February 21-22, 2020
|
Pittsburg St-Robert W. Plaster Center - Pittsburg, KS
|
300m (Flat)
ICON KEY: NJCAA

Men's 800 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME SC
1 Santino Kenyi SO-2 Cloud County CC 1:39.05 2:28.57 1:55.17 10
2 Reymond Bueno FR-1 Coffeyville CC 1:21.01 1:41.84 1:55.72 8
3 Tarik Xavier FR-1 Butler CC 1:53.88 2:24.41 1:57.40 6
4 Dawson Crawley FR-1 Cowley College 1:28.54 1:40.35 1:58.05 5
5 Joel Fane SO-2 Allen CC 2:11.25 2:31.35 1:58.24 4
6 Jean Dieuvil FR-1 Highland CC 2:20.31 1:26.80 1:58.90 3
7 Phillip Armbrister SO-2 Butler CC 1:38.82 2:00.25 1:59.06 2
8 Quest Weller FR-1 Dodge City CC 2:21.25 1:41.75 1:59.70 1
9 Brendan Mack FR-1 Fort Scott CC 2:35.06 2:20.41 2:02.09 -
10 Ablel Gebreselase SO-2 Cloud County CC 2:38.77 2:07.02 2:02.13 -
11 Deiondre Williams FR-1 Highland CC 2:36.69 2:25.67 2:02.41 -
12 Rodney Tookes FR-1 Coffeyville CC 1:59.86 2:36.93 2:03.56 -
13 Nathaniel Hubbard FR-1 Cowley College 1:53.26 2:40.56 2:04.46 -
14 Zach Haxton FR-1 Hutchinson CC 1:54.51 1:48.28 2:04.46 -
15 Isaiah Vanderberg FR-1 Fort Scott CC 1:52.10 1:52.10 2:04.55 -
16 Gabe Crawford FR-1 Neosho County CC 2:17.27 2:12.28 2:04.79 -
17 Brendan Hunt SO-2 Fort Scott CC 1:45.53 2:33.27 2:05.63 -
18 Umimana Rukundo FR-1 Pratt CC 2:21.19 1:40.85 2:06.06 -
19 Daymion Richard SO-2 Hutchinson CC 2:24.00 1:49.59 2:07.43 -
20 Saba Khvichava SO-2 Cloud County CC 1:37.33 2:34.96 2:08.06 -
21 Diondray Harris SO-2 Pratt CC 2:15.53 2:12.95 2:09.07 -
22 Matt Wiegand FR-1 Colby CC 2:10.39 1:48.23 2:10.39 -
23 Cameron Foston SO-2 Coffeyville CC 1:55.53 1:36.94 2:12.79 -
24 Joshua Camp FR-1 Highland CC 2:20.95 2:15.42 2:18.18 -
Men's 800 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME SC
12 Rodney Tookes FR-1 Coffeyville CC 1:47.50 2:06.04 1:48.74 2:03.56 -
13 Nathaniel Hubbard FR-1 Cowley College 1:58.24 2:06.95 1:55.75 2:04.46 -
15 Isaiah Vanderberg FR-1 Fort Scott CC 1:37.15 2:35.69 1:53.34 2:04.55 -
18 Umimana Rukundo FR-1 Pratt CC 1:58.50 1:57.24 1:59.76 2:06.06 -
19 Daymion Richard SO-2 Hutchinson CC 2:35.47 2:44.39 2:35.47 2:07.43 -
21 Diondray Harris SO-2 Pratt CC 2:19.40 1:52.29 1:54.88 2:09.07 -
22 Matt Wiegand FR-1 Colby CC 1:45.62 1:43.01 1:31.28 2:10.39 -
23 Cameron Foston SO-2 Coffeyville CC 2:39.35 1:47.56 2:48.65 2:12.79 -
Men's 800 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
5 Joel Fane SO-2 Allen CC 1:48.78 1:31.05 1:46.42 1:48.78 1:35.78 1:58.24 4
8 Quest Weller FR-1 Dodge City CC 2:03.30 1:35.76 2:21.25 1:46.54 1:51.33 1:59.70 1
9 Brendan Mack FR-1 Fort Scott CC 1:51.11 1:54.77 2:37.50 2:37.50 1:57.21 2:02.09 -
10 Ablel Gebreselase SO-2 Cloud County CC 2:30.22 2:38.77 1:27.94 2:13.13 2:02.13 2:02.13 -
14 Zach Haxton FR-1 Hutchinson CC 1:39.57 2:11.93 2:24.38 2:19.40 1:35.84 2:04.46 -
16 Gabe Crawford FR-1 Neosho County CC 1:29.85 2:02.30 1:47.32 2:42.23 2:02.30 2:04.79 -
17 Brendan Hunt SO-2 Fort Scott CC 2:08.15 1:34.23 2:18.20 1:34.23 2:26.99 2:05.63 -
20 Saba Khvichava SO-2 Cloud County CC 1:30.93 1:45.01 2:24.71 1:43.73 2:41.36 2:08.06 -
Men's 800 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
1 Santino Kenyi SO-2 Cloud County CC 1:55.17 1:52.87 1:44.81 1:40.20 1:39.05 1:55.17 1:49.42 10
2 Reymond Bueno FR-1 Coffeyville CC 1:30.27 2:07.30 1:59.20 2:09.61 1:49.94 1:55.72 2:14.24 8
3 Tarik Xavier FR-1 Butler CC 2:11.49 2:24.41 1:58.58 2:22.06 1:36.27 1:57.40 1:39.79 6
4 Dawson Crawley FR-1 Cowley College 1:39.17 2:05.14 2:19.30 2:15.76 2:22.84 1:58.05 2:31.11 5
6 Jean Dieuvil FR-1 Highland CC 2:13.17 1:48.20 1:56.53 2:23.87 1:32.75 1:58.90 1:24.42 3
7 Phillip Armbrister SO-2 Butler CC 1:23.35 2:33.59 2:08.59 1:45.97 1:25.73 1:59.06 2:34.78 2
11 Deiondre Williams FR-1 Highland CC 1:29.36 2:28.12 2:14.66 1:36.71 1:42.83 2:02.41 1:29.36 -
24 Joshua Camp FR-1 Highland CC 2:01.60 2:18.18 2:37.53 2:55.49 2:14.04 2:18.18 2:38.91 -