February 27-29, 2020
|
St. Benedict - St. Joseph, MN
|
200m (Flat)

Women's Mile

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME SC
1 Tierney Winter SR-4 Gustavus Adolphus 6:22.06 4:33.76 5:00.83 10
2 Helen Dolan JR-3 Hamline 4:06.87 6:16.32 5:01.05 8
3 Ellen Mickelson SO-2 St. Olaf 5:54.44 6:21.94 5:05.55 6
4 Martha Hubbell SR-4 St. Thomas (Minn.) 3:38.30 4:49.02 5:07.46 5
5 Helen Schuda SR-4 Carleton 6:11.09 6:14.18 5:09.24 4
6 Marietta Geist SO-2 Carleton 4:05.58 5:20.19 5:10.86 3
7 Riley McMahon JR-3 St. Catherine (Minn.) 4:31.74 4:16.12 5:12.34 2
8 Lisa Fisher SR-4 St. Olaf 4:10.32 6:32.90 5:16.85 1
9 Lillian Horne FR-1 Carleton 4:55.64 5:56.04 5:17.89 -
10 Emma Maxtutis SR-4 Macalester 4:26.46 5:41.20 5:24.95 -
11 Emma Mader SO-2 Hamline 4:50.69 5:50.14 5:30.32 -
12 Julia Severson FR-1 Gustavus Adolphus 4:44.61 5:30.94 5:30.94 -
13 Ann Sheely   Augsburg 7:12.05 6:02.25 5:32.34 -
14 Ruthie Boyd SR-4 Carleton 7:06.47 6:56.48 5:33.18 -
15 Amelia Landsverk FR-1 Concordia-Moorhead 5:44.08 5:00.65 5:34.05 -
16 Morgan Brandt FR-1 St. Catherine (Minn.) 6:11.11 5:47.71 5:34.33 -
17 Grace Leslie JR-3 Carleton 7:09.12 4:58.38 5:35.25 -
18 Hannah Burns FR-1 St. Thomas (Minn.) 4:02.31 4:09.04 5:36.54 -
19 Estelle Timar-Wilcox SO-2 Macalester 5:04.56 4:57.80 5:38.40 -
20 Anya Ptacek SR-4 Macalester 6:16.37 4:27.87 5:39.07 -
21 Sophia Prichard FR-1 Carleton 6:13.91 6:24.10 5:39.91 -
22 Meg Thorison SR-4 Bethel (Minn.) 4:16.53 4:23.37 5:42.04 -
23 Ruth Claycomb FR-1 Macalester 4:00.54 5:26.44 5:43.62 -
24 Danielle Freshwaters SO-2 Macalester 5:43.71 4:10.91 5:43.71 -
25 Holly Gordon JR-3 St. Olaf 6:54.54 6:58.00 5:45.45 -
26 Sarah Ziemann SO-2 St. Thomas (Minn.) 6:37.71 4:15.92 5:45.83 -
27 Zoe Barany FR-1 Augsburg 6:13.89 7:23.13 5:46.19 -
Women's Mile Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME SC
12 Julia Severson FR-1 Gustavus Adolphus 5:30.94 4:04.90 -
15 Amelia Landsverk FR-1 Concordia-Moorhead 5:34.05 4:57.31 -
16 Morgan Brandt FR-1 St. Catherine (Minn.) 5:34.33 5:51.05 -
18 Hannah Burns FR-1 St. Thomas (Minn.) 5:36.54 4:52.79 -
20 Anya Ptacek SR-4 Macalester 5:39.07 5:11.95 -
23 Ruth Claycomb FR-1 Macalester 5:43.62 6:07.68 -
24 Danielle Freshwaters SO-2 Macalester 5:43.71 6:18.09 -
25 Holly Gordon JR-3 St. Olaf 5:45.45 6:58.00 -
26 Sarah Ziemann SO-2 St. Thomas (Minn.) 5:45.83 7:22.67 -
Women's Mile Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME SC
10 Emma Maxtutis SR-4 Macalester 7:02.44 5:24.95 6:00.70 -
11 Emma Mader SO-2 Hamline 4:53.99 5:30.32 6:46.30 -
13 Ann Sheely   Augsburg 4:09.26 5:32.34 6:45.46 -
14 Ruthie Boyd SR-4 Carleton 4:19.88 5:33.18 6:49.82 -
17 Grace Leslie JR-3 Carleton 7:05.77 5:35.25 5:55.37 -
19 Estelle Timar-Wilcox SO-2 Macalester 7:19.92 5:38.40 6:22.40 -
21 Sophia Prichard FR-1 Carleton 5:26.32 5:39.91 7:11.69 -
22 Meg Thorison SR-4 Bethel (Minn.) 5:45.46 5:42.04 5:59.15 -
27 Zoe Barany FR-1 Augsburg 7:09.28 5:46.19 6:41.58 -
Women's Mile Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME SC
1 Tierney Winter SR-4 Gustavus Adolphus 5:00.83 6:13.03 10
2 Helen Dolan JR-3 Hamline 5:01.05 4:55.03 8
3 Ellen Mickelson SO-2 St. Olaf 5:05.55 6:06.66 6
4 Martha Hubbell SR-4 St. Thomas (Minn.) 5:07.46 5:53.58 5
5 Helen Schuda SR-4 Carleton 5:09.24 4:22.86 4
6 Marietta Geist SO-2 Carleton 5:10.86 5:51.28 3
7 Riley McMahon JR-3 St. Catherine (Minn.) 5:12.34 5:49.82 2
8 Lisa Fisher SR-4 St. Olaf 5:16.85 6:32.90 1
9 Lillian Horne FR-1 Carleton 5:17.89 6:31.01 -