March 7, 2020
|
Rockford Auburn (I) - Rockford, IL
|
200m (Flat)

Girls' 4 x 400 Relay

Top↑
PL TEAM ATHLETES TIME SC
1 Central (Burlington) Lauren Dowd, Emily Stark, Jocelyn Victoria, Brooke Barkocy 4:13.56 10
2 Aurora West Alyssa Mayhew, Sydney Atkins, Savannah Ming, Nia Wood 4:13.71 8
3 Winnebago Renee Rittmeyer, Katie Erb, Grace Erb, Marissa Roggensack 4:17.02 6
4 Zion-Benton Kaylah Washington, Riley Franz, Maya Henderson, Aja Myers 4:18.20 5
5 Guilford Carreanna Curtis, A'Yana Gray, Jazmyne Douglas, Jolena Sites 4:20.30 4
6 Huntley Jenna Belonax, Bailey Wilk, Sammi Campanelli, Jessie Ozzauto 4:21.03 3
7 Fenwick Allie Heyer, Marie O'Brien, Maria Quinn, Zawadi Brown 4:28.49 2
8 Thornwood Brianna Stewart, Danaja Williams, Kyla Overstreet, Damya Williams 4:29.10 1
9 Hononegah Amelia Pickard, Gracie Wolfe, Sophia Balsley, Allie McLarty 4:30.51 -
10 Grayslake North Sophia Barszcz, Madison Kubas, Kylie Stoneham, Kelli Tosic 4:31.22 -
11 Palatine Laura Seeberger, Fiona Metzo, Riley Strahl, Annie Thomas 4:31.93 -
12 Southland College Prep Riley Basano, Chinanye Pre Onyeizeh, Jada Fryer, Mikala Dowling 4:34.45 -
13 Schaumburg Eleanor Foley, Megan Nailor, Lexus Gruszka, Julia Wiecek 4:44.64 -
14 Maine South Silvia Buti, Courtney Lee, Sarah Rosca, Sabrina Moore 4:46.86 -
15 Belvidere North Mera Moucharrafie, Mackenzie Key, Samantha Kohls, Erin Morgan 4:48.02 -
16 South Elgin Hannah Durrant, Kelis Kirkland, Corrina George, Charlotte Ward 4:48.47 -
17 Boylan Natalia Ayala, Brietta Coen, Emma Strombeck, Cecelia Hatfield 4:48.61 -
18 Harvard Lizeth Flores Bernal, Asha Billstrand, Christina Koleno, Makayla Halfpenny 4:55.76 -
19 Belvidere Lory Lopez, Brynn Kirkland, Katey Wallace, Tikaya Jones 4:56.42 -
20 Bartlett Aneta Kaminski, Aliyah Uribe, Katherine Garay, Camille Buchanan 4:58.19 -
21 Wauconda Emily Trela, Amanda Krachtus, Sullivan Kosmach, Lily Jurczyk 5:00.51 -
22 Freeport Nevianna Baker, Briana Schaney, Zoie Schaney, Brooke Colberg 5:00.62 -
23 Larkin Brittany Burgos, Alejandra Camacho, Kailey Cronin, Jasmine Fregoso Alavarr 5:01.65 -
24 Grayslake Central Anissah Groark, Ashlyn Duffee, Molly Delaney, Yasmine Khalaf 5:02.81 -
Girls' 4 x 400 Relay Section 1
PL TEAM ATHLETES TIME TIME TIME TIME SC
14 Maine South Buti, Lee, Rosca, Moore 4:23.92 4:03.84 4:15.31 4:46.86 -
17 Boylan Ayala, Coen, Strombeck, Hatfield 3:30.69 6:00.77 5:43.45 4:48.61 -
18 Harvard Flores Bernal, Billstrand, Koleno, Halfpenny 5:01.68 4:29.15 6:15.62 4:55.76 -
20 Bartlett Kaminski, Uribe, Garay, Buchanan 6:12.74 5:01.18 4:28.38 4:58.19 -
22 Freeport Baker, Schaney, Schaney, Colberg 6:24.80 3:39.46 5:09.64 5:00.62 -
23 Larkin Burgos, Camacho, Cronin, Fregoso Alavarr 4:10.37 3:46.24 4:52.60 5:01.65 -
Girls' 4 x 400 Relay Section 2
PL TEAM ATHLETES TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
9 Hononegah Pickard, Wolfe, Balsley, McLarty 3:33.71 5:05.68 5:30.03 4:30.51 3:44.53 5:27.32 -
12 Southland College Prep Basano, Onyeizeh, Fryer, Dowling 3:31.33 4:15.24 3:25.84 4:34.45 5:04.64 4:26.22 -
13 Schaumburg Foley, Nailor, Gruszka, Wiecek 4:16.18 5:47.26 5:04.57 4:44.64 4:24.72 4:16.18 -
15 Belvidere North Moucharrafie, Key, Kohls, Morgan 3:53.30 5:11.07 4:36.50 4:48.02 5:22.59 6:14.43 -
16 South Elgin Durrant, Kirkland, George, Ward 3:33.47 5:20.21 5:08.67 4:48.47 3:33.47 5:54.82 -
24 Grayslake Central Groark, Duffee, Delaney, Khalaf 5:54.29 3:38.03 3:53.17 5:02.81 4:35.56 6:06.40 -
Girls' 4 x 400 Relay Section 3
PL TEAM ATHLETES TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
4 Zion-Benton Washington, Franz, Henderson, Myers 3:34.31 4:02.71 4:23.37 5:12.43 4:44.02 4:18.20 5
5 Guilford Curtis, Gray, Douglas, Sites 3:46.47 3:17.83 5:33.19 4:30.72 4:02.08 4:20.30 4
10 Grayslake North Barszcz, Kubas, Stoneham, Tosic 4:23.09 5:20.04 5:03.77 5:39.03 3:55.97 4:31.22 -
11 Palatine Seeberger, Metzo, Strahl, Thomas 4:34.65 5:23.60 4:56.41 5:18.16 5:04.57 4:31.93 -
19 Belvidere Lopez, Kirkland, Wallace, Jones 6:04.60 3:33.43 3:27.50 5:14.21 3:42.32 4:56.42 -
21 Wauconda Trela, Krachtus, Kosmach, Jurczyk 4:24.45 6:00.62 6:00.62 5:00.51 4:06.42 5:00.51 -
Girls' 4 x 400 Relay Section 4
PL TEAM ATHLETES TIME TIME TIME TIME SC
1 Central (Burlington) Dowd, Stark, Victoria, Barkocy 4:49.06 4:13.56 3:30.46 4:26.24 10
2 Aurora West Mayhew, Atkins, Ming, Wood 3:30.58 4:13.71 5:04.46 4:49.23 8
3 Winnebago Rittmeyer, Erb, Erb, Roggensack 3:43.61 4:17.02 3:05.06 5:03.29 6
6 Huntley Belonax, Wilk, Campanelli, Ozzauto 5:15.85 4:21.03 5:13.24 3:41.88 3
7 Fenwick Heyer, O'Brien, Quinn, Brown 3:16.00 4:28.49 5:08.77 4:41.92 2
8 Thornwood Stewart, Williams, Overstreet, Williams 5:28.31 4:29.10 5:47.14 4:07.58 1