February 22, 2020
|
Saint Olaf College-Tostrud Center - Northfield, MN
|
200m (Flat)

Men's 3000 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME
1 Christopher Brenk SR-4 St. Olaf 6:16.52 11:18.80 11:29.41 8:50.31
2 Lukas Lindgren JR-3 St. Olaf 7:39.79 10:04.14 8:43.94 8:54.63
3 Arne Ellefson-Carnes FR-1 St. Olaf 6:46.79 9:00.61 10:53.01 8:55.25
4 Penn Sagedahl FR-1 St. Olaf 11:03.94 6:57.64 9:43.62 8:55.43
5 Tremayne Collins SR-4 St. John's (Minn.) 7:46.23 7:14.07 10:53.79 8:55.89
6 Reuben Kosche SO-2 St. Olaf 7:42.70 6:22.00 9:08.78 8:58.02
7 Aidan St George FR-1 Bethel (Minn.) 8:05.15 7:32.81 6:55.07 8:59.05
8 Logan Bocovich FR-1 St. Olaf 10:51.99 7:41.83 6:31.19 9:03.32
9 Dillon Diekmann SO-2 St. John's (Minn.) 11:22.60 7:00.49 9:22.47 9:06.08
10 Erik Kivela JR-3 Bethel (Minn.) 6:53.55 11:07.20 9:11.40 9:11.40
11 Jonathan Sweeney JR-3 Bethel (Minn.) 9:35.52 8:45.72 10:30.86 9:13.38
12 Smith Mayse SO-2 Macalester 12:03.44 8:43.10 10:51.10 9:16.49
13 Fred Kerr SO-2 Macalester 10:38.71 7:17.01 6:32.19 9:20.27
14 Caleb Foster SR-4 Bethel (Minn.) 9:21.14 11:50.02 6:46.54 9:32.59
15 Justin Brakob JR-3 St. John's (Minn.) 7:03.68 12:28.69 9:05.56 9:40.38
16 Nathan Meyer SO-2 St. John's (Minn.) 8:36.60 9:52.06 6:52.12 9:40.45
17 Daniel Kloeppner FR-1 St. John's (Minn.) 9:46.42 8:30.19 7:13.95 9:46.42
18 Edward Hershewe SR-4 Carleton 12:03.70 7:33.05 8:43.65 9:48.37
19 Michael Milner SR-4 Macalester 10:38.18 6:59.54 8:45.91 9:50.90
20 Jack Colleran JR-3 St. John's (Minn.) 7:01.58 7:25.33 8:00.96 9:53.77
21 Peter Jarka-Sellers SR-4 Macalester 11:42.35 11:48.30 9:43.31 9:55.21
22 Luke Pedersen SO-2 Bethel (Minn.) 7:40.12 7:28.17 9:27.68 9:57.55
23 Jacob Lipke FR-1 St. John's (Minn.) 8:53.77 11:59.69 9:35.75 9:59.74
24 Armando Hernandez SR-4 Macalester 8:55.70 9:26.48 12:43.52 10:15.74
25 Hunter Bauer FR-1 Bethel (Minn.) 7:42.50 7:54.83 9:52.00 10:16.66
26 Baylor Leese JR-3 Bethel (Minn.) 13:25.97 9:17.98 12:42.57 10:19.97
27 James Berg SO-2 St. John's (Minn.) 12:23.88 10:59.05 9:14.65 10:52.52
Men's 3000 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME
10 Erik Kivela JR-3 Bethel (Minn.) 9:11.40
11 Jonathan Sweeney JR-3 Bethel (Minn.) 9:13.38
14 Caleb Foster SR-4 Bethel (Minn.) 9:32.59
15 Justin Brakob JR-3 St. John's (Minn.) 9:40.38
16 Nathan Meyer SO-2 St. John's (Minn.) 9:40.45
17 Daniel Kloeppner FR-1 St. John's (Minn.) 9:46.42
18 Edward Hershewe SR-4 Carleton 9:48.37
19 Michael Milner SR-4 Macalester 9:50.90
20 Jack Colleran JR-3 St. John's (Minn.) 9:53.77
21 Peter Jarka-Sellers SR-4 Macalester 9:55.21
22 Luke Pedersen SO-2 Bethel (Minn.) 9:57.55
23 Jacob Lipke FR-1 St. John's (Minn.) 9:59.74
24 Armando Hernandez SR-4 Macalester 10:15.74
25 Hunter Bauer FR-1 Bethel (Minn.) 10:16.66
26 Baylor Leese JR-3 Bethel (Minn.) 10:19.97
27 James Berg SO-2 St. John's (Minn.) 10:52.52
Men's 3000 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME
1 Christopher Brenk SR-4 St. Olaf 8:50.31 10:41.68
2 Lukas Lindgren JR-3 St. Olaf 8:54.63 9:42.75
3 Arne Ellefson-Carnes FR-1 St. Olaf 8:55.25 8:49.90
4 Penn Sagedahl FR-1 St. Olaf 8:55.43 7:13.70
5 Tremayne Collins SR-4 St. John's (Minn.) 8:55.89 9:54.84
6 Reuben Kosche SO-2 St. Olaf 8:58.02 6:59.66
7 Aidan St George FR-1 Bethel (Minn.) 8:59.05 9:15.23
8 Logan Bocovich FR-1 St. Olaf 9:03.32 10:24.82
9 Dillon Diekmann SO-2 St. John's (Minn.) 9:06.08 6:27.72
12 Smith Mayse SO-2 Macalester 9:16.49 10:56.66
13 Fred Kerr SO-2 Macalester 9:20.27 6:32.19