February 14, 2020
|
U. of St. Thomas-Anderson FH - St. Paul, MN
|
200m (Flat)
ICON KEY: WIAC

Men's Mile

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME
1 Jake Petri JR-3 Wis.-Eau Claire 3:26.14 3:26.14 4:17.67
2 Henry Hughes FR-1 Wis.-Stout 3:35.42 4:14.35 4:19.54
3 Dylan Lueck JR-3 Wis.-Eau Claire 4:30.58 4:09.77 4:20.17
4 Seth Eliason SO-2 Minnesota 4:11.16 4:45.17 4:21.62
5 Mike Fifield SR-4 Wis.-Stout 4:21.68 4:24.32 4:24.32
6 Bailey Wilson SR-4 Wis.-Eau Claire 3:13.34 5:36.36 4:24.85
7 Alex Winn SR-4 Wis.-Eau Claire 4:00.15 5:17.53 4:26.83
8 Tyler Osen FR-1 Wis.-Eau Claire 5:21.17 3:44.82 4:27.64
9 Eliott Cassidy SO-2 St. Olaf 3:10.98 5:25.47 4:28.98
10 Penn Sagedahl FR-1 St. Olaf 4:41.06 5:45.92 4:30.25
11 Chase Sarver   Unattached 5:44.31 5:06.36 4:31.11
12 Sakariya Hussien FR-1 Augsburg 5:44.71 5:17.57 4:31.42
13 Chad Couser JR-3 Wis.-Eau Claire 3:34.95 3:34.95 4:32.08
14 Garrett Bembenek Senior Unattached 3:10.56 4:10.45 4:32.22
15 Owen Wright SR-4 St. Olaf 3:51.47 4:18.70 4:32.31
16 Clay Quiring JR-3 Wis.-Eau Claire 5:40.59 4:54.27 4:32.47
17 Adam Ebent SO-2 St. Thomas (Minn.) 5:29.75 5:27.03 4:32.52
18 Preston Guttenberg FR-1 Wis.-Eau Claire 4:46.77 5:30.47 4:33.11
19 Will Ullrich SO-2 Wis.-Eau Claire 4:44.16 4:35.97 4:33.23
20 Sam Stresemann JR-3 St. Olaf 5:26.42 3:47.67 4:34.30
21 Zach Yengo SO-2 Wis.-Eau Claire 5:40.71 4:51.25 4:34.76
22 Cole Halla FR-1 St. Thomas (Minn.) 5:11.53 3:57.10 4:35.69
23 Morey Smith FR-1 St. Thomas (Minn.) 4:53.08 4:44.79 4:36.49
24 Ian Williams FR-1 Wis.-Stout 5:32.51 3:16.74 4:37.09
25 Anders Narum SO-2 St. Olaf 5:31.10 5:11.62 4:38.23
26 Payne Freske FR-1 Wis.-Eau Claire 3:23.36 3:23.36 4:38.57
27 Wyatt Rauvola FR-1 Wis.-Eau Claire 5:34.34 4:35.83 4:38.61
28 Christian LeSac   Unattached 3:26.40 3:23.61 4:38.91
29 Connor Smith SO-2 St. Thomas (Minn.) 5:46.84 6:03.63 4:39.71
30 Jakin Anderson SO-2 Bethany Lutheran 6:11.62 3:57.27 4:45.86
31 Ethan Unruh FR-1 St. Thomas (Minn.) 3:20.18 5:43.17 4:45.97
32 Eric Neuwirth Sophomore Unattached 3:23.60 6:04.19 4:46.76
33 Kevin Montresor FR-1 St. Olaf 6:12.81 3:35.08 4:46.77
34 Jarrod Holt   Unattached 4:15.40 6:13.05 4:46.96
35 Caleb Foster SR-4 Bethel (Minn.) 3:42.99 3:54.57 4:49.59
36 Jackson Simon SR-4 St. Olaf 4:36.78 4:54.26 4:51.34
37 Henrik Gilbertson SO-2 St. Olaf 4:02.10 3:30.01 4:51.68
38 Beau Clemmensen JR-3 Wis.-River Falls 4:46.80 4:58.63 4:55.67
39 Jens Lange SO-2 St. Olaf 3:41.89 4:46.98 4:55.85
40 Bryan Cook FR-1 Wis.-Stout 6:19.31 3:39.29 4:56.33
41 Max Fore FR-1 Wis.-Stout 3:48.19 3:39.30 4:56.34
42 Caleb Anton FR-1 Wis.-River Falls 6:26.79 5:54.06 4:57.53
43 Ryan McCue JR-3 Bethany Lutheran 5:55.23 5:40.31 4:58.51
44 Bennett Rozek SO-2 Wis.-Stout 6:04.67 5:19.09 5:03.89
45 Zach Jacoby SO-2 Wis.-River Falls 5:02.66 5:05.75 5:08.83
Men's Mile Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME
1 Jake Petri JR-3 Wis.-Eau Claire 4:38.29 4:22.83 5:06.63 3:54.48 4:17.67
2 Henry Hughes FR-1 Wis.-Stout 3:38.02 4:19.54 3:19.85 3:06.87 4:19.54
3 Dylan Lueck JR-3 Wis.-Eau Claire 3:51.56 4:22.78 3:30.74 5:35.62 4:20.17
4 Seth Eliason SO-2 Minnesota 4:53.02 4:53.02 3:52.85 4:39.94 4:21.62
5 Mike Fifield SR-4 Wis.-Stout 4:19.04 4:24.32 3:55.25 5:14.54 4:24.32
7 Alex Winn SR-4 Wis.-Eau Claire 5:06.86 4:16.16 3:09.45 3:44.14 4:26.83
8 Tyler Osen FR-1 Wis.-Eau Claire 5:23.85 4:00.88 4:00.88 5:26.52 4:27.64
19 Will Ullrich SO-2 Wis.-Eau Claire 3:54.98 3:41.32 4:22.30 3:57.71 4:33.23
20 Sam Stresemann JR-3 St. Olaf 5:40.14 4:37.05 3:58.65 3:20.24 4:34.30
Men's Mile Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME
6 Bailey Wilson SR-4 Wis.-Eau Claire 3:21.29 4:24.85 4:01.02 4:48.69 5:07.23 4:16.91 3:15.99
9 Eliott Cassidy SO-2 St. Olaf 5:41.61 4:28.98 5:49.68 5:46.99 5:20.09 4:34.36 4:23.60
10 Penn Sagedahl FR-1 St. Olaf 4:30.25 4:30.25 3:55.12 5:13.49 5:02.68 3:47.01 3:30.80
11 Chase Sarver   Unattached 5:36.18 4:31.11 3:39.60 3:53.16 5:52.45 3:17.91 3:31.47
12 Sakariya Hussien FR-1 Augsburg 3:29.00 4:31.42 4:15.14 3:23.57 3:12.71 5:12.14 3:34.43
13 Chad Couser JR-3 Wis.-Eau Claire 3:53.99 4:32.08 4:34.80 4:23.92 5:21.06 5:40.10 5:34.66
14 Garrett Bembenek Senior Unattached 4:13.17 4:32.22 3:16.00 5:04.89 4:24.06 4:10.45 3:48.67
15 Owen Wright SR-4 St. Olaf 5:45.84 4:32.31 4:05.08 3:13.34 5:02.27 3:16.07 5:24.05
16 Clay Quiring JR-3 Wis.-Eau Claire 4:35.20 4:32.47 4:02.50 4:54.27 3:10.73 3:54.33 5:24.24
17 Adam Ebent SO-2 St. Thomas (Minn.) 4:16.17 4:32.52 4:35.25 4:08.00 5:24.30 3:32.57 4:40.70
21 Zach Yengo SO-2 Wis.-Eau Claire 5:02.24 4:34.76 4:18.28 4:26.52 4:51.25 3:37.06 4:29.27
24 Ian Williams FR-1 Wis.-Stout 5:29.74 4:37.09 4:26.01 4:06.61 3:49.99 4:09.38 5:57.45
31 Ethan Unruh FR-1 St. Thomas (Minn.) 4:57.41 4:45.97 3:20.18 3:51.64 6:06.05 4:28.82 4:08.80
Men's Mile Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME
18 Preston Guttenberg FR-1 Wis.-Eau Claire 4:33.11
22 Cole Halla FR-1 St. Thomas (Minn.) 4:35.69
23 Morey Smith FR-1 St. Thomas (Minn.) 4:36.49
26 Payne Freske FR-1 Wis.-Eau Claire 4:38.57
27 Wyatt Rauvola FR-1 Wis.-Eau Claire 4:38.61
28 Christian LeSac   Unattached 4:38.91
29 Connor Smith SO-2 St. Thomas (Minn.) 4:39.71
34 Jarrod Holt   Unattached 4:46.96
37 Henrik Gilbertson SO-2 St. Olaf 4:51.68
Men's Mile Section 4
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME
25 Anders Narum SO-2 St. Olaf 5:17.19 3:45.37 4:32.67 4:38.23 3:56.50 5:25.53
30 Jakin Anderson SO-2 Bethany Lutheran 6:05.90 4:20.14 5:05.87 4:45.86 4:57.30 3:25.82
32 Eric Neuwirth Sophomore Unattached 3:43.68 5:49.85 5:38.38 4:46.76 5:38.38 5:09.70
33 Kevin Montresor FR-1 St. Olaf 4:49.64 4:09.49 3:26.48 4:46.77 5:06.85 5:09.72
35 Caleb Foster SR-4 Bethel (Minn.) 3:34.30 4:09.05 4:11.95 4:49.59 5:04.07 5:59.10
36 Jackson Simon SR-4 St. Olaf 3:44.34 5:35.04 4:36.78 4:51.34 5:08.82 3:47.25
38 Beau Clemmensen JR-3 Wis.-River Falls 3:56.54 6:00.72 6:12.55 4:55.67 5:40.02 3:53.58
39 Jens Lange SO-2 St. Olaf 6:21.65 5:34.31 6:03.90 4:55.85 5:28.40 4:14.44
40 Bryan Cook FR-1 Wis.-Stout 4:00.03 6:19.31 6:19.31 4:56.33 4:47.44 4:08.92
41 Max Fore FR-1 Wis.-Stout 5:37.83 6:04.50 5:02.27 4:56.34 4:59.31 6:10.43
42 Caleb Anton FR-1 Wis.-River Falls 3:34.23 4:03.98 3:46.13 4:57.53 6:17.87 3:49.10
43 Ryan McCue JR-3 Bethany Lutheran 4:10.75 3:40.90 6:01.20 4:58.51 4:34.63 3:46.87
44 Bennett Rozek SO-2 Wis.-Stout 5:19.09 4:42.62 4:00.08 5:03.89 6:16.83 3:35.77
45 Zach Jacoby SO-2 Wis.-River Falls 5:33.54 3:36.18 5:02.66 5:08.83 4:03.98 5:45.89