February 25, 2020
|
Robinson Tampa - Tampa, FL

Girls' 100 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME SC
1 Adriana Williams FR Robinson 10.41 17.30 13.51 17.30 17.03 5
2 N'Dea Fitzgerald JR Robinson 14.28 11.09 13.86 10.54 13.59 3
3 Haviland Cobb-Colston JR Plant 14.36 16.18 14.07 12.53 9.85 1
4 Gia Gholson SO Plant 17.16 10.78 14.18 12.62 18.44 -
5 Zoie Deleary SO Plant 12.08 15.57 14.55 11.35 17.61 -
6 Jayla Jeffery SO Plant 12.08 11.19 14.91 12.38 16.85 -
7 Lilly Marshall FR Plant 13.50 17.03 15.34 19.18 18.72 -
8 Trinavy Le SO Robinson 21.32 11.81 16.40 20.83 18.21 -
  Callie Shoemaker FR Robinson NT NT NT NT NT   
Girls' 100 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
1 Adriana Williams FR Robinson 15.14 14.05 16.76 10.95 10.68 13.51 15.81 5
7 Lilly Marshall FR Plant 14.73 11.51 18.87 14.12 14.12 15.34 12.28 -
8 Trinavy Le SO Robinson 21.00 13.78 18.21 16.57 14.27 16.40 17.39 -
  Callie Shoemaker FR Robinson NT NT NT NT NT NT NT   
Girls' 100 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
2 N'Dea Fitzgerald JR Robinson 13.86 14.56 12.76 10.26 15.53 16.50 15.53 3
3 Haviland Cobb-Colston JR Plant 14.07 17.31 15.62 12.24 10.28 13.51 16.61 1
4 Gia Gholson SO Plant 14.18 12.48 15.18 18.15 12.62 14.18 10.78 -
5 Zoie Deleary SO Plant 14.55 12.37 16.45 10.33 10.19 15.72 11.79 -
6 Jayla Jeffery SO Plant 14.91 16.70 11.04 14.47 18.64 16.85 11.63 -

Girls' 200 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Avrel Jean SR Plant 26.81 5
2 Nyla Thornton SO Plant 26.90 3
3 Avriel James SR Robinson 27.51 1
4 Christal Rolack SO Robinson 28.96 -
5 Margaux Shelton JR Plant 29.10 -
6 Gia Gholson SO Plant 30.07 -
7 Diane Lachat JR Plant 31.56 -
8 Savannah Smith JR Plant 32.85 -
Girls' 200 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME SC
4 Christal Rolack SO Robinson 28.67 28.96 37.36 -
6 Gia Gholson SO Plant 31.88 30.07 34.58 -
7 Diane Lachat JR Plant 29.67 31.56 25.88 -
8 Savannah Smith JR Plant 30.88 32.85 36.47 -
Girls' 200 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Avrel Jean SR Plant 26.81 5
2 Nyla Thornton SO Plant 26.90 3
3 Avriel James SR Robinson 27.51 1
5 Margaux Shelton JR Plant 29.10 -

Girls' 400 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
1 Claire Rain JR Plant 46.74 1:17.27 48.61 52.34 1:19.76 1:02.31 5
2 Nyla Thornton SO Plant 1:04.29 53.05 1:04.29 1:13.02 47.44 1:02.41 3
3 Victoria Cura   Plant 49.22 1:24.57 50.61 1:25.96 1:03.78 1:09.32 1
4 Jayla Jeffery SO Plant 58.10 1:17.46 1:16.74 1:17.46 1:15.31 1:11.72 -
5 Kya Person SR Robinson 1:07.92 1:12.55 1:29.53 1:20.27 1:19.50 1:17.18 -

Girls' 800 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
1 Kana Kosaka FR Robinson 3:13.28 1:56.91 2:53.02 2:01.58 2:35.87 1:53.79 5
2 Ashton Rainey FR Robinson 3:06.57 2:30.21 3:17.64 2:33.37 2:38.11 2:00.17 3
3 Carson Cheesman FR Plant 2:36.89 2:13.77 3:09.91 3:19.82 2:45.14 2:05.51 1
4 Alex Lovett FR Plant 2:08.39 3:35.19 2:35.52 3:13.49 3:00.83 3:42.42 -
5 Eva Nunez FR Plant 3:04.69 3:00.96 2:42.30 3:00.96 3:06.55 3:14.02 -
6 Elyse Braddock FR Plant 2:56.53 2:52.77 3:47.23 3:34.08 3:07.79 3:00.28 -
7 Shradha Patil SO Robinson 3:30.90 3:12.82 3:42.95 2:24.62 3:20.85 3:00.77 -

Girls' 1600 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME SC
1 Penelope Markowski SO Plant 4:01.26 5:44.65 6:05.33 5
2 Helena Gagnier FR Robinson 6:08.66 5:51.10 6:47.28 3
3 Hartley Hill JR Plant 4:13.57 5:52.17 5:16.96 1
4 Shea Dingle JR Robinson 4:10.08 5:52.22 7:20.28 -
5 Alixandra Rubin SR Plant 6:48.61 5:52.25 4:41.80 -
6 Pearson Heim SO Plant 7:29.22 5:53.71 6:04.33 -
7 Sarah Weber JR Plant 7:44.30 5:59.92 4:15.55 -
8 Christiana Dirks JR Plant 6:11.43 6:00.61 4:37.67 -
9 Olivia Manno SR Plant 5:46.68 6:08.80 7:18.88 -
10 Emily Geiger SO Plant 6:09.41 6:09.41 5:17.70 -
11 Kate Pollard FR Plant 4:27.47 6:11.48 6:59.78 -
12 Zoe Beckenstein SO Plant 4:25.37 6:13.75 4:55.27 -
13 Alessandra Hollyfield FR Robinson 4:44.46 6:19.28 4:48.26 -
14 Olivia Roberts SR Plant 7:27.60 6:22.56 6:56.99 -
15 Amanda Weissman SR Plant 5:57.64 6:28.74 5:30.43 -
16 Frances Van Looveran FR Plant 6:48.85 6:29.38 7:47.26 -
17 Melena Stagliano FR Plant 6:51.96 6:32.34 4:50.34 -
18 Sophia Fournier SO Plant 7:18.91 6:35.41 7:38.68 -
19 Julianna Tran FR Plant 6:50.69 6:46.62 4:48.70 -
20 Daniella Alvarez FR Plant 7:19.01 6:58.10 4:56.86 -
21 Nikol Meyer JR Robinson 6:54.68 7:07.50 6:07.65 -

Girls' 100 Hurdles

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
1 Grace Ramos SR Plant 20.65 16.06 20.85 23.56 16.48 17.94 5
2 Diane Lachat JR Plant 27.59 28.02 21.89 22.11 17.73 24.74 3

Girls' 300 Hurdles

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME SC
1 Grace Ramos SR Plant 1:03.04 1:21.33 51.70 1:16.91 5
2 Diane Lachat JR Plant 1:03.53 1:05.44 1:12.43 55.91 3

Girls' 4 x 100 Relay

Top↑
PL TEAM ATHLETES TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
1 Robinson Adriana Williams, Christal Rolack, Avriel James, N'Dea Fitzgerald 1:03.52 1:05.68 53.83 1:06.75 1:02.99 49.53 57.06 5
2 Plant Gia Gholson, Zoie Deleary, Haviland Cobb-Colston, Margaux Shelton 40.58 55.44 57.15 46.30 57.15 48.01 1:00.58 -

Girls' 4 x 400 Relay

Top↑
PL TEAM SQUAD ATHLETES TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
1 Plant A Nyla Thornton, Avrel Jean, Grace Ramos, Claire Rain 4:27.22 3:17.85 4:16.94 3:30.69 3:58.96 4:16.94 5
2 Plant
(B>)
B Mary Ellen Eudaly, Margaret Malizia, Arlie Rubin, Elizabeth Eudaly 5:26.13 3:27.02 4:43.59 3:21.35 4:54.94 5:26.13 -

Girls' High Jump

Top↑
PL NAME YEAR TEAM MARK MARK CONV SC
1 Margaux Shelton JR Plant 1.62m 1.51m 5' 3.75" 5
  • 1.21
    P
  • 1.27
    P
  • 1.32
    P
  • 1.37
    O
  • 1.42
    O
  • 1.47
    O
  • 1.52
    O
  • 1.57
    O
  • 1.62
    XXO
  • 1.67
    XXX
2 Kya Person SR Robinson 1.32m 1.02m 4' 4" 3
  • 1.21
    O
  • 1.27
    O
  • 1.32
    O
  • 1.37
    XXX

Girls' Pole Vault

Top↑
PL NAME YEAR TEAM MARK CONV SC
1 Samantha Puddicombe SO Robinson 1.67m 5' 5.75" 5
  • 1.21
    XO
  • 1.37
    O
  • 1.52
    O
  • 1.67
    XXO
2 Madeline Frank SO Robinson 1.52m 4' 11.75" 3
  • 1.21
    P
  • 1.37
    O
  • 1.52
    O
  • 1.67
    XXX
3 Bailey Williams SO Robinson 1.52m 4' 11.75" 0.5
  • 1.21
    XO
  • 1.37
    O
  • 1.52
    O
  • 1.67
    XXX
3 Lucy Frank SO Robinson 1.52m 4' 11.75" 0.5
  • 1.21
    XO
  • 1.37
    O
  • 1.52
    O
  • 1.67
    XXX
5 Molly Keith SO Robinson 1.21m 3' 11.5" -
  • 1.21
    XO
  • 1.37
    XXX
  Alison Quigley SO Robinson NH NH   
  • 1.21
    XXX

Girls' Long Jump

Top↑
PL NAME YEAR TEAM MARK MARK MARK MARK MARK CONV SC
1 Avriel James SR Robinson 6.25m 4.20m 5.25m 3.99m 5.98m 17' 2.75" 5
  • 5.25  
  • 4.58  
  • 4.33  
2 Nyla Thornton SO Plant 4.71m 3.73m 4.66m 5.73m 5.69m 15' 3.5" 3
  • 4.66  
  • 4.25  
  • 4.50  
3 Kya Person SR Robinson 4.69m 4.64m 4.11m 5.10m 4.32m 13' 6" 1
  • 4.11  
  • 3.84  
  • 3.85  
4 Zoie Deleary SO Plant 3.19m 5.11m 4.09m 5.03m 5.24m 13' 5" -
  • 4.09  
  • 3.80  
  • 3.86  
5 Marielle Doenges JR Plant 4.22m 4.14m 3.94m 5.04m 3.11m 12' 11.25" -
  • FOUL  
  • 3.72  
  • 3.94  
6 Diane Lachat JR Plant 3.28m 3.84m 3.56m 3.67m 2.49m 11' 8.25" -
  • 3.56  
  • 3.12  
  • 3.54  
7 Trinavy Le SO Robinson 2.12m 3.68m 2.83m 2.35m 2.97m 9' 3.5" -
  • FOUL  
  • 2.83  
  • 2.44  
  Adriana Williams FR Robinson NM NM NM NM NM NM   
  Callie Shoemaker FR Robinson NM NM NM NM NM NM   

Girls' Triple Jump

Top↑
PL NAME YEAR TEAM MARK MARK MARK CONV SC
1 Zoie Deleary SO Plant 9.77m 8.14m 7.90m 26' 8.5" 5
  • FOUL  
  • 8.09  
  • 8.14  

Girls' Shot Put

Top↑
PL NAME YEAR TEAM MARK MARK MARK MARK MARK MARK MARK CONV SC
1 Camryn Ripine SR Robinson 7.71m 7.94m 8.71m 8.40m 6.78m 5.78m 5.78m 25' 3.5" 5
  • 7.71  
  • 2.15  
  • 6.41  
2 Marielle Doenges JR Plant 7.31m 7.60m 8.99m 5.26m 6.29m 7.60m 9.28m 23' 11.75" 3
  • 6.93  
  • 7.31  
  • 6.63  
3 Jasmine Martin FR Robinson 7.06m 7.48m 7.70m 9.04m 7.41m 5.22m 6.50m 23' 2" 1
  • 5.77  
  • 6.32  
  • 7.06  
4 Amani Haskins SO Robinson 6.74m 5.32m 6.54m 5.86m 5.73m 6.81m 6.81m 22' 1.5" -
  • 6.02  
  • 5.85  
  • 6.74  
5 Iyana Maggio SR Robinson 6.62m 6.36m 5.23m 8.34m 6.75m 7.61m 8.41m 21' 8.75" -
  • 6.09  
  • 6.39  
  • 6.62  
6 Macy Cassidy SO Plant 5.77m 6.75m 4.79m 6.17m 6.12m 5.54m 4.44m 18' 11.25" -
  • FOUL  
  • 5.77  
  • 4.97  
7 Lexington Burgess FR Robinson 5.58m 4.85m 4.69m 4.46m 4.69m 5.75m 6.75m 18' 3.75" -
  • FOUL  
  • 5.37  
  • 5.58  

Girls' Discus

Top↑
PL NAME YEAR TEAM MARK MARK MARK MARK MARK CONV SC
1 Marielle Doenges JR Plant 22.66m 20.39m 21.75m 17.45m 19.26m 74' 4" 5
  • FOUL  
  • 19.25  
  • 22.66  
2 Camryn Ripine SR Robinson 22.11m 16.80m 19.46m 18.35m 22.99m 72' 6" 3
  • FOUL  
  • FOUL  
  • 22.11  
3 Iyana Maggio SR Robinson 19.74m 24.67m 15.40m 19.15m 23.10m 64' 9" 1
  • 19.74  
  • 19.10  
  • 16.86  
4 Jasmine Martin FR Robinson 18.45m 16.97m 14.39m 22.51m 23.06m 60' 6" -
  • 15.88  
  • 18.45  
  • 14.50  
5 Lexington Burgess FR Robinson 16.97m 15.61m 20.70m 15.95m 14.42m 55' 8" -
  • FOUL  
  • 15.14  
  • 16.97  
6 Amani Haskins SO Robinson 16.35m 16.68m 17.82m 17.33m 12.75m 53' 8" -
  • 13.28  
  • 13.24  
  • 16.35  
7 Haviland Cobb-Colston JR Plant 15.24m 17.53m 12.19m 16.00m 11.13m 50' 0" -
  • 11.62  
  • 15.24  
  • 13.02  
8 Savannah Smith JR Plant 12.88m 9.40m 12.36m 13.52m 9.27m 42' 3" -
  • FOUL  
  • 12.88  
  • 11.62  

Girls' Javelin

Top↑
PL NAME YEAR TEAM MARK MARK MARK MARK MARK MARK CONV SC
1 Iyana Maggio SR Robinson 18.85m 27.38m 22.44m 19.52m 19.97m 25.81m 73' 7" 5
  • 22.44  
  • 19.14  
  • 18.49  
2 Camryn Ripine SR Robinson 11.69m 12.18m 16.46m 20.58m 17.61m 13.66m 54' 0" 3
  • 16.46  
  • 12.40  
  • 14.52  
3 Amani Haskins SO Robinson 12.65m 8.87m 11.82m 11.23m 14.18m 11.47m 38' 9" 1
  • 11.28  
  • 10.32  
  • 11.82