February 29, 2020
|
Olivet Nazarene-Student Rec. Center - Bourbonnais, IL
|
200m (Flat)

Girls' 1600 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME SC
1 Kate Guderjan Sophomore Lincoln-Way East 5:20.12 4:44.91 10
2 Natalie Wagner Junior Mother McAuley 5:33.84 5:03.80 8
3 Merrigan Allen Junior Lincoln-Way Central 5:38.71 6:09.20 6
4 Julia Benes Junior Jones 5:43.93 4:04.19 5
5 Eavan Norman Senior Evanston Township 5:45.40 7:04.85 4
6 Hallie Hoger Sophomore Lincoln-Way East 5:45.86 5:52.78 3
7 Ciara Connell Senior Evanston Township 5:47.86 6:08.74 2
8 Olivia Jacobs Senior Lincoln-Way East 5:49.21 7:13.02 1
9 Emma Roberts Freshman Lincoln-Way East 5:52.75 6:13.92 -
10 Lexy Sams Senior Lincoln-Way Central 5:53.57 4:46.40 -
11 Ally Flomenhoft Freshman Jones 5:56.25 4:12.94 -
12 Dziya Bright Junior Thornton 6:01.63 4:34.84 -
13 Kate McGovern Senior Shepard 6:01.82 7:03.33 -
14 Ashley Lang Senior Joliet West 6:03.68 6:36.42 -
15 Shea Martin Freshman Lincoln-Way Central 6:04.11 5:34.99 -
16 Elizabeth Marceille Sophomore Mother McAuley 6:10.64 7:24.77 -
17 Olivia Bukowski Senior Stagg 6:11.76 4:57.41 -
18 Carly Shipman Junior Lincoln-Way Central 6:12.71 7:12.35 -
19 Lauren Pocica Junior Stagg 6:13.09 4:24.90 -
20 Kelsey Frazier Senior Thornton Fractional South 6:15.44 6:30.46 -
21 Jillian Butler Senior Highland Park 6:15.58 6:04.32 -
22 Sofia Rodriguez Junior Jones 6:19.71 6:27.31 -
23 Alexis Rivas Junior Joliet West 6:22.69 6:26.52 -
24 Maura Maloney Senior Mother McAuley 6:24.18 4:40.46 -
25 Olivia Bednarczuk Junior Stagg 6:24.28 8:04.20 -
26 Natalia Kiernia Freshman Shepard 6:25.70 5:23.99 -
27 Ariana Goldstein Senior Highland Park 6:32.94 4:38.99 -
28 Shadya Abdelrahman Junior Oak Lawn Community 6:33.18 5:38.14 -
29 Grace Rowan Junior Mother McAuley 6:40.57 4:48.41 -
30 Sylvia Czyz Sophomore Stagg 6:42.04 5:17.62 -
31 Sarah Rosenberg Senior Centennial 6:42.94 5:18.33 -
32 Anayzel Ortiz-Pinacho Junior Danville 6:47.38 8:17.01 -
33 Shayna Zavell Freshman Highland Park 6:48.47 8:46.93 -
34 Natalia Cetera Freshman Oak Lawn Community 6:49.07 6:32.71 -
35 Danika Cader Freshman Oak Lawn Community 6:50.55 8:41.40 -
36 Alexandra Valdivia Freshman Thornton Fractional North 7:22.90 6:20.90 -
37 Gabriela Rosas Freshman Thornton Fractional North 7:28.60 6:39.26 -
38 Mariah Gomez Senior Thornton Fractional North 7:29.95 6:53.96 -
39 Murphy Barnum Sophomore Thornton Fractional South 7:47.39 9:06.85 -
40 Chinwendu Ifejiasi Freshman Thornton Fractional South 7:49.50 9:14.01 -
Girls' 1600 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME SC
27 Ariana Goldstein Senior Highland Park 7:31.89 6:32.94 4:35.06 4:42.92 -
28 Shadya Abdelrahman Junior Oak Lawn Community 8:03.62 6:33.18 6:01.73 6:21.39 -
30 Sylvia Czyz Sophomore Stagg 5:17.62 6:42.04 6:34.00 7:02.15 -
31 Sarah Rosenberg Senior Centennial 5:18.33 6:42.94 5:02.21 6:34.89 -
32 Anayzel Ortiz-Pinacho Junior Danville 6:39.24 6:47.38 8:37.38 8:12.93 -
33 Shayna Zavell Freshman Highland Park 5:55.37 6:48.47 5:30.86 8:51.02 -
34 Natalia Cetera Freshman Oak Lawn Community 8:43.61 6:49.07 4:54.53 6:04.08 -
35 Danika Cader Freshman Oak Lawn Community 7:31.61 6:50.55 8:53.72 7:35.71 -
36 Alexandra Valdivia Freshman Thornton Fractional North 7:36.19 7:22.90 6:03.18 7:53.91 -
37 Gabriela Rosas Freshman Thornton Fractional North 7:15.15 7:28.60 7:24.12 5:45.43 -
38 Mariah Gomez Senior Thornton Fractional North 7:38.95 7:29.95 5:19.47 8:05.95 -
39 Murphy Barnum Sophomore Thornton Fractional South 7:19.35 7:47.39 9:48.92 5:55.22 -
40 Chinwendu Ifejiasi Freshman Thornton Fractional South 6:06.21 7:49.50 7:44.81 8:03.59 -
Girls' 1600 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
11 Ally Flomenhoft Freshman Jones 5:56.25 -
14 Ashley Lang Senior Joliet West 6:03.68 -
16 Elizabeth Marceille Sophomore Mother McAuley 6:10.64 -
17 Olivia Bukowski Senior Stagg 6:11.76 -
19 Lauren Pocica Junior Stagg 6:13.09 -
20 Kelsey Frazier Senior Thornton Fractional South 6:15.44 -
21 Jillian Butler Senior Highland Park 6:15.58 -
22 Sofia Rodriguez Junior Jones 6:19.71 -
23 Alexis Rivas Junior Joliet West 6:22.69 -
24 Maura Maloney Senior Mother McAuley 6:24.18 -
25 Olivia Bednarczuk Junior Stagg 6:24.28 -
26 Natalia Kiernia Freshman Shepard 6:25.70 -
29 Grace Rowan Junior Mother McAuley 6:40.57 -
Girls' 1600 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
1 Kate Guderjan Sophomore Lincoln-Way East 5:20.12 4:09.70 4:32.11 6:46.56 6:08.14 4:48.11 5:32.93 10
2 Natalie Wagner Junior Mother McAuley 5:33.84 7:07.32 4:53.78 6:00.55 4:30.41 4:37.09 4:17.06 8
3 Merrigan Allen Junior Lincoln-Way Central 5:38.71 4:00.49 5:15.00 5:48.88 4:07.26 5:35.33 5:52.26 6
4 Julia Benes Junior Jones 5:43.93 7:06.48 5:37.06 6:08.01 4:59.22 5:47.37 6:32.08 5
5 Eavan Norman Senior Evanston Township 5:45.40 6:40.67 7:08.30 7:15.21 4:01.78 5:59.22 6:40.67 4
6 Hallie Hoger Sophomore Lincoln-Way East 5:45.86 6:48.12 5:49.32 5:14.74 5:25.11 5:07.82 4:53.99 3
7 Ciara Connell Senior Evanston Township 5:47.86 7:28.74 6:53.96 5:09.60 4:20.90 6:29.61 7:25.26 2
8 Olivia Jacobs Senior Lincoln-Way East 5:49.21 5:31.75 5:10.80 4:14.93 4:07.94 5:59.69 7:06.04 1
9 Emma Roberts Freshman Lincoln-Way East 5:52.75 4:35.15 5:24.53 6:10.39 7:31.52 4:45.73 6:28.03 -
10 Lexy Sams Senior Lincoln-Way Central 5:53.57 5:18.22 4:49.93 4:28.72 4:46.40 6:00.65 4:25.18 -
12 Dziya Bright Junior Thornton 6:01.63 5:11.01 5:14.62 4:23.99 7:35.66 7:13.96 6:26.95 -
13 Kate McGovern Senior Shepard 6:01.82 6:27.15 5:11.17 7:28.66 4:49.46 7:50.37 5:40.11 -
15 Shea Martin Freshman Lincoln-Way Central 6:04.11 7:31.50 5:27.70 7:24.22 6:15.04 5:02.22 6:11.40 -
18 Carly Shipman Junior Lincoln-Way Central 6:12.71 6:53.71 4:58.17 6:12.71 6:35.08 6:27.62 4:35.81 -