February 27-29, 2020
|
St. Benedict - St. Joseph, MN
|
200m (Flat)

Men's 600 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
1 Jesse Middendorf SO-2 Concordia-Moorhead 1:44.54 1:18.81 1:20.41 1:00.31 1:32.48 1:26.04 10
2 Joey Cook-Gallardo SR-4 Carleton 1:42.33 1:34.27 1:20.57 1:02.04 59.63 1:44.75 8
3 David Palmer SR-4 Macalester 1:38.32 56.88 1:21.25 1:37.50 1:18.82 1:30.19 6
4 Noah Johnson SO-2 Gustavus Adolphus 1:11.02 1:42.40 1:22.58 1:06.07 1:19.28 1:22.58 5
5 Dan Wilson SO-2 Concordia-Moorhead 1:08.61 1:28.45 1:22.66 1:35.89 1:13.57 1:33.41 4
6 Brian Carl JR-3 St. Thomas (Minn.) 1:44.48 1:11.32 1:22.92 1:22.92 1:06.34 58.05 3
7 Shawn Monroe SR-4 Bethel (Minn.) 1:26.07 1:44.45 1:23.56 1:41.95 1:44.45 1:43.62 2
8 Mason Thedens SO-2 St. Thomas (Minn.) 1:42.80 1:34.44 1:23.57 1:31.93 1:28.59 1:22.74 1
9 Cooper Hitt SO-2 Bethel (Minn.) 1:13.50 1:42.22 1:24.48 1:49.83 1:39.69 1:00.83 -
10 Bridger Rives SO-2 Carleton 1:26.34 1:26.34 1:24.64 1:00.10 1:44.96 1:12.79 -
11 Nick Brusilow JR-3 Carleton 1:12.01 1:25.56 1:24.71 1:05.23 1:37.42 1:23.02 -
12 Ben Roen JR-3 Hamline 1:47.17 1:13.15 1:25.05 1:00.39 1:44.62 1:17.40 -
13 Spencer McNall SO-2 Macalester 1:44.92 1:41.51 1:25.30 1:11.66 1:21.04 1:03.98 -
14 Jack Marble FR-1 Gustavus Adolphus 1:08.89 1:35.59 1:26.11 1:03.73 1:23.53 1:46.78 -
15 Jack Osborne SO-2 St. Thomas (Minn.) 1:34.61 1:03.36 1:26.79 1:27.66 1:25.06 1:25.06 -
16 Nehemiah Gaim FR-1 Hamline 1:02.50 1:12.92 1:26.80 1:47.64 1:37.22 1:33.75 -
17 Matt Sanderfoot FR-1 St. Thomas (Minn.) 1:06.92 1:32.99 1:26.90 1:46.89 1:19.08 1:47.76 -
18 Regan Sevenich FR-1 St. Thomas (Minn.) 1:18.55 1:42.11 1:27.27 1:28.15 1:18.55 1:26.40 -
Men's 600 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
13 Spencer McNall SO-2 Macalester 1:42.36 1:25.30 1:50.89 59.71 1:39.80 1:30.42 1:25.30 -
14 Jack Marble FR-1 Gustavus Adolphus 1:08.89 1:13.20 1:29.56 1:27.84 1:45.92 1:25.25 1:26.11 -
15 Jack Osborne SO-2 St. Thomas (Minn.) 1:36.34 1:44.15 1:05.96 1:48.49 1:22.45 1:05.10 1:26.79 -
16 Nehemiah Gaim FR-1 Hamline 1:52.84 1:50.24 1:06.84 1:06.84 1:04.24 1:49.37 1:26.80 -
17 Matt Sanderfoot FR-1 St. Thomas (Minn.) 1:29.51 1:18.21 1:17.35 1:06.05 1:39.94 1:33.86 1:26.90 -
18 Regan Sevenich FR-1 St. Thomas (Minn.) 1:08.95 1:45.60 1:16.80 1:20.29 1:36.87 1:40.36 1:27.27 -
Men's 600 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME SC
5 Dan Wilson SO-2 Concordia-Moorhead 1:47.46 1:02.00 1:22.66 4
8 Mason Thedens SO-2 St. Thomas (Minn.) 1:45.30 1:21.90 1:23.57 1
9 Cooper Hitt SO-2 Bethel (Minn.) 1:27.02 1:13.50 1:24.48 -
10 Bridger Rives SO-2 Carleton 1:11.10 1:17.03 1:24.64 -
11 Nick Brusilow JR-3 Carleton 1:16.24 1:44.20 1:24.71 -
12 Ben Roen JR-3 Hamline 1:42.91 1:10.60 1:25.05 -
Men's 600 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME SC
1 Jesse Middendorf SO-2 Concordia-Moorhead 1:03.53 57.10 1:20.41 57.10 1:27.65 10
2 Joey Cook-Gallardo SR-4 Carleton 1:35.08 1:21.38 1:20.57 1:22.99 58.82 8
3 David Palmer SR-4 Macalester 1:24.50 1:14.75 1:21.25 1:22.07 1:27.75 6
4 Noah Johnson SO-2 Gustavus Adolphus 1:20.11 1:24.24 1:22.58 1:37.45 1:23.41 5
6 Brian Carl JR-3 St. Thomas (Minn.) 1:44.48 1:24.58 1:22.92 1:37.85 1:25.41 3
7 Shawn Monroe SR-4 Bethel (Minn.) 1:02.67 1:29.41 1:23.56 1:46.13 1:47.80 2