February 27-29, 2020
|
St. Benedict - St. Joseph, MN
|
200m (Flat)

Men's 1000 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME SC
1 Sean Lonergan SR-4 St. Olaf 1:54.00 2:07.50 2:29.99 10
2 Karl Wachter SR-4 St. Thomas (Minn.) 2:03.32 2:58.96 2:30.38 8
3 Munir Isahak JR-3 Concordia-Moorhead 3:05.82 1:59.35 2:31.07 6
4 Maxwell Gifford FR-1 St. Thomas (Minn.) 2:34.23 2:38.76 2:31.20 5
5 Ezekiel Lelinga JR-3 Bethel (Minn.) 2:45.77 2:44.25 2:32.08 4
6 Sam Stresemann JR-3 St. Olaf 2:51.06 2:57.17 2:32.73 3
7 Frank Gustafson SR-4 Hamline 2:43.90 2:33.08 2:34.62 2
8 Mitchell Grand FR-1 St. John's (Minn.) 2:58.76 3:22.08 2:35.44 1
9 Tanner Olson FR-1 Concordia-Moorhead 3:22.30 3:16.07 2:35.61 -
10 Eliott Cassidy SO-2 St. Olaf 1:53.71 2:18.63 2:35.76 -
11 Luke Malek SO-2 St. Olaf 2:59.17 2:28.01 2:35.80 -
12 Collin Kiley SR-4 St. Thomas (Minn.) 2:57.80 3:21.19 2:35.96 -
13 Alexei Hensel FR-1 St. John's (Minn.) 2:07.92 2:15.72 2:36.00 -
14 Aric Brodie SO-2 Hamline 3:19.56 2:40.28 2:37.13 -
15 Will Mattock FR-1 St. John's (Minn.) 3:05.89 2:32.81 2:37.53 -
16 Sakariya Hussien FR-1 Augsburg 3:01.75 2:44.37 2:38.04 -
17 Samuel Rengo FR-1 St. John's (Minn.) 2:28.91 2:00.40 2:38.41 -
18 Josh Willard JR-3 St. Thomas (Minn.) 2:25.97 2:29.14 2:38.66 -
19 Owen Wright SR-4 St. Olaf 2:59.65 2:21.50 2:38.98 -
20 Ethan Unruh FR-1 St. Thomas (Minn.) 2:17.13 2:50.62 2:39.45 -
21 Ryan Houseman JR-3 St. John's (Minn.) 3:22.96 2:25.43 2:39.81 -
22 Elijah Jones FR-1 Carleton 2:22.52 3:16.96 2:40.13 -
23 Matt Gilles FR-1 St. Thomas (Minn.) 2:16.05 2:24.35 2:45.91 -
Men's 1000 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
9 Tanner Olson FR-1 Concordia-Moorhead 2:35.61 -
14 Aric Brodie SO-2 Hamline 2:37.13 -
15 Will Mattock FR-1 St. John's (Minn.) 2:37.53 -
17 Samuel Rengo FR-1 St. John's (Minn.) 2:38.41 -
19 Owen Wright SR-4 St. Olaf 2:38.98 -
20 Ethan Unruh FR-1 St. Thomas (Minn.) 2:39.45 -
21 Ryan Houseman JR-3 St. John's (Minn.) 2:39.81 -
22 Elijah Jones FR-1 Carleton 2:40.13 -
Men's 1000 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME SC
8 Mitchell Grand FR-1 St. John's (Minn.) 2:24.56 2:04.36 2:21.45 2:35.44 1
10 Eliott Cassidy SO-2 St. Olaf 1:50.59 2:07.73 2:37.32 2:35.76 -
11 Luke Malek SO-2 St. Olaf 2:31.13 2:28.01 2:42.04 2:35.80 -
12 Collin Kiley SR-4 St. Thomas (Minn.) 3:08.72 2:28.17 1:55.41 2:35.96 -
13 Alexei Hensel FR-1 St. John's (Minn.) 2:28.20 3:19.68 1:53.88 2:36.00 -
18 Josh Willard JR-3 St. Thomas (Minn.) 2:05.35 1:59.00 2:38.66 2:38.66 -
23 Matt Gilles FR-1 St. Thomas (Minn.) 2:40.94 2:54.21 3:17.44 2:45.91 -
Men's 1000 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
1 Sean Lonergan SR-4 St. Olaf 2:29.99 3:08.99 3:05.99 2:32.99 2:04.50 2:19.49 2:59.99 10
2 Karl Wachter SR-4 St. Thomas (Minn.) 2:30.38 2:24.37 2:24.37 1:54.29 2:24.37 2:43.92 2:28.88 8
3 Munir Isahak JR-3 Concordia-Moorhead 2:31.07 2:22.01 1:45.75 2:53.73 2:56.76 1:45.75 3:01.29 6
4 Maxwell Gifford FR-1 St. Thomas (Minn.) 2:31.20 3:02.96 1:45.84 2:26.67 3:04.47 2:32.72 1:56.43 5
5 Ezekiel Lelinga JR-3 Bethel (Minn.) 2:32.08 2:21.44 2:16.88 2:57.94 3:11.62 2:48.81 1:47.98 4
6 Sam Stresemann JR-3 St. Olaf 2:32.73 2:26.62 3:12.44 3:06.33 2:49.53 1:51.50 2:34.26 3
7 Frank Gustafson SR-4 Hamline 2:34.62 2:50.09 2:29.99 2:36.17 2:46.99 2:48.54 2:54.72 2
16 Sakariya Hussien FR-1 Augsburg 2:38.04 2:42.79 2:03.28 2:23.82 2:44.37 2:15.92 3:09.65 -