February 28-29, 2020
|
Illinois Wesleyan-Shirk Center - Bloomington, IL
|
200m (Flat)

Men's 3000 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
1 Matt Osmulski SR-4 North Central (Ill.) 10:14.22 8:31.85 9:48.63 9:58.87 9:07.68 9:38.39 10:19.34 10
2 Braden Nicholson FR-1 North Central (Ill.) 9:28.80 8:37.09 10:36.02 10:20.51 6:27.82 10:41.20 10:15.34 8
3 Kevin Riley SO-2 Wheaton (Ill.) 7:57.55 8:39.07 10:07.32 6:03.35 8:28.69 8:54.65 6:03.35 6
4 Seth Massot SR-4 Wheaton (Ill.) 7:22.02 8:40.02 7:58.42 11:16.03 8:29.62 8:55.62 7:32.42 5
5 Jonah Jones JR-3 Wheaton (Ill.) 10:43.31 8:51.66 10:59.26 10:38.00 8:56.98 7:26.60 9:39.51 4
6 Dolan Harris JR-3 North Central (Ill.) 9:24.36 8:52.41 10:22.92 7:48.52 11:26.81 10:54.87 8:04.50 3
7 Andrew Guimond FR-1 North Central (Ill.) 10:19.54 8:54.08 7:01.93 11:12.94 8:43.40 10:03.51 10:40.90 2
8 Steven Raybould SR-4 Illinois Wesleyan 11:29.68 8:54.63 6:14.25 9:53.44 6:35.63 10:25.52 10:46.91 1
9 Dane Alexander FR-1 Millikin 10:02.72 8:58.14 11:01.92 8:20.47 7:48.19 9:08.91 6:48.99 -
10 Peyton Heiser SO-2 Carthage 11:19.37 8:59.18 10:41.63 9:20.75 8:26.83 6:22.82 7:00.56 -
11 Robert Irwin SO-2 Wheaton (Ill.) 10:26.65 9:00.21 11:15.27 9:21.82 10:05.04 6:23.55 9:00.21 -
12 Austin Bicknell SO-2 Millikin 8:45.98 9:02.24 7:40.91 11:34.07 10:56.11 11:01.54 9:51.05 -
13 Joshua Johnson SO-2 North Central (Ill.) 9:38.22 9:05.49 8:00.04 10:10.95 11:00.05 9:16.40 11:05.50 -
14 Carl Schoenfield SO-2 Augustana (Ill.) 6:40.18 9:08.18 6:56.62 11:03.30 8:46.26 11:36.19 8:07.88 -
15 Tate Henrikson JR-3 Augustana (Ill.) 6:24.32 9:09.03 11:37.27 10:42.37 7:52.17 10:25.90 6:51.78 -
16 Spencer Kirsteatter SO-2 Carroll (Wis.) 9:26.66 9:10.15 9:10.15 10:54.68 6:30.61 10:43.68 11:55.20 -
17 Max Crowninshield SR-4 Illinois Wesleyan 7:21.67 9:12.08 11:52.19 11:52.19 7:16.15 9:17.60 10:12.81 -
18 Cailan Loebel FR-1 Elmhurst 9:30.63 9:14.01 6:55.51 11:43.60 11:10.36 10:03.87 7:06.59 -
19 Marco Alanis JR-3 Augustana (Ill.) 9:14.14 9:14.14 7:39.94 11:49.30 9:58.48 10:04.02 8:57.52 -
20 Taijhan Nelson JR-3 Millikin 8:02.76 9:14.89 10:21.48 8:02.76 7:57.21 10:32.58 9:09.35 -
21 Joey Boreczky FR-1 Carthage 7:35.35 9:15.30 7:13.14 8:58.65 6:50.93 6:34.27 9:59.73 -
22 Jeremy Lodewyck SO-2 Elmhurst 6:30.17 9:17.38 7:42.63 8:32.79 7:53.78 8:04.92 9:50.83 -
23 Aidan Lodwig FR-1 Carthage 9:08.15 9:25.10 8:28.59 7:54.69 7:54.69 9:08.15 8:17.29 -
24 Evan Webber SO-2 Augustana (Ill.) 11:46.88 9:25.50 6:35.85 9:59.43 10:33.36 12:15.15 11:58.19 -
25 Christian Voetberg FR-1 Wheaton (Ill.) 9:55.13 9:26.79 11:54.16 8:35.78 12:05.50 9:43.80 7:56.11 -
26 Garrett Jones SO-2 Millikin 7:01.60 9:29.73 8:44.16 8:38.46 8:38.46 8:27.06 8:44.16 -
27 Ricky Esparza JR-3 Millikin 9:37.52 9:31.80 11:37.60 8:06.03 6:40.26 10:51.86 8:28.91 -
28 JD Barrett FR-1 Illinois Wesleyan 8:23.45 9:32.10 10:06.43 9:37.83 12:12.29 11:26.52 9:20.66 -
29 Justin Corrigan JR-3 Carthage 9:08.69 9:37.56 8:16.71 7:18.95 8:57.13 8:45.58 8:39.81 -
30 Thomas Edwards SR-4 Carthage 8:11.77 9:38.55 8:34.91 7:19.70 8:17.56 7:42.84 8:23.34 -
31 Diego Cruz FR-1 Augustana (Ill.) 9:22.13 9:39.51 11:35.42 9:16.33 10:25.87 11:06.44 8:12.59 -
32 Jaeden Danko JR-3 Illinois Wesleyan 9:08.01 9:42.98 11:57.07 7:17.24 11:39.58 11:51.24 11:39.58 -
33 Zach Schneider JR-3 Illinois Wesleyan 7:16.50 9:49.86 10:19.36 9:55.76 11:30.14 11:59.63 11:36.04 -
34 Anthony Avalos SR-4 Elmhurst 8:29.43 9:52.36 7:00.58 8:29.43 10:16.06 10:04.21 7:36.12 -
Men's 3000 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
15 Tate Henrikson JR-3 Augustana (Ill.) 9:09.03 -
17 Max Crowninshield SR-4 Illinois Wesleyan 9:12.08 -
18 Cailan Loebel FR-1 Elmhurst 9:14.01 -
19 Marco Alanis JR-3 Augustana (Ill.) 9:14.14 -
20 Taijhan Nelson JR-3 Millikin 9:14.89 -
21 Joey Boreczky FR-1 Carthage 9:15.30 -
22 Jeremy Lodewyck SO-2 Elmhurst 9:17.38 -
23 Aidan Lodwig FR-1 Carthage 9:25.10 -
24 Evan Webber SO-2 Augustana (Ill.) 9:25.50 -
25 Christian Voetberg FR-1 Wheaton (Ill.) 9:26.79 -
26 Garrett Jones SO-2 Millikin 9:29.73 -
27 Ricky Esparza JR-3 Millikin 9:31.80 -
28 JD Barrett FR-1 Illinois Wesleyan 9:32.10 -
29 Justin Corrigan JR-3 Carthage 9:37.56 -
30 Thomas Edwards SR-4 Carthage 9:38.55 -
31 Diego Cruz FR-1 Augustana (Ill.) 9:39.51 -
32 Jaeden Danko JR-3 Illinois Wesleyan 9:42.98 -
33 Zach Schneider JR-3 Illinois Wesleyan 9:49.86 -
34 Anthony Avalos SR-4 Elmhurst 9:52.36 -
Men's 3000 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME SC
1 Matt Osmulski SR-4 North Central (Ill.) 9:23.04 8:31.85 10
2 Braden Nicholson FR-1 North Central (Ill.) 9:18.46 8:37.09 8
3 Kevin Riley SO-2 Wheaton (Ill.) 11:04.41 8:39.07 6
4 Seth Massot SR-4 Wheaton (Ill.) 8:55.62 8:40.02 5
5 Jonah Jones JR-3 Wheaton (Ill.) 10:59.26 8:51.66 4
6 Dolan Harris JR-3 North Central (Ill.) 10:17.60 8:52.41 3
7 Andrew Guimond FR-1 North Central (Ill.) 10:46.24 8:54.08 2
8 Steven Raybould SR-4 Illinois Wesleyan 8:06.52 8:54.63 1
9 Dane Alexander FR-1 Millikin 9:57.34 8:58.14 -
10 Peyton Heiser SO-2 Carthage 9:42.32 8:59.18 -
11 Robert Irwin SO-2 Wheaton (Ill.) 10:21.25 9:00.21 -
12 Austin Bicknell SO-2 Millikin 7:57.18 9:02.24 -
13 Joshua Johnson SO-2 North Central (Ill.) 8:32.76 9:05.49 -
14 Carl Schoenfield SO-2 Augustana (Ill.) 7:51.44 9:08.18 -
16 Spencer Kirsteatter SO-2 Carroll (Wis.) 10:32.68 9:10.15 -