidel Senior Prairie Central DNS DNS DNS DNS DNS DNS DNS
Boys' 1600 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME
24 Sebastian Meyer Junior El Paso-Gridley 5:16.01
27 Luke Hurley Senior Fisher 5:16.91
29 Dayton Beatty Freshman Sandwich 5:19.18
30 Hunter Davis Sophomore Clifton Central 5:20.50
33 Roh Bhattal Sophomore St. Laurence 5:51.36
34 Mason Kellogg Senior Sandwich 5:52.71
35 Ben Ottney Freshman Fisher 5:55.29
36 Joey Trembley Senior Prairie Central 6:00.70
37 Jack Weissinger Junior Tri-Valley 6:04.71
38 Antonio Loaiza Senior St. Laurence 6:07.52
39 Adam Knox Sophomore Tri-Valley 6:17.86
  Xavier Williams Senior Thornton Fractional North DNS
  Sheldon Reidel Senior Prairie Central DNS
  Aaron Dean Junior Salt Fork (Catlin) DNS
  Bryce Tucker Sophomore Salt Fork (Catlin) DNS
Boys' 1600 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME
10 Ethan Schickel Junior Pontiac 4:49.82 6:02.28
12 Brandt Henderson Freshman University (Normal) 4:52.89 5:51.47
14 Oscar Becerra Sophomore Joliet West 4:53.95 4:39.26
15 Ian Hale Senior Clinton 4:55.49 3:53.44
16 Japnam Hothi Junior Wheeling 4:59.40 4:53.42
18 Dylan Bennet Sophomore Olympia 5:04.38 4:43.08
19 Rolando Zamora Senior Wheeling 5:05.41 5:32.90
20 Bryson Grant Freshman Iroquois West 5:06.52 5:40.24
21 Dominic Gamez Senior Thornwood 5:06.59 6:14.04
23 JaShawn Reed Junior Thornwood 5:09.34 4:22.94
25 Russell Ward Sophomore Beecher 5:16.22 4:54.09
28 Zach Hutchins Sophomore University (Normal) 5:18.63 4:08.54
31 Cody Graniczny Sophomore Beecher 5:23.93 6:28.72
32 Weiland Torkelson Junior Pontiac 5:48.12 6:50.79
Boys' 1600 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME
1 Samuel Lange Senior Morton 3:55.83 4:19.94 3:55.83 4:27.98
2 Stephen Thomas Junior Rockford Christian 5:24.92 5:05.64 5:08.40 4:35.35
3 Isaiah Ditta Senior Clifton Central 5:35.56 5:02.00 4:06.08 4:39.63
4 Charlie Kistner Junior Olympia 4:04.67 4:01.86 4:13.11 4:41.23
5 Connor Price Junior Iroquois West 4:51.06 3:20.64 3:48.89 4:42.58
6 Keaton Vandel Junior East Peoria 4:51.17 4:22.91 3:34.85 4:42.69
7 Julian Rosenbach Senior Joliet West 5:05.68 5:05.68 3:46.43 4:43.03
8 Ethan Black Junior Clinton 4:02.53 3:56.82 3:22.58 4:45.32
9 Diego Duran Sophomore Thornton Fractional North 5:16.93 4:59.64 4:07.78 4:48.11
11 Tyson Martin Junior Morton 5:40.17 3:46.78 6:09.24 4:50.74
13 Ethan Walsh Sophomore Rockford Christian 4:33.28 5:55.56 5:14.42 4:53.85
17 Caleb Bagwell Junior Triad 3:52.09 6:04.71 4:37.30 5:01.41
22 Kolby Miller Senior East Peoria 4:01.16 6:35.75 6:32.66 5:09.18
26 Luke Perry Junior Triad 5:26.01 5:38.67 6:26.15 5:16.51