February 22, 2020
|
UW-Oshkosh-Kolf Sports Center - Oshkosh, WI
|
200m (Flat)
ICON KEY: NCAA DII Auto NCAA DII Prov WIAC

Men's 3000 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
0 Henry Laste   Unattached 8:25.59 8:01.52 8:31.61 10:01.89 7:49.48 7:13.36 -
0 Collin Borazo   Unattached 8:50.80 10:27.31 10:27.31 10:03.18 8:56.83 10:39.37 -
0 Eric Neuwirth   Unattached 9:55.26 11:58.80 8:36.64 9:21.56 7:01.17 9:55.26 -
0 Bobby Lutz   Unattached 10:32.70 9:13.62 7:28.17 8:47.25 8:52.53 8:26.16 -
1 Joe Kortenhof SR-4 Lawrence 6:32.50 8:15.79 6:27.33 8:36.44 9:59.07 7:55.13 10
2 Brian Mathews SO-2 Wis.-Stout 9:20.53 10:23.40 9:36.25 8:43.86 8:49.10 11:21.02 8
3 Axel Treinen JR-3 Wis.-Stevens Point 7:46.41 9:16.51 9:37.71 8:50.01 8:55.31 11:13.12 6
4 Tyler Tanko SR-4 Wis.-Stevens Point 9:57.47 8:37.45 7:22.77 8:53.45 11:01.48 8:26.78 5
5 Blain Masterson JR-3 Wis.-Parkside 8:16.24 8:42.92 7:01.54 8:53.59 9:52.29 9:57.62 4
6 Matthew Ryan SO-2 Wis.-Stout 10:13.70 7:06.92 10:35.05 8:53.65 9:20.34 7:54.95 3
7 Ian Williams FR-1 Wis.-Stout 9:16.03 7:55.83 7:29.10 8:54.64 7:55.83 7:23.76 2
8 Michael Kluz FR-1 Wis.-Stevens Point 9:03.40 11:23.29 11:17.91 8:58.02 11:39.43 10:34.87 1
9 Zach Yengo SO-2 Wis.-Eau Claire 8:10.30 9:47.29 9:58.06 8:58.79 9:14.96 7:16.42 -
10 Connor Sisel FR-1 St. Norbert 8:25.36 8:30.92 9:32.00 9:15.34 7:02.06 6:45.40 -
11 Mitchell Bradford FR-1 Wis.-Oshkosh 10:22.97 9:10.01 8:02.66 9:21.23 8:02.66 10:00.52 -
12 Billy Daniels SO-2 Lawrence 11:49.21 10:13.52 10:41.66 9:22.86 7:35.92 10:19.15 -
13 Aaron Arthur SR-4 Lawrence 8:30.12 7:16.44 10:12.15 9:26.80 6:53.77 8:52.80 -
14 Garrett Radtke SO-2 Ripon 7:06.79 11:39.94 11:05.79 9:29.05 8:03.70 9:17.67 -
15 Ethan Sowl JR-3 St. Norbert 8:10.44 9:13.18 7:36.23 9:30.28 12:09.96 9:41.69 -
16 Sam Forstner FR-1 Ripon 11:08.96 9:14.61 11:08.96 9:31.76 7:37.41 10:06.07 -
17 Kade Sherry FR-1 Wis.-Stout 7:27.25 8:24.59 10:19.27 9:33.39 7:38.72 7:15.78 -
18 Jared Oemig SO-2 Wis.-Stevens Point 10:32.86 12:10.66 10:32.86 9:35.32 10:04.09 6:59.99 -
19 Casey Olson SR-4 Wis.-Stevens Point 9:28.05 8:01.11 7:08.94 9:39.64 12:21.94 9:04.87 -
20 Riley McDade SO-2 Carroll (Wis.) 9:31.47 7:17.35 11:10.60 9:43.13 10:41.45 7:23.18 -
21 Bennett Rozek SO-2 Wis.-Stout 8:45.06 7:17.55 11:34.24 9:43.39 11:28.40 10:35.90 -
22 Blake Batzko JR-3 Carroll (Wis.) 11:19.54 12:35.70 12:41.56 9:45.81 12:00.55 10:20.96 -
23 Derek Warren FR-1 St. Norbert 9:16.13 6:54.14 11:49.95 9:51.62 12:07.70 10:56.70 -
24 Itai Bojdak-Yates FR-1 Lawrence 7:00.44 12:02.45 12:08.37 9:52.17 12:26.14 11:32.84 -
25 Andrew Malarski FR-1 Carroll (Wis.) 12:21.33 11:57.61 7:12.94 9:53.06 7:07.01 10:28.65 -
26 Jarod Gollwitzer FR-1 Wis.-Stevens Point 9:39.98 9:03.73 7:45.19 10:04.14 7:45.19 10:40.39 -
  Lucas Caminiti JR-3 Edgewood DNF DNF DNF DNF DNF DNF -
  Stefan Eagon SO-2 Carroll (Wis.) DNF DNF DNF DNF DNF DNF -
  Jacob Gray   Unattached DNF DNF DNF DNF DNF DNF -
Men's 3000 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME SC
0 Henry Laste   Unattached 8:43.65 10:01.89 -
0 Collin Borazo   Unattached 11:03.50 10:03.18 -
10 Connor Sisel FR-1 St. Norbert 8:08.70 9:15.34 -
12 Billy Daniels SO-2 Lawrence 9:34.12 9:22.86 -
13 Aaron Arthur SR-4 Lawrence 7:27.78 9:26.80 -
14 Garrett Radtke SO-2 Ripon 11:45.63 9:29.05 -
15 Ethan Sowl JR-3 St. Norbert 11:01.53 9:30.28 -
16 Sam Forstner FR-1 Ripon 10:51.81 9:31.76 -
17 Kade Sherry FR-1 Wis.-Stout 9:44.86 9:33.39 -
18 Jared Oemig SO-2 Wis.-Stevens Point 10:32.86 9:35.32 -
19 Casey Olson SR-4 Wis.-Stevens Point 9:51.24 9:39.64 -
20 Riley McDade SO-2 Carroll (Wis.) 8:15.66 9:43.13 -
21 Bennett Rozek SO-2 Wis.-Stout 12:20.91 9:43.39 -
22 Blake Batzko JR-3 Carroll (Wis.) 9:28.24 9:45.81 -
23 Derek Warren FR-1 St. Norbert 12:43.19 9:51.62 -
24 Itai Bojdak-Yates FR-1 Lawrence 7:53.74 9:52.17 -
25 Andrew Malarski FR-1 Carroll (Wis.) 7:42.59 9:53.06 -
26 Jarod Gollwitzer FR-1 Wis.-Stevens Point 11:52.89 10:04.14 -
Men's 3000 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
0 Bobby Lutz   Unattached 10:06.34 8:57.80 10:43.25 8:47.25 6:40.71 7:43.98 7:43.98 -
0 Eric Neuwirth   Unattached 8:53.49 6:38.71 10:28.95 9:21.56 10:12.10 10:28.95 7:57.33 -
1 Joe Kortenhof SR-4 Lawrence 6:27.33 10:09.40 9:28.09 8:36.44 8:46.77 6:11.84 6:53.16 10
2 Brian Mathews SO-2 Wis.-Stout 7:04.33 7:51.48 10:33.87 8:43.86 7:56.72 10:02.44 6:43.38 8
3 Axel Treinen JR-3 Wis.-Stevens Point 7:09.31 11:23.72 9:32.41 8:50.01 10:04.22 8:18.21 9:53.62 6
4 Tyler Tanko SR-4 Wis.-Stevens Point 8:26.78 8:26.78 9:36.13 8:53.45 9:41.46 8:58.79 10:08.14 5
5 Blain Masterson JR-3 Wis.-Parkside 8:48.26 8:53.59 9:25.61 8:53.59 8:10.91 10:18.97 7:12.21 4
6 Matthew Ryan SO-2 Wis.-Stout 11:28.41 11:33.75 9:31.01 8:53.65 8:48.32 7:12.26 8:37.64 3
7 Ian Williams FR-1 Wis.-Stout 9:21.38 8:06.53 8:17.22 8:54.64 9:48.11 10:41.57 6:46.33 2
8 Michael Kluz FR-1 Wis.-Stevens Point 10:18.73 10:45.63 9:30.31 8:58.02 9:24.93 11:34.05 9:35.69 1
9 Zach Yengo SO-2 Wis.-Eau Claire 6:49.48 9:09.57 9:04.18 8:58.79 7:11.04 7:05.65 11:29.66 -
11 Mitchell Bradford FR-1 Wis.-Oshkosh 7:00.93 9:38.07 9:26.85 9:21.23 8:13.89 6:38.48 7:45.82 -
  Stefan Eagon SO-2 Carroll (Wis.) DNF DNF DNF DNF DNF DNF DNF -
  Lucas Caminiti JR-3 Edgewood DNF DNF DNF DNF DNF DNF DNF -
  Jacob Gray   Unattached DNF DNF DNF DNF DNF DNF DNF -