February 21, 2020
|
Saint Olaf College-Tostrud Center - Northfield, MN
|
200m (Flat)

Women's 60 Meters Finals

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME
1 Annalise Peebles SR-4 Carleton 5.91 8.98 8.09 10.36 9.23 5.75
2 Essence Boe FR-1 Hamline 7.59 5.72 8.16 8.82 8.57 6.61
3 Madison Brown JR-3 St. Benedict 6.79 6.05 8.17 8.83 6.87 10.30
4 Jireh Babalola FR-1 Bethel (Minn.) 7.38 6.81 8.20 9.02 8.86 9.60
5 Lauren Richards FR-1 Bethel (Minn.) 5.86 7.29 8.37 9.13 7.62 8.04
6 Mya Hill SO-2 Crown 5.95 10.96 8.49 9.34 9.34 8.41
7 Grace Zdechlik SO-2 St. Benedict 9.95 8.50 8.50 7.65 8.42 9.78
8 Claire Nichols FR-1 St. Catherine (Minn.) 9.13 10.94 8.61 7.93 8.44 7.41

Women's 60 Meters Preliminaries

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME
1 Annalise Peebles SR-4 Carleton 7.56 8.12 7.31
2 Madison Brown JR-3 St. Benedict 6.43 8.24 7.01
3 Jireh Babalola FR-1 Bethel (Minn.) 8.52 8.27 9.51
4 Essence Boe FR-1 Hamline 7.77 8.26 9.26
5 Mya Hill SO-2 Crown 6.50 8.44 6.00
6 Lauren Richards FR-1 Bethel (Minn.) 9.24 8.47 6.61
7 Grace Zdechlik SO-2 St. Benedict 7.80 8.47 6.53
8 Claire Nichols FR-1 St. Catherine (Minn.) 11.01 8.53 7.68
9 Jessica Shaver FR-1 St. Benedict 11.17 8.59 10.83
10 Isabella Light SO-2 Macalester 10.57 8.73 11.00
11 Hannah Detlaff SR-4 Macalester 8.18 8.79 8.44
12 Chloe Doyle SR-4 Bethel (Minn.) 10.29 9.10 10.47
13 Maggy Osha JR-3 Carleton 8.12 9.12 9.03
14 Marina Schwanke SR-4 Crown 8.35 9.17 7.52
15 Emily Linden FR-1 Northwestern (Minn.) 8.53 9.47 9.47
16 Maclairen Strong FR-1 St. Catherine (Minn.) 11.68 9.73 11.00
Women's 60 Meters Preliminaries Heat 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME
1 Annalise Peebles SR-4 Carleton 7.96 8.04 8.12 8.85 9.18
5 Mya Hill SO-2 Crown 9.79 8.02 8.44 10.72 6.17
7 Grace Zdechlik SO-2 St. Benedict 9.66 10.08 8.47 6.44 6.61
9 Jessica Shaver FR-1 St. Benedict 6.10 9.80 8.59 10.31 6.53
11 Hannah Detlaff SR-4 Macalester 9.76 10.11 8.79 11.08 8.53
16 Maclairen Strong FR-1 St. Catherine (Minn.) 8.96 8.57 9.73 8.66 8.47
Women's 60 Meters Preliminaries Heat 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME
2 Madison Brown JR-3 St. Benedict 9.97 7.26 8.24
4 Essence Boe FR-1 Hamline 9.17 6.78 8.26
10 Isabella Light SO-2 Macalester 6.64 7.08 8.73
12 Chloe Doyle SR-4 Bethel (Minn.) 10.83 11.29 9.10
14 Marina Schwanke SR-4 Crown 10.64 11.19 9.17
Women's 60 Meters Preliminaries Heat 3
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME
3 Jireh Babalola FR-1 Bethel (Minn.) 8.52 10.42 10.59 8.27 8.44 10.01
6 Lauren Richards FR-1 Bethel (Minn.) 10.59 6.53 7.80 8.47 8.22 8.14
8 Claire Nichols FR-1 St. Catherine (Minn.) 11.09 6.32 7.25 8.53 9.90 6.06
13 Maggy Osha JR-3 Carleton 8.12 9.94 11.13 9.12 10.58 9.94
15 Emily Linden FR-1 Northwestern (Minn.) 11.94 10.80 7.01 9.47 10.52 11.94