February 27-29, 2020
|
St. Benedict - St. Joseph, MN
|
200m (Flat)

Women's 800 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Carly Scheuerman JR-3 St. Thomas (Minn.) 2:13.99 10
2 Alexandra Maddux SO-2 Hamline 2:14.78 8
3 Josie Herrmann JR-3 Concordia-Moorhead 2:15.55 6
4 Morgan Dammann SR-4 St. Thomas (Minn.) 2:16.74 5
5 Sara Moen JR-3 Gustavus Adolphus 2:19.01 4
6 Miriah Forness SR-4 Concordia-Moorhead 2:19.11 3
7 Emily Brockberg FR-1 Bethel (Minn.) 2:21.48 2
8 Jaycie Simon FR-1 St. Thomas (Minn.) 2:23.29 1
9 Christine Albrecht FR-1 St. Olaf 2:23.46 -
10 Grace Gerber FR-1 St. Thomas (Minn.) 2:25.99 -
11 Lauren Alpers JR-3 Bethel (Minn.) 2:29.52 -
12 Natalie Marsh JR-3 Carleton 2:29.55 -
13 Sadie Ray Smith FR-1 Carleton 2:30.87 -
14 Emilee Fulton SR-4 Carleton 2:31.02 -
15 Madeline Rodriguez FR-1 Macalester 2:31.71 -
16 Angela Ellis FR-1 Carleton 2:31.80 -
17 Emily Hao JR-3 Concordia-Moorhead 2:32.25 -
18 Kathryn Fleddermann SR-4 Macalester 2:32.50 -
19 Lily Jenssen JR-3 Macalester 2:33.20 -
20 Malakai Holloway SO-2 Bethel (Minn.) 2:33.85 -
21 Lydia Crow SO-2 Bethel (Minn.) 2:37.05 -
Women's 800 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME SC
11 Lauren Alpers JR-3 Bethel (Minn.) 2:29.52 2:23.54 -
13 Sadie Ray Smith FR-1 Carleton 2:30.87 2:06.73 -
17 Emily Hao JR-3 Concordia-Moorhead 2:32.25 2:29.21 -
18 Kathryn Fleddermann SR-4 Macalester 2:32.50 2:20.30 -
19 Lily Jenssen JR-3 Macalester 2:33.20 2:11.76 -
20 Malakai Holloway SO-2 Bethel (Minn.) 2:33.85 2:10.78 -
21 Lydia Crow SO-2 Bethel (Minn.) 2:37.05 3:17.89 -
Women's 800 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
8 Jaycie Simon FR-1 St. Thomas (Minn.) 2:23.29 1
9 Christine Albrecht FR-1 St. Olaf 2:23.46 -
10 Grace Gerber FR-1 St. Thomas (Minn.) 2:25.99 -
12 Natalie Marsh JR-3 Carleton 2:29.55 -
14 Emilee Fulton SR-4 Carleton 2:31.02 -
15 Madeline Rodriguez FR-1 Macalester 2:31.71 -
16 Angela Ellis FR-1 Carleton 2:31.80 -
Women's 800 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME SC
1 Carly Scheuerman JR-3 St. Thomas (Minn.) 2:13.99 2:11.31 1:35.14 10
2 Alexandra Maddux SO-2 Hamline 2:14.78 2:36.35 1:59.96 8
3 Josie Herrmann JR-3 Concordia-Moorhead 2:15.55 2:54.86 1:48.44 6
4 Morgan Dammann SR-4 St. Thomas (Minn.) 2:16.74 2:20.85 2:41.36 5
5 Sara Moen JR-3 Gustavus Adolphus 2:19.01 1:40.09 2:25.96 4
6 Miriah Forness SR-4 Concordia-Moorhead 2:19.11 2:51.11 1:42.95 3
7 Emily Brockberg FR-1 Bethel (Minn.) 2:21.48 2:22.90 2:35.63 2