February 21, 2020
|
Saint Olaf College-Tostrud Center - Northfield, MN
|
200m (Flat)

Women's 1000 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME
1 Helen Schuda SR-4 Carleton 3:57.01 2:29.50 3:02.31 3:27.84 2:45.91
2 Riley McMahon JR-3 St. Catherine (Minn.) 3:03.44 3:55.32 3:05.29 3:27.53 3:59.03
3 Ellen Mickelson SO-2 St. Olaf 3:44.43 3:16.61 3:05.48 2:33.95 3:53.71
4 Lena Stern SO-2 Macalester 2:37.96 3:37.43 3:05.83 3:54.15 2:47.25
5 Marietta Geist SO-2 Carleton 2:13.94 3:02.30 3:06.02 3:24.63 3:07.88
6 Christine Albrecht FR-1 St. Olaf 2:12.21 3:13.66 3:06.21 3:06.21 3:22.97
7 Lisa Fisher SR-4 St. Olaf 2:22.85 3:13.60 3:07.96 3:43.68 3:49.32
8 Taylor Santangelo SO-2 St. Benedict 2:42.09 3:06.59 3:08.47 3:17.90 3:46.17
9 Brennan Drake SO-2 Macalester 3:34.05 4:00.80 3:11.11 2:21.43 3:37.87
10 Angela Ellis FR-1 Carleton 3:59.24 3:55.41 3:11.39 3:59.24 3:15.22
11 Natalie Marsh JR-3 Carleton 2:58.03 3:19.09 3:11.43 3:24.83 2:23.58
12 Grace Cole SO-2 Bethel (Minn.) 2:19.01 2:42.17 3:13.06 2:30.59 3:57.47
13 Elizabeth Zimmerman JR-3 Carleton 3:29.07 2:44.55 3:13.58 3:05.84 3:27.13
14 Emilee Fulton SR-4 Carleton 4:01.23 3:45.67 3:14.54 2:47.31 2:27.85
15 Victoria Barkosky FR-1 St. Catherine (Minn.) 3:49.80 4:01.48 3:14.74 2:37.74 4:09.27
16 Marissa Cutlan FR-1 Bethel (Minn.) 2:32.21 3:05.38 3:15.13 2:22.45 2:34.16
17 Lauren Alpers JR-3 Bethel (Minn.) 2:40.83 3:31.82 3:16.13 3:06.33 3:47.51
18 Ellie Cargill FR-1 Bethel (Minn.) 3:04.79 3:00.81 3:18.69 2:29.02 4:18.30
19 Ann Sheely   Augsburg 3:24.84 3:34.78 3:18.87 4:06.60 2:33.13
20 Kathryn Fleddermann SR-4 Macalester 2:26.14 3:32.21 3:20.19 3:18.19 4:16.25
21 Madeleine Parr FR-1 Carleton 2:41.49 3:48.11 3:21.86 4:16.37 2:33.42
22 Jenna Baccam FR-1 Bethel (Minn.) 4:22.62 3:24.03 3:22.01 3:58.38 2:25.45
23 Riley Pohle FR-1 Augsburg 4:21.01 2:21.64 3:22.33 3:04.12 3:34.47
24 Sam Posey SO-2 St. Olaf 4:23.36 3:54.78 3:24.15 3:36.40 4:15.19
25 Miranda Ekleberry FR-1 Hamline 2:51.96 3:43.75 3:27.17 3:18.89 3:45.82
26 Sophie Gossard FR-1 St. Olaf 3:25.47 3:12.63 3:34.03 3:51.16 2:55.51
27 Erin Brabec FR-1 Hamline 3:01.92 3:15.23 3:41.85 3:35.20 4:32.88
28 Amy Requa JR-3 St. Olaf 3:30.18 3:44.67 4:01.58 4:42.65 3:35.01
29 Aurora Wymar FR-1 Hamline 3:26.12 4:34.83 4:05.38 3:33.48 2:54.22
Women's 1000 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME
14 Emilee Fulton SR-4 Carleton 3:14.54 3:49.56 3:43.72 4:01.23
20 Kathryn Fleddermann SR-4 Macalester 3:20.19 2:54.17 3:08.18 4:14.25
21 Madeleine Parr FR-1 Carleton 3:21.86 2:27.36 2:45.53 4:10.31
22 Jenna Baccam FR-1 Bethel (Minn.) 3:22.01 4:02.42 2:45.65 3:44.24
24 Sam Posey SO-2 St. Olaf 3:24.15 2:41.28 4:00.90 3:46.61
25 Miranda Ekleberry FR-1 Hamline 3:27.17 3:43.75 3:16.82 2:47.81
26 Sophie Gossard FR-1 St. Olaf 3:34.03 3:14.77 4:25.40 3:29.75
27 Erin Brabec FR-1 Hamline 3:41.85 4:15.13 3:39.64 4:48.41
28 Amy Requa JR-3 St. Olaf 4:01.58 4:57.15 4:08.83 2:53.94
29 Aurora Wymar FR-1 Hamline 4:05.38 5:04.28 3:33.48 5:06.73
Women's 1000 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME
9 Brennan Drake SO-2 Macalester 3:45.51 3:11.11 2:38.63 3:53.16 3:32.14
10 Angela Ellis FR-1 Carleton 3:32.45 3:11.39 3:45.84 2:31.20 3:15.22
11 Natalie Marsh JR-3 Carleton 3:30.58 3:11.43 3:01.86 3:40.15 3:07.61
12 Grace Cole SO-2 Bethel (Minn.) 3:26.58 3:13.06 3:55.54 4:09.05 3:01.48
13 Elizabeth Zimmerman JR-3 Carleton 3:23.26 3:13.58 3:50.36 3:29.07 3:01.97
15 Victoria Barkosky FR-1 St. Catherine (Minn.) 3:57.59 3:14.74 3:14.74 3:08.90 2:53.32
16 Marissa Cutlan FR-1 Bethel (Minn.) 4:09.77 3:15.13 3:56.11 3:03.43 2:59.52
17 Lauren Alpers JR-3 Bethel (Minn.) 3:23.98 3:16.13 3:35.75 2:54.56 2:52.60
18 Ellie Cargill FR-1 Bethel (Minn.) 2:33.00 3:18.69 2:56.84 4:12.34 3:48.50
19 Ann Sheely   Augsburg 2:25.18 3:18.87 3:20.86 3:22.85 4:10.58
Women's 1000 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME
1 Helen Schuda SR-4 Carleton 3:22.37 3:07.78 3:36.95 3:02.31 3:20.55
2 Riley McMahon JR-3 St. Catherine (Minn.) 3:29.38 3:44.20 2:18.97 3:05.29 3:18.26
3 Ellen Mickelson SO-2 St. Olaf 3:07.34 3:14.76 2:26.53 3:05.48 3:48.14
4 Lena Stern SO-2 Macalester 3:44.86 3:46.72 2:34.24 3:05.83 2:15.66
5 Marietta Geist SO-2 Carleton 2:54.86 3:33.93 2:58.58 3:06.02 3:46.95
6 Christine Albrecht FR-1 St. Olaf 3:02.49 3:45.32 3:47.18 3:06.21 3:39.73
7 Lisa Fisher SR-4 St. Olaf 2:36.01 2:13.46 3:39.92 3:07.96 2:32.25
8 Taylor Santangelo SO-2 St. Benedict 2:36.43 2:15.70 3:48.05 3:08.47 3:51.82
23 Riley Pohle FR-1 Augsburg 3:06.15 3:22.33 3:24.36 3:22.33 2:39.84