February 27-28, 2020
|
UW-Superior-Lydia Thering FH - Superior, WI
|
200m (Flat)

Women's 800 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME SC
1 Ellie Sholing FR-1 St. Scholastica 2:24.83 3:03.94 1:48.63 10
2 Sarah Presler JR-3 Bethany Lutheran 2:28.21 2:29.70 2:03.02 8
3 Lexi Erickson JR-3 St. Scholastica 2:29.10 2:17.18 3:06.38 6
4 Cianna Hoppe FR-1 Bethany Lutheran 2:29.57 1:50.69 2:28.08 5
5 Annika Voss FR-1 St. Scholastica 2:30.35 3:13.96 2:00.28 4
6 Lilianne Tapper FR-1 St. Scholastica 2:33.35 2:48.69 3:10.16 3
7 Katelyn Chromy FR-1 St. Scholastica 2:33.35 3:02.49 2:39.49 2
8 Lynnea Asp JR-3 Crown 2:33.96 2:12.41 2:13.95 1
9 Abby Hagen FR-1 Crown 2:34.87 2:00.80 3:19.79 -
10 Liana Blomgren JR-3 St. Scholastica 2:36.60 2:13.11 2:08.42 -
11 Chloe Kuhlman FR-1 Bethany Lutheran 2:46.55 3:33.19 3:16.53 -
12 Talia Martens FR-1 Wis.-Superior 2:48.01 3:23.30 2:00.97 -
13 Naomi Brennan FR-1 Northwestern (Minn.) 2:48.73 2:57.17 2:36.92 -
14 Grace Wunderlich FR-1 Northwestern (Minn.) 2:53.66 2:17.20 2:01.57 -
15 Riley Wallace FR-1 Minnesota-Morris 2:54.61 2:47.63 2:33.66 -
16 Tamara Ehrich SO-2 Northwestern (Minn.) 2:57.27 3:09.68 3:34.50 -
17 Hannah Fischer SO-2 North Central (Minn.) 3:00.08 2:25.87 3:12.69 -
18 Alexis Peiffer FR-1 Northwestern (Minn.) 3:01.84 2:14.57 3:36.39 -
19 Taylor Prieve FR-1 Minnesota-Morris 3:09.47 3:22.74 4:02.53 -
20 Kara Sheehan FR-1 Northwestern (Minn.) 3:16.08 3:23.93 3:20.01 -
21 Brin Pauley SO-2 St. Scholastica 3:16.09 3:27.86 3:41.59 -
22 Emma Heino FR-1 Northwestern (Minn.) 3:20.01 3:10.01 3:52.02 -
Women's 800 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME SC
12 Talia Martens FR-1 Wis.-Superior 2:48.01 3:06.50 2:46.33 3:24.98 -
20 Kara Sheehan FR-1 Northwestern (Minn.) 3:16.08 4:14.91 2:46.67 3:12.16 -
21 Brin Pauley SO-2 St. Scholastica 3:16.09 3:14.13 3:08.25 4:12.96 -
22 Emma Heino FR-1 Northwestern (Minn.) 3:20.01 3:20.01 3:00.01 2:52.01 -
Women's 800 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
13 Naomi Brennan FR-1 Northwestern (Minn.) 2:48.73 -
15 Riley Wallace FR-1 Minnesota-Morris 2:54.61 -
16 Tamara Ehrich SO-2 Northwestern (Minn.) 2:57.27 -
17 Hannah Fischer SO-2 North Central (Minn.) 3:00.08 -
18 Alexis Peiffer FR-1 Northwestern (Minn.) 3:01.84 -
19 Taylor Prieve FR-1 Minnesota-Morris 3:09.47 -
Women's 800 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME SC
5 Annika Voss FR-1 St. Scholastica 1:46.75 1:57.28 3:15.46 3:13.96 2:30.35 4
7 Katelyn Chromy FR-1 St. Scholastica 2:51.76 2:05.75 3:17.83 2:28.75 2:33.35 2
8 Lynnea Asp JR-3 Crown 3:20.15 2:44.74 2:15.49 1:55.47 2:33.96 1
10 Liana Blomgren JR-3 St. Scholastica 3:14.19 3:09.49 2:41.30 2:50.70 2:36.60 -
11 Chloe Kuhlman FR-1 Bethany Lutheran 2:51.55 3:31.52 1:58.25 2:33.23 2:46.55 -
14 Grace Wunderlich FR-1 Northwestern (Minn.) 3:40.55 3:35.34 3:40.55 3:37.08 2:53.66 -
Women's 800 Meters Section 4
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Ellie Sholing FR-1 St. Scholastica 2:24.83 10
2 Sarah Presler JR-3 Bethany Lutheran 2:28.21 8
3 Lexi Erickson JR-3 St. Scholastica 2:29.10 6
4 Cianna Hoppe FR-1 Bethany Lutheran 2:29.57 5
6 Lilianne Tapper FR-1 St. Scholastica 2:33.35 3
9 Abby Hagen FR-1 Crown 2:34.87 -