February 27-29, 2020
|
St. Benedict - St. Joseph, MN
|
200m (Flat)

Women's 60 Hurdles Finals

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
1 Kelsie Sealock FR-1 Bethel (Minn.) 8.78 10.89 6.76 8.78 11.15 11.24 7.29 10
2 Birgen Nelson FR-1 Gustavus Adolphus 8.94 11.09 7.25 10.28 7.42 8.77 8.94 8
3 Corin McKinstrey SR-4 Bethel (Minn.) 9.22 7.47 8.21 10.51 9.32 7.01 7.84 6
4 Claire Chell SO-2 St. Thomas (Minn.) 9.30 7.17 6.79 9.49 10.51 9.96 11.54 5
5 Rebekah Salfer FR-1 St. Olaf 9.37 8.16 7.97 7.87 7.41 12.09 8.25 4
6 Lauren Forness FR-1 Concordia-Moorhead 9.50 12.35 9.98 6.65 11.12 11.12 10.45 3
7 Beth Parlin SR-4 Hamline 9.68 9.88 7.84 11.72 10.36 11.72 10.46 2
8 Sydney Gray FR-1 St. Thomas (Minn.) 9.79 7.84 9.79 11.07 10.87 12.54 8.03 1

Women's 60 Hurdles Preliminaries

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME
1 Birgen Nelson FR-1 Gustavus Adolphus 8.46 8.81
2 Kelsie Sealock FR-1 Bethel (Minn.) 9.55 9.01
3 Claire Chell SO-2 St. Thomas (Minn.) 8.25 9.37
4 Corin McKinstrey SR-4 Bethel (Minn.) 7.66 9.34
5 Lauren Forness FR-1 Concordia-Moorhead 9.86 9.39
6 Beth Parlin SR-4 Hamline 8.34 9.47
7 Sydney Gray FR-1 St. Thomas (Minn.) 9.81 9.52
8 Rebekah Salfer FR-1 St. Olaf 9.38 9.57
9 Rachel Studer JR-3 Gustavus Adolphus 9.62 9.62
10 Mackenzie Schoustra SR-4 St. Olaf 7.51 9.62
11 Syri Williams JR-3 Bethel (Minn.) 12.18 9.66
12 Paige Woldt JR-3 St. Olaf 8.38 9.74
13 Elizabeth Peterson JR-3 Hamline 12.05 9.79
14 Grace Blanchette FR-1 Carleton 11.62 9.93
15 Jasmine Loving JR-3 Macalester 9.26 9.95
16 Anna Duffy FR-1 St. Olaf 7.19 9.98
17 Emma Zimmerman FR-1 Gustavus Adolphus 12.24 10.20
18 Olivia Hoff SO-2 St. Benedict 12.45 10.37
19 Jenna LaFave SO-2 Concordia-Moorhead 8.25 10.57
20 Aoife Zamacona SO-2 Hamline 10.34 10.77
21 Hannah King FR-1 Bethel (Minn.) 10.52 10.84
22 Katie Danielzuk FR-1 Hamline 11.72 10.95
23 Cynthia Garcia Balmaceda SO-2 Bethel (Minn.) 10.09 10.96
24 Laura Kammer SR-4 St. Olaf 9.49 11.71
Women's 60 Hurdles Preliminaries Heat 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME
3 Claire Chell SO-2 St. Thomas (Minn.) 9.37 6.75 10.12 8.91 7.69 6.66
9 Rachel Studer JR-3 Gustavus Adolphus 9.62 8.37 8.57 9.53 10.39 7.22
12 Paige Woldt JR-3 St. Olaf 9.74 10.91 11.89 7.31 10.13 11.40
14 Grace Blanchette FR-1 Carleton 9.93 10.03 10.13 7.85 12.91 7.35
16 Anna Duffy FR-1 St. Olaf 9.98 12.18 10.48 10.78 7.09 9.68
20 Aoife Zamacona SO-2 Hamline 10.77 10.24 8.94 12.71 12.50 8.51
23 Cynthia Garcia Balmaceda SO-2 Bethel (Minn.) 10.96 11.84 8.77 9.65 12.50 12.72
24 Laura Kammer SR-4 St. Olaf 11.71 13.59 14.41 14.88 14.17 9.84
Women's 60 Hurdles Preliminaries Heat 2
PL NAME YEAR TEAM TIME
1 Birgen Nelson FR-1 Gustavus Adolphus 8.81
6 Beth Parlin SR-4 Hamline 9.47
7 Sydney Gray FR-1 St. Thomas (Minn.) 9.52
8 Rebekah Salfer FR-1 St. Olaf 9.57
13 Elizabeth Peterson JR-3 Hamline 9.79
15 Jasmine Loving JR-3 Macalester 9.95
19 Jenna LaFave SO-2 Concordia-Moorhead 10.57
21 Hannah King FR-1 Bethel (Minn.) 10.84
Women's 60 Hurdles Preliminaries Heat 3
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME
2 Kelsie Sealock FR-1 Bethel (Minn.) 10.10 9.01
4 Corin McKinstrey SR-4 Bethel (Minn.) 7.29 9.34
5 Lauren Forness FR-1 Concordia-Moorhead 10.15 9.39
10 Mackenzie Schoustra SR-4 St. Olaf 10.39 9.62
11 Syri Williams JR-3 Bethel (Minn.) 7.25 9.66
17 Emma Zimmerman FR-1 Gustavus Adolphus 11.02 10.20
18 Olivia Hoff SO-2 St. Benedict 10.89 10.37
22 Katie Danielzuk FR-1 Hamline 11.83 10.95