February 7, 2020
|
Macalester-Leonard Center - St. Paul, MN
|
200m (Flat)

Women's 800 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME SC
1 Helen Dolan JR-3 Hamline 1:40.00 1:59.18 2:56.71 2:16.98 10
2 Alexandra Maddux SO-2 Hamline 2:26.88 2:18.56 1:45.31 2:18.56 8
3 Kelli Schmidt JR-3 UNAT-Minnesota 2:24.89 1:46.91 2:29.11 2:20.67 -
4 Kayla Baker   Unattached 2:34.62 2:47.39 2:31.78 2:21.85 -
5 Amy Kropp SO-2 Carleton 2:00.89 3:08.70 2:49.54 2:27.42 6
6 Emily Brockberg FR-1 Bethel (Minn.) 3:04.79 2:47.05 2:35.23 2:27.83 5
7 Brennan Drake SO-2 Macalester 2:41.18 2:35.15 2:45.70 2:30.63 4
8 Natalie Marsh JR-3 Carleton 2:16.71 2:09.11 2:56.20 2:31.89 3
9 Lauren Alpers JR-3 Bethel (Minn.) 2:53.83 2:26.38 1:57.41 2:32.48 2
10 Emilee Fulton SR-4 Carleton 3:00.41 2:03.36 2:15.69 2:34.19 1
11 Riley Pohle FR-1 Augsburg 2:23.59 3:09.90 2:59.10 2:34.39 -
12 Marissa Cutlan FR-1 Bethel (Minn.) 2:26.86 2:34.59 1:51.31 2:34.59 -
13 Katherine Tomaska   Minnesota Running Club 1:57.85 3:09.18 3:07.63 2:35.06 -
14 Emma Maxtutis SR-4 Macalester 2:40.11 2:49.53 2:07.15 2:36.97 -
15 Abby Hagen FR-1 Crown 2:12.22 2:43.70 2:05.92 2:37.40 -
16 Jacy Roste FR-1 Bethel (Minn.) 2:18.75 1:53.53 2:06.14 2:37.67 -
17 Lydia Crow SO-2 Bethel (Minn.) 2:44.15 2:44.15 2:44.15 2:37.83 -
18 Johanna Merten JR-3 St. Benedict 2:35.94 2:23.21 2:02.53 2:39.12 -
19 MacKenzie Korpi FR-1 Carleton 2:20.59 3:08.52 2:50.95 2:39.76 -
20 Malakai Holloway SO-2 Bethel (Minn.) 3:04.08 2:20.87 2:11.26 2:40.07 -
21 Kayla Okeefe FR-1 St. Benedict 1:58.94 3:11.26 2:42.33 2:40.72 -
22 Miranda Ekleberry FR-1 Hamline 2:26.42 3:14.69 3:01.82 2:40.90 -
23 Syri Williams JR-3 Bethel (Minn.) 2:08.09 2:24.30 2:03.22 2:42.13 -
24 Makenna Brown FR-1 Bethel (Minn.) 2:30.47 2:48.46 3:22.81 2:43.55 -
25 Sally Paul JR-3 Bethel (Minn.) 2:37.72 2:55.99 3:09.27 2:46.02 -
26 Nora Doyle SO-2 St. Benedict 3:08.40 2:56.73 3:33.41 2:46.72 -
27 Stephanie Pickthorn SO-2 St. Benedict 3:27.28 2:45.49 3:03.88 2:47.16 -
28 Talia Egge FR-1 Bethel (Minn.) 2:29.03 3:30.98 2:54.14 2:47.44 -
29 Erin Brabec FR-1 Hamline 2:11.68 3:39.46 2:43.75 2:48.81 -
30 Grace Wunderlich FR-1 Northwestern (Minn.) 2:44.31 3:35.13 2:20.60 2:49.39 -
31 Emma Meyer SO-2 St. Catherine (Minn.) 2:25.83 2:34.31 2:29.23 2:49.57 -
32 Klaire Petersen FR-1 Hamline 2:37.58 3:28.97 2:39.29 2:51.28 -
33 Jessica Darling SO-2 Crown 2:50.63 3:23.38 2:28.23 2:52.35 -
34 Hannah Fischer SO-2 North Central (Minn.) 3:25.32 2:21.73 3:38.04 3:01.70 -
35 Karee Joedeman JR-3 Northwestern (Minn.) 3:05.67 2:52.80 2:10.52 3:03.83 -
36 Rylie Reddman FR-1 North Central (Minn.) 2:43.93 3:50.24 3:39.19 3:04.19 -
37 Karley Johnson FR-1 North Central (Minn.) 2:29.52 3:57.35 3:21.85 3:06.89 -
38 Alexis Hennen SO-2 Bethel (Minn.) 2:18.49 2:33.46 3:31.47 3:07.14 -
39 Kara Sheehan FR-1 Northwestern (Minn.) 2:48.74 3:48.41 3:29.89 3:25.77 -
40 Naomi Voehl SO-2 Bethel (Minn.) 3:23.70 2:35.89 4:17.74 3:27.85 -
41 Emma Heino FR-1 Northwestern (Minn.) 2:45.56 3:29.57 3:23.29 3:29.57 -
Women's 800 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
32 Klaire Petersen FR-1 Hamline 2:51.28 -
34 Hannah Fischer SO-2 North Central (Minn.) 3:01.70 -
35 Karee Joedeman JR-3 Northwestern (Minn.) 3:03.83 -
36 Rylie Reddman FR-1 North Central (Minn.) 3:04.19 -
37 Karley Johnson FR-1 North Central (Minn.) 3:06.89 -
38 Alexis Hennen SO-2 Bethel (Minn.) 3:07.14 -
39 Kara Sheehan FR-1 Northwestern (Minn.) 3:25.77 -
40 Naomi Voehl SO-2 Bethel (Minn.) 3:27.85 -
41 Emma Heino FR-1 Northwestern (Minn.) 3:29.57 -
Women's 800 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
16 Jacy Roste FR-1 Bethel (Minn.) 2:37.67 -
22 Miranda Ekleberry FR-1 Hamline 2:40.90 -
24 Makenna Brown FR-1 Bethel (Minn.) 2:43.55 -
25 Sally Paul JR-3 Bethel (Minn.) 2:46.02 -
26 Nora Doyle SO-2 St. Benedict 2:46.72 -
27 Stephanie Pickthorn SO-2 St. Benedict 2:47.16 -
29 Erin Brabec FR-1 Hamline 2:48.81 -
30 Grace Wunderlich FR-1 Northwestern (Minn.) 2:49.39 -
31 Emma Meyer SO-2 St. Catherine (Minn.) 2:49.57 -
33 Jessica Darling SO-2 Crown 2:52.35 -
Women's 800 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME SC
9 Lauren Alpers JR-3 Bethel (Minn.) 3:06.03 2:32.48 2:27.91 3:10.60 2:14.19 2
11 Riley Pohle FR-1 Augsburg 2:54.46 2:34.39 2:25.13 2:40.57 2:06.60 -
12 Marissa Cutlan FR-1 Bethel (Minn.) 2:36.14 2:34.59 3:03.97 2:39.23 2:02.13 -
13 Katherine Tomaska   Minnesota Running Club 3:07.63 2:35.06 2:00.95 2:24.21 3:16.93 -
15 Abby Hagen FR-1 Crown 3:21.48 2:37.40 3:24.62 3:16.75 3:13.61 -
17 Lydia Crow SO-2 Bethel (Minn.) 1:50.49 2:37.83 3:25.18 2:55.20 2:40.99 -
19 MacKenzie Korpi FR-1 Carleton 3:00.53 2:39.76 2:06.21 2:06.21 2:50.95 -
20 Malakai Holloway SO-2 Bethel (Minn.) 2:17.66 2:40.07 1:56.86 3:24.89 2:06.46 -
21 Kayla Okeefe FR-1 St. Benedict 2:19.83 2:40.72 2:05.37 3:09.65 3:22.51 -
23 Syri Williams JR-3 Bethel (Minn.) 3:16.18 2:42.13 1:58.36 1:53.49 2:50.24 -
28 Talia Egge FR-1 Bethel (Minn.) 2:15.63 2:47.44 2:40.75 2:15.63 2:37.40 -
Women's 800 Meters Section 4
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
1 Helen Dolan JR-3 Hamline 2:43.01 2:16.98 2:41.64 2:16.98 2:38.90 2:33.42 10
2 Alexandra Maddux SO-2 Hamline 2:42.12 2:53.20 2:33.81 2:18.56 1:55.01 2:32.42 8
3 Kelli Schmidt JR-3 UNAT-Minnesota 2:33.33 2:30.52 3:01.47 2:20.67 1:42.69 1:41.29 -
4 Kayla Baker   Unattached 2:44.55 2:14.76 2:23.27 2:21.85 1:53.48 2:21.85 -
5 Amy Kropp SO-2 Carleton 3:08.70 2:39.22 1:56.47 2:27.42 1:59.41 3:02.80 6
6 Emily Brockberg FR-1 Bethel (Minn.) 2:13.05 1:47.92 2:48.53 2:27.83 2:35.23 2:24.88 5
7 Brennan Drake SO-2 Macalester 2:32.14 2:24.61 2:20.09 2:30.63 3:09.80 2:27.62 4
8 Natalie Marsh JR-3 Carleton 2:36.45 2:41.01 2:22.78 2:31.89 3:08.35 2:10.63 3
10 Emilee Fulton SR-4 Carleton 3:05.03 2:52.70 2:58.86 2:34.19 3:18.91 2:07.98 1
14 Emma Maxtutis SR-4 Macalester 1:57.73 3:06.80 2:38.54 2:36.97 1:56.16 3:05.23 -
18 Johanna Merten JR-3 St. Benedict 2:08.89 2:42.31 2:10.48 2:39.12 2:37.53 3:02.99 -